Храна за мачки

  • Креатор на темата wot
  • Време на започнување
Член од
28 јуни 2015
Мислења
25
Поени од реакции
0
Dali ima kaj nas konzervi sto se podobri od Whiskas, obviously..?
 
K

Kacar

Гостин
Луѓе, Оријен за мачки и Акана, у пет шоп Луна. Единствено место во Македонија. Фармина греин фри доби конкуренција.
@Papillon.Papi памтам дека рече дека единствена сува храна која би ја хранела мачката е Оријен.
 

SaltNPepa

Other's envy, owner's pride!!!
Член од
14 септември 2012
Мислења
1.775
Поени од реакции
2.323
Луѓе, Оријен за мачки и Акана, у пет шоп Луна. Единствено место во Македонија. Фармина греин фри доби конкуренција.
@Papillon.Papi памтам дека рече дека единствена сува храна која би ја хранела мачката е Оријен.
Znaes od koga gi ima kaj nas? Sigurno edna godina
 

redfogv

Царица
Член од
10 мај 2017
Мислења
1.818
Поени од реакции
1.363
Jas od vreme na vreme im kupuvam hrana na moite macinja od Kam Market-onaa Daya.Evtina e,no im godi.Ja obozavaat i im koristi,krznoto im se zgusnuva i malku se zdebelija.Imam slushnato deka sepak ne e dobro macinjata da se hranat samo so gotova maceshka hrana,tuku treba da im se dava i drugo,mesa shto gi jademe nie,se razbira so doza na vnimatelnost.Veterinarite velat deka e dobro ponekogash na macinjata da im se dava vareno jajce za podobar imunitet,toa i na nas ni koristi.
 
Член од
9 јули 2011
Мислења
3.487
Поени од реакции
3.935
Jas od vreme na vreme im kupuvam hrana na moite macinja od Kam Market-onaa Daya.Evtina e,no im godi.Ja obozavaat i im koristi,krznoto im se zgusnuva i malku se zdebelija.Imam slushnato deka sepak ne e dobro macinjata da se hranat samo so gotova maceshka hrana,tuku treba da im se dava i drugo,mesa shto gi jademe nie,se razbira so doza na vnimatelnost.Veterinarite velat deka e dobro ponekogash na macinjata da im se dava vareno jajce za podobar imunitet,toa i na nas ni koristi.
Ја купуваш моментално, најлошата храна што се нуди кај нас.
 

redfogv

Царица
Член од
10 мај 2017
Мислења
1.818
Поени од реакции
1.363
Прочитај ја првата страна од темава, и ако мислиш дека не е лоша, прочитај го составот на храната. Не постои полоша храна во Македонија.
Mace moze da dobie proliv od sekoja maceshka hrana dokolku mu se dava povekje od dozvolenata doza.I ne e se do cenata. Pred nekoja godina procitav deka nashle neshto toksicno vo Whiskas,pa podocno nekako ja opravile.A,i ne mora da e do maceshka hrana ako mace dobilo proliv. Covek treba da vnimava shto drugo jadat i shto pravat dodeka se nadvor.
 
Член од
9 јули 2011
Мислења
3.487
Поени од реакции
3.935
Mace moze da dobie proliv od sekoja maceshka hrana dokolku mu se dava povekje od dozvolenata doza.I ne e se do cenata. Pred nekoja godina procitav deka nashle neshto toksicno vo Whiskas,pa podocno nekako ja opravile.A,i ne mora da e do maceshka hrana ako mace dobilo proliv. Covek treba da vnimava shto drugo jadat i shto pravat dodeka se nadvor.
Како прво, и Вискас е лоша храна, мачките се месојади, како второ планираш добро да чуваш мачка, треба да ја храниш со што повеќе месна храна, што не е ефтина. Прочитај го на Даја составот, па после коментирај. Храни ја со што сакаш, само за информација ти кажувам, моментално нема полоша храна од таа на нашиот пазар.
 
На врв Bottom