Хост За Нула - бесплатен хостинг

Toneh

is a turtle
Член од
21 август 2005
Мислења
5.512
Поени од реакции
904
Self-explanatory title. Хост за ич пари.

Линк: http://www.HostZaNula.com

Карактеристики:
-500 мегабајти простор
-10 гигабајти трансфер
-1 домен
-5 MySQL бази
-100 e-mail сметки.

Не бидете алчни, споделете со другари. :)

Поздрав.
 

sickjoce

Ненормален
Член од
30 јуни 2007
Мислења
1.231
Поени од реакции
337
Добар е за МАКЕДОНСКИ :) .но мене никој не ме разубедува/менува од трите нули ;)
 

Toneh

is a turtle
Член од
21 август 2005
Мислења
5.512
Поени од реакции
904
Добро бе Јоце, многу јасно дека има далеку подобри понуди по светов... :)
Никој не го оспорува тоа. Финтата е: Just sayin'. Колку да има нешто целосно беспари.
 

sickjoce

Ненормален
Член од
30 јуни 2007
Мислења
1.231
Поени од реакции
337
Немој да ме сватиш грешка, подржувам вакви акции и мило ми е што гледам исти од македонска страна а и понудата за фри воопшто не е лоша, само искажував личен став.
Со среќа во понатомошното работење
 

mr.wicket

limitless..
Член од
20 јуни 2005
Мислења
5.128
Поени од реакции
519
Self-explanatory title. Хост за ич пари.

Линк: http://www.HostZaNula.com

Карактеристики:
-500 мегабајти простор
-10 гигабајти трансфер
-1 домен
-5 MySQL бази
-100 e-mail сметки.

Не бидете алчни, споделете со другари. :)

Поздрав.
Поддомен или домен?
 

fenomen

Сезнајко
Член од
17 јули 2008
Мислења
386
Поени од реакции
42
Дали ова значи дека може да ми се хостира мој сајт само со екстензија (.com) пр: www.mojsajt.com
:cool:
 

mr.wicket

limitless..
Член од
20 јуни 2005
Мислења
5.128
Поени од реакции
519
Дали ова значи дека може да ми се хостира мој сајт само со екстензија (.com) пр: www.mojsajt.com
:cool:
На сајтот, ако добро разбрав, следи поддомен.. mojsajt.hostzanula.com (primer: mkporno.hostzanula.com :))
 
W

WildChild

Гостин
Абе јас повеќе не хостирам на бесплатни хостови!
Не се сигурни...ама ИЧ!
Имав 5-6 страни како за портфолио направено и данг ми го скинаја акаунтот..БЕЗ причина! :D
 

fenomen

Сезнајко
Член од
17 јули 2008
Мислења
386
Поени од реакции
42
На сајтот, ако добро разбрав, следи поддомен.. mojsajt.hostzanula.com (primer: mkporno.hostzanula.com :))
Ехехехе, за 0 ден хост немааааааааааа. Тоа и јас велам, плати па клати. За со наставка од бесплатниот хост има колку да сакаш ама да биде чисто како што барам мојсајт.цом нема, Мора да се плати.;)
 

Toneh

is a turtle
Член од
21 август 2005
Мислења
5.512
Поени од реакции
904
Ехехехе, за 0 ден хост немааааааааааа. Тоа и јас велам, плати па клати. За со наставка од бесплатниот хост има колку да сакаш ама да биде чисто како што барам мојсајт.цом нема, Мора да се плати.;)
Можеш. Домејнот треба да си го купиш, и при нарачка, одбери "I will update my nameservers on an existing domain Or I will register a new domain.".
 

fenomen

Сезнајко
Член од
17 јули 2008
Мислења
386
Поени од реакции
42
Можеш. Домејнот треба да си го купиш, и при нарачка, одбери "I will update my nameservers on an existing domain Or I will register a new domain.".
Да, ама за 100% бесплатен хостинг пак не станува ни збор, Сепак нешто треба да се плати, велиш треба да си го купиш Домејнот, Така е!
 

sickjoce

Ненормален
Член од
30 јуни 2007
Мислења
1.231
Поени од реакции
337
Шо не ви е јасно? Има бесплатни домени и има платени домени, со скоро сите бесплатни хостови оди и бесплатен домен (во стилот mojsajt.freesite.com)
 

fenomen

Сезнајко
Член од
17 јули 2008
Мислења
386
Поени од реакции
42
Шо не ви е јасно? Има бесплатни домени и има платени домени, со скоро сите бесплатни хостови оди и бесплатен домен (во стилот mojsajt.freesite.com)
Јас велам дека нема бесплатен домен од типот мојсајт.сом info, org, net ....itn). А за со наставки freesite.com (info, org...)има колку да сакаш.
 

Toneh

is a turtle
Член од
21 август 2005
Мислења
5.512
Поени од реакции
904
Ехехехе, за 0 ден хост немааааааааааа. Тоа и јас велам, плати па клати. За со наставка од бесплатниот хост има колку да сакаш ама да биде чисто како што барам мојсајт.цом нема, Мора да се плати.;)
И после го велиш ова:

Јас велам дека нема бесплатен домен од типот мојсајт.сом info, org, net ....itn). А за со наставки freesite.com (info, org...)има колку да сакаш.
Одлучи се. :)
Тешко дека ќе најдеш бесплатен .com/.net etc. домен. За хостинг, полесно е.
 

Towelie

теХАЦЕ
Член од
26 јуни 2011
Мислења
307
Поени од реакции
254
Умре хостингот?
--- надополнето: Oct 7, 2011 6:06 PM ---
Умре хостингот?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom