Хуманитарен концерт во чест на Тоше Проески (05.10.2008)

Статус
Затворена за нови мислења.

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.166
Погрешно ме сфати.Не мислев во чест на жив човек,него концерт во вакви рамки каде што покрај промовирање на нов албум,ке има повеке опрема,повеке посетители од Балканот,гости на концертот и потсекање на некои битни заслуги и дела кои ги направил Тоше заедно со неговата продукција.:smir:
 
Член од
19 јуни 2007
Мислења
3.422
Поени од реакции
116
Погрешно ме сфати.Не мислев во чест на жив човек,него концерт во вакви рамки каде што покрај промовирање на нов албум,ке има повеке опрема,повеке посетители од Балканот,гости на концертот и потсекање на некои битни заслуги и дела кои ги направил Тоше заедно со неговата продукција.:smir:
аха епа да за ова си во право. мислам дека уште пред 3 години тоше можеше да собере 50.000 луѓе ама не ми е јасно зашто тоа никогаш не беше направено. како и да е мислам дека ова сега е предобра идеа и дека треба секој оној кој го почитува тоше и неговиот лик и дело да дојде на овој настан.
 

maca_kaka'

тiƒosi јаossoηeјаo
Член од
6 октомври 2007
Мислења
3.515
Поени од реакции
640
аха епа да за ова си во право. мислам дека уште пред 3 години тоше можеше да собере 50.000 луѓе ама не ми е јасно зашто тоа никогаш не беше направено. како и да е мислам дека ова сега е предобра идеа и дека треба секој оној кој го почитува тоше и неговиот лик и дело да дојде на овој настан.
да треба да дојде секој што го почитува
но во право е бебуш зошто ова не се случи порано?

каде беа сите кога беше жив, каде беа да докажат колку го сакаме

сите викаа ај не идам на концертов па што ке правам..ее не ми се иде на овој концерт...па ај ке идеме на следен....
кој следен концерт..кој?
ете сеа не е меѓу нас и сега ке се собереме цел балкан, ќе доаѓаат пејачи, ке се донесува најквалитетна опрема, награди, признанија кога најважната личност нема да присуствува:(

лани беше среќен кога имаше 25.000 а да видеше годинава 60.000 ах ке беше пресреќен:(
иако знам да не се случеше трагедијата пак немаше толку да отидат:(
 

Тамарче

Ако одам во Битола..
Член од
11 јули 2007
Мислења
3.239
Поени од реакции
223
да треба да дојде секој што го почитува
но во право е бебуш зошто ова не се случи порано?

каде беа сите кога беше жив, каде беа да докажат колку го сакаме

сите викаа ај не идам на концертов па што ке правам..ее не ми се иде на овој концерт...па ај ке идеме на следен....
кој следен концерт..кој?
ете сеа не е меѓу нас и сега ке се собереме цел балкан, ќе доаѓаат пејачи, ке се донесува најквалитетна опрема, награди, признанија кога најважната личност нема да присуствува:(

лани беше среќен кога имаше 25.000 а да видеше годинава 60.000 ах ке беше насреќен:(
иако знам да не се случеше трагедијата пак немаше толку да отидат:(
Кога ќе изгубиш некој, ја сфаќаш неговата вистинска вредност.
Не знаевме што имаме, затоа.:smir:
 

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.166
Ке те поправам малку Тамарче:)
Не сите,знаеја каков квалитет има Македонија.
Тие луѓе што му идеа постојано на концерти,што го знаеја секој стих на секоја негова песна,тие знаат да ценат и на време сфатиле каква звезда беше Тоше.
Останатите како што рече Маца,кои нон стоп го одложувале тоа идење,и не постоела толкава желба да се отиде на концерт на Тоше затоа што ке имало нареден,тие дури сега сфатија дека Македонија изгубила нешто вредно.:smir:
Зашто мораме да организираме вакви концерти откако некој ке не напушти?Зашто не приредуваме такви спектакли додека тие звезди се живи?Тоа,некои никогаш нема да го согледаат.
 

Тамарче

Ако одам во Битола..
Член од
11 јули 2007
Мислења
3.239
Поени од реакции
223
Ке те поправам малку Тамарче:)
Не сите,знаеја каков квалитет има Македонија.
Тие луѓе што му идеа постојано на концерти,што го знаеја секој стих на секоја негова песна,тие знаат да ценат и на време сфатиле каква звезда беше Тоше.
Останатите како што рече Маца,кои нон стоп го одложувале тоа идење,и не постоела толкава желба да се отиде на концерт на Тоше затоа што ке имало нареден,тие дури сега сфатија дека Македонија изгубила нешто вредно.:smir:
Зашто мораме да организираме вакви концерти откако некој ке не напушти?Зашто не приредуваме такви спектакли додека тие звезди се живи?Тоа,некои никогаш нема да го согледаат.
Тоа и ми беше поентата.
Само не сакав да делам, да потенцирам и со прст да покажувам кој не го сакаше, затоа генерализирав и ги ставив сите во еден кош.:smir:
 

maca_kaka'

тiƒosi јаossoηeјаo
Член од
6 октомври 2007
Мислења
3.515
Поени од реакции
640
Како и да е тие што не му биле на некој од неговите концерти пропуштиле премногу

сега џабе им е се не е исто со него и без него
оваа вечер стадионот ке биде полн а сепак празен..седиштата полни а срцата празни зошто него ќе го нема



Ќе ми фали оваа насмевка, ќе ми фали блесокот во неговите очиња, ке ми фали реченицата " Ве обожавам, прекрасни сте", ќе ми фали...:(
 

CrashoverRide

Tutto per la Lazio,persempre nell cuore...
Член од
9 јануари 2008
Мислења
1.293
Поени од реакции
114
Денес купив карти,лани нажалост не отидов,ама ова нешто нема го пропуштам...
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.918
Поени од реакции
12.408
вчера уште од сабајле ги купив картите...едвај чекам
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.702
Поени од реакции
19.748
Ќе се надоврзам на горе наведениот муабет од бебуш, тамарче и групава... значи дури беше жив точно го сакаа и тогаш сите, не велам не, ама имаше и такви истите тие кои сега се лупаат од земја вака Тоше така... тогаш велеа продадена душа, србин бил ова бил она, ќе се надоврзам и на муабетот негде прочитан од Дивајн, баш слично нешто и она има спомнато, во врска со сите солзи сега кои ги лееме, а каде бевме дур беше жив да му пееме Еден е Тоше ... алеа Еден е Тошеееее.... нему докажавме баш колку ни значи и го сакаме, а сега ни слуша ни гледа, ова повеќе значи за семејството како еден вид утеха, тие до крајот на животот ќе живеат од спомените на него и миговите поминати со него, тоа е тоа , се надевам дека ќе отидам на концертов колку и да ме боли, што само Тоше, нема да биде таму, атер за семејството и за сите оние кои сеуште им е потребна помош од било каков вид.:(
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
2
Поени од реакции
0
Баш се прашувам како ке изгледа тоа на стадион кога ке ја најават како Гркиња или кога ке пропее на грчки. На таков важен настан свирежи да има ?
ne li citas deka taa Ana Visi (grkinkata) ke ja pee "Cija si" zaedno so Leontina
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom