Хрватска подготвува закон за истополни бракови

Член од
15 јануари 2012
Мислења
652
Поени од реакции
192
ех да беее од жена се раѓааа:pos:Значи во мојов коментар, зборот раѓа не е за буквалисти:)Инаку доколку од други причини детето расте со еден родител,тоа да веќе е друга тема:)А зошто повеќе го оправдуваш чувањето на детето од страна на две жени???
Ma ne opravduvam, ama pak nekako sto se vika ke zamizam na edno oko, mislam deka dve majki nema da mu stetat tolku kolku dvajca tatkovci:icon_mrgr:
 
Член од
13 април 2012
Мислења
269
Поени од реакции
292
Ma ne opravduvam, ama pak nekako sto se vika ke zamizam na edno oko, mislam deka dve majki nema da mu stetat tolku kolku dvajca tatkovci:icon_mrgr:
Значи во денешно време колку што сум сретнала внимателни и грижливи мајки толку сум сретнала и такви татковци и обратно,колку сум сретнала мајки курви и кучки,толку татковци алкохолочари и наркомани.....Нема правило за тоа ...Но сепак тоа е друга тема...Да се вратам на темава ,во однос на одобрување на истополен брак,без разлика дали е помеѓу мажи или жени,јас подеднакво не оправдувам да таквите парови имаат одобрување за посвојување и чување дете...
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Незнам на хетеро луѓето што им смета. Мене и деет закони да ми донесат пк на жени ќе се качувам. Дали се плашите дека партнерите ќе ве напуштат или дека ќе дознае народот за вас…
 
Член од
13 април 2012
Мислења
269
Поени од реакции
292
Незнам на хетеро луѓето што им смета. Мене и деет закони да ми донесат пк на жени ќе се качувам. Дали се плашите дека партнерите ќе ве напуштат или дека ќе дознае народот за вас…
Па така де:)Нека си донесат закони,нака си биде секој со оној со кој што сака...тоа кој на кого ќе се "качи " е индивидуално...нека им дозволат да бидат признаени како такви...ја немам ништо против хомо заедниците...нека си тераат,али за децааа НЕ!
 
Член од
25 јануари 2011
Мислења
2.263
Поени од реакции
5.080
Ликовиве кои дебатираат дали треба да се дозволат геј бракови :facepalm: Држ ме мајко се посрав е работава...
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Ликовиве кои дебатираат дали треба да се дозволат геј бракови :facepalm: Држ ме мајко се посрав е работава...
А од тебе да не се добив доболата за пишување?
 
Член од
24 ноември 2009
Мислења
4.959
Поени од реакции
4.881
Хрватската влада покренала инцијатива за подготовка на нова законска рамка за истополните заедници околу кои очекува дијалог со претставници на сексуалните малцинства, како и експерти и јавноста, најавил премиерот Зоран Милановиќ.
Според новиот закон хомосексуалните двојки наводно ќе може да се венчаат, но нема да може да посвојуваат деца. Не се знае што ќе се случи ако еден партнер има дете, односно дали другиот партнер ќе сака да го посвои тоа дете.Според зборовите на Милановиќ, Хрватска треба да очи чекор напред, по пример на најнапредните држави во светот.

http://tocka.com.mk/1/66323/hrvatska-podgotvuva-zakon-za-istopolni-brakovi
:pos:
НЕ ЗАЕБАВАј, таму се дебатира дали партнерство да им се овозможи и за тоа дури ке се оди на референдум не па педерски бракови. Мислам ма дај стварно што е поентава ? Ако Хрватине нешто им овозможат на педерине треба и овде под итно да се спроведе тоа ? Еве во Египет е донесен закон мажот да може да има секс со почината сопруга, ја озаконуваат некрофилијата. ДАЈ и овде да донесеме таков закон, во повеќето муслимански држави ( а и во не муслимански држави) легално е возрасен маж да има секс и да стапи во брак со девојче помало од 12 години, ДАЈ И ЗА ТОА ЗАКОНСКА РЕГУЛАТИВА ДА ДОНЕСЕМЕ, Во унгарија легално е да се има секс со малолетник над 14 години,исто и порно во кое што има малолетни лица 14 годишници,во одредени држави во америка во брак може да стапи лице со наполнети 11 години живот, смртна казна има во повеќе држави дај и таа да се воведе и така до бескрај само поради фактот дека такво нешто им одговара на мала група поединци,сум кажал не еднаш 1000 пати сум кажал што сака нека прават нек се ебат нек се дупат нека живеат заедно нивни проблем, но не може се што е ненормално да го правиме нормално во име на либерализмот и слободата,кај ке му биде крајот на тоа каде ке се каже стоп ?
 
Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.072
Поздрав до сите хрватски педерчињаНа шо личит ова бе ? :facepalm:
 
Член од
29 октомври 2011
Мислења
1.712
Поени од реакции
1.152
Видела жабата,коњот се потковува,па и таа дигнала нога...страшно!
Мора ли Македонија да биде како другите? Нели е подобро да се рече,Македонија е единствена,не копира закони!
А за тоа посвојување деца,па знаете ли колку брачни парови што сакаат да посинат,неможат затоа што не ги исполнуваат условите,а овие ќе ги исполнат,а кој услови...некој специјални прилагодени за нивна потреба?
Ај ве молам!
 
Член од
24 ноември 2009
Мислења
4.959
Поени од реакции
4.881
Видела жабата,коњот се потковува,па и таа дигнала нога...страшно!
Мора ли Македонија да биде како другите? Нели е подобро да се рече,Македонија е единствена,не копира закони!
А за тоа посвојување деца,па знаете ли колку брачни парови што сакаат да посинат,неможат затоа што не ги исполнуваат условите,а овие ќе ги исполнат,а кој услови...некој специјални прилагодени за нивна потреба?
Ај ве молам!
Чекај и таму ке има кукање и викање,не ни давааааааааааааааат да посвоимееееееееееее поштоооооооооооо сме ГЕЈ
 
Член од
6 јули 2011
Мислења
3.828
Поени од реакции
7.710
Halo draga, ja zivim u Zagrebu i u Skopju paralelno, nemojte mi govoriti sto jeste sto nije zakonski dopusteno.

Dozvoleno e. Toa sto na Hrvatska Biskupska konferencija ne im se sviga e edna rabota, a inace dozvoleno e.

http://www.vecernji.hr/vijesti/do-kraja-godine-umjetnom-oplodnjom-hrvatskoj-1081-dijete-clanak-144964

http://www.slobodnadalmacija.hr/Split/tabid/72/articleType/ArticleView/articleId/45981/Default.aspx

http://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/vlada-izmijenila-kontroverzni-zakon-o-umjetnoj-oplodnji-dopusta-se-oplodnja-vise-od-tri-para-jajnih-stanica.html
(eve ovde izmeni za Zakonot, znaci Zakonot postoi, molim lijepo)
Се извинувам за дезинформацијата што ја напишав. Да, постои закон. Проблемот мислам дека е што има толку сопки, што луѓето најчесто одат во Марибор на таков зафат. Поздрав
 

Kajgana Shop

На врв Bottom