Хрчаци

Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.309
Поени од реакции
3.804
секој втор ден да ја фрлаш пилевината треба кај што мочало и какало,инаку јас пример еднаш неделно менам.И не смрди,чист е среќен е ништо не му фали :)
Ако му фрлаш така, повеќе ќе смрди. Треба цела да ја мењаш.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
1.168
Поени од реакции
2.628
некој да ми каже дали е нормално имам хрчаче остаено да го почувам на 5-6 дена и денес прв ден е кај мене јадеше се ама нон-стоп само спие дали е тоа нормално или нешто му е ?
 

Hiperaktiv

Султан :P
Член од
16 февруари 2012
Мислења
1.590
Поени од реакции
923
некој да ми каже дали е нормално имам хрчаче остаено да го почувам на 5-6 дена и денес прв ден е кај мене јадеше се ама нон-стоп само спие дали е тоа нормално или нешто му е ?
ХХХхх,мојот спие 23/24 дневно :D
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.309
Поени од реакции
3.804
некој да ми каже дали е нормално имам хрчаче остаено да го почувам на 5-6 дена и денес прв ден е кај мене јадеше се ама нон-стоп само спие дали е тоа нормално или нешто му е ?
Јас пак имав сибирски хрчак, ми спиеше 3-4 дена без престан. И го фрлив. :facepalm::facepalm::facepalm: Жив го фрлив во канта. Спијат хрчаците, да не те плаши тоа ако само спие.
 
Член од
3 ноември 2007
Мислења
189
Поени од реакции
58
Јас имам хрчак подолго време и си пие вода редовно и нема никакви проблеми.
 

MartinFCB

Fcb
Член од
22 октомври 2010
Мислења
317
Поени од реакции
47
Денеска земав хрчко малечко, многу е бесно сака да избега од аквариумче мелечко. Но тоа и не е многу битно сакам да прашам. Колку пати дневно му се дава храна? Може ли без вода да живее да му давам јаболки, морков и такви работи барем 3-4 дена додека да му купам тоа за вода?
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.309
Поени од реакции
3.804
Денеска земав хрчко малечко, многу е бесно сака да избега од аквариумче мелечко. Но тоа и не е многу битно сакам да прашам. Колку пати дневно му се дава храна? Може ли без вода да живее да му давам јаболки, морков и такви работи барем 3-4 дена додека да му купам тоа за вода?
Ти можеш без вода да живееш?

Исто и за него. Бар земи од оние за папагали што е и такво стави му за да пие вода за да не ја истури. Јаде се и сешто. Нема гајле. Преферирај да му даваш свежа храна.
 

SaltNPepa

Other's envy, owner's pride!!!
Член од
14 септември 2012
Мислења
1.929
Поени од реакции
2.516
Глушец може без вода и неколку дена, ако се дава сочна храна. Во принцип глувците и многу малку конзумираат вода.
А за овие домашниве хрчаци не знам дали тоа е така.
 
Член од
30 октомври 2008
Мислења
111
Поени од реакции
14
Пред некој ден купив хрчак со кафез,поилка, тркало тунел...
заприметив дека го јаде споствениот измет
дали е нормално хрчаците да го јадат сопстениот измет?
Иначе цело време има во канчето храна (специјална за хрчак)..
И дали ке може да ми кажете од која раса е хрчакот има помал раст од другите хрчаци сто ги имам видено и има кратко меко крзно. snapshot.jpg
 

Kajgana Shop

На врв Bottom