Храна за мачки

  • Креатор на темата wot
  • Време на започнување
A

Avenger99

Гостин
Добар ли е храната Matisse од Farmina? Дали е подобра од Ројал Канин?
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
28.478
Поени од реакции
55.555
Даја дефинитивно е храна која најмалку ја бендисувале мачкиве кои сум ги имал. Последниов мачор не јаде ниту од кит кет и миљор гато. Таман се навикна на Вискас од говедско, во најблискиов пет шоп ми викаат нашиве веќе немало да ја увезуваат, имало некој спор. Може ме излажа, немам поим.
Му земав некоја Рефлекс од пилешко, за среќа се убива од јадење од неа. Се направи како мече.
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
7.509
Поени од реакции
22.236
Даја дефинитивно е храна која најмалку ја бендисувале мачкиве кои сум ги имал. Последниов мачор не јаде ниту од кит кет и миљор гато. Таман се навикна на Вискас од говедско, во најблискиов пет шоп ми викаат нашиве веќе немало да ја увезуваат, имало некој спор. Може ме излажа, немам поим.
Му земав некоја Рефлекс од пилешко, за среќа се убива од јадење од неа. Се направи како мече.
Daya јaс сo зaкoн би јa зaбрaнил aкo е oнaa вo жoлтa или црвенa кутијa oд Кaм
Автоматски споено мислење:

Кaј еден ветеринaр пoзaди 7цa имa некoјa не знaм кaкo се викaше 130 денaри килo,хрaнaтa е врв зa ценa квaлитет.Темнa бoјa,мирисa убaвo и мрснa е зa рaзликa oд тaa Daya.
 
Последно уредено:

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
7.509
Поени од реакции
22.236

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
18.546
Поени од реакции
31.138
Dali ja biva hranava ili otrov e :D

Ma nikoja mokra ne ja saka kako ovaa, pokraj suvata periodov po 2 vakvi i otvaram. A prakticno mi e bidejki gi ima u market.

IMG_20210206_152729.jpg
 

Петра П.

насмевка
Член од
16 јануари 2008
Мислења
2.543
Поени од реакции
6.015
Dali ja biva hranava ili otrov e :D

Ma nikoja mokra ne ja saka kako ovaa, pokraj suvata periodov po 2 vakvi i otvaram. A prakticno mi e bidejki gi ima u market.

Прегледај го приврзокот 282892
Mislam se vo ista grupa kako Whiskas, Kitekat, Frieskies, Darling sto znaci deka moze da pomine ama ne se bas dobri. Jas na moeto mu kupuvav od dm, Dein Bestes neznam dali gi ima tamu i dali se premnogu skapi (bi trebalo da gi ima). Ovde se edni od poevtinite a mnogu podobri sostojki imaat od ovie od pogolemite proizveduvaci. Edna kesicka cini okolu 20/30 denari megutoa ima i pogolemi pakuvanja koi se poevtini. Moeto dodusa bese skinata vreka, sto ke mu dades jade, ama i ostanatite macki od prijateli isto nemaat problem so hranava, a pokvalitetna e. Ovie drugite sto gi spomnav im pravat problem na postari macki so bubrezite.
 
Последно уредено:
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
18.546
Поени од реакции
31.138
Mislam se vo ista grupa kako Whiskas, Kitekat, Frieskies, Darling sto znaci deka moze da pomine ama ne se bas dobri. Jas na moeto mu kupuvav od dm, Dein Bestes neznam dali gi ima tamu i dali se premnogu skapi (bi trebalo da gi ima). Ovde se edni od poevtinite a mnogu podobri sostojki imaat od ovie od pogolemite proizveduvaci. Edna kesicka cini okolu 20/30 denari megutoa ima i pogolemi pakuvanja koi se poevtini. Moeto dodusa bese skinata vreka, sto ke mu dades jade, ama i ostanatite macki od prijateli isto nemaat problem so hranava, a pokvalitetna e. Ovie drugite sto gi spomnav im pravat problem na postari macki so bubrezite.
Mu imam zemano Den Bestes a momentalno takva i suva imam domad (dole slika), stoi 100 godini. Ne ja saka ic firmava. A DM ne se konzistentni so nabavkite i nekad ima nesto nekad nema. Mokra kvalitetna sakam da zemam golema kolicina, oti shebava ja ubiva, ko spoulavena e.

IMG_20210208_115623.jpg
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
24.911
Поени од реакции
40.062
Mislam se vo ista grupa kako Whiskas, Kitekat, Frieskies, Darling sto znaci deka moze da pomine ama ne se bas dobri.
Имам другар што работи со овие храните за мачиња и кучиња и по тоа знам дека Шеба им е најскапа и е премиум бренд пред Вискас и Китекат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom