Хостинг на CS 1.6 сервери во Македонија

Член од
14 декември 2008
Мислења
1.709
Поени од реакции
126
Каде можам да купам CS сервер некаде во Македонија. Најдов една понуда од Дубровник 14 евра = 14 слота али не ми се исплати за да ги пренесам парите треба да плаќам додатни глупости. Па ако знаете која од нашиве фирми хостираат ЦС сервери и каде можам да нарачам.
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
2.164
Поени од реакции
134
Македонски сервери никој не хостира, а за добри сервери со 20-30 пинг оди www.kgb-hq.com
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Каде можам да купам CS сервер некаде во Македонија. Најдов една понуда од Дубровник 14 евра = 14 слота али не ми се исплати за да ги пренесам парите треба да плаќам додатни глупости. Па ако знаете која од нашиве фирми хостираат ЦС сервери и каде можам да нарачам.
Абе стај си добар интернет и ете ти.

Ја имам MAX ADSL 100 и и си праам сервер по дома, 12 души играме со 30-50 пинг
 
Член од
14 декември 2008
Мислења
1.709
Поени од реакции
126
Imam Call and Surf + brat i dzabe 10 dusi se ok vlaga 11 sudija lag 300

A kako mozam preku ova kgb-hg nikade na sajtov ne gledam hosting na cs serveri???
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.692
Поени од реакции
4.520
ти кажа но феар кај ти е најдобро
 

Th3 Reap3r

Soul On Fire
Член од
24 август 2007
Мислења
378
Поени од реакции
7
Абе стај си добар интернет и ете ти.

Ја имам MAX ADSL 100 и и си праам сервер по дома, 12 души играме со 30-50 пинг
Абе пер не ми го покажува серверот кај другита имам адсл 100ка ама не е тоа велат дека треба некој порт да се отвори знаеш како?:smir:
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
2.902
Поени од реакции
1.528
Абе пер не ми го покажува серверот кај другита имам адсл 100ка ама не е тоа велат дека треба некој порт да се отвори знаеш како?:smir:
треба да копираш ИП-то од "My IP is" (да не ставам линкови пиши на гугл) а не тоа што ти го дава кога ќе го напраиш серверот !
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
8.785
Поени од реакции
1.554
Ја имам max adsl , треба firewall да стаиш off , праиш сервер и идеш на www.whatismyip.com , и на тоа ип го додаваш портот:salut:
 
Член од
18 август 2007
Мислења
20
Поени од реакции
0
Lugje ne se zaebavajte da hostirate na Elements-hosting ili nekoj od makedonski SKAPO E !!! idete na www.hosting-mb.ch srpski e !!
Ne seri be ovaj hosting blage veze nema....najdobro ti e zasega element hostingot bidejki polesno e za plakjanje , makedonski host so ping pomegu 8-30 zavisi od provajderot... www.tabu.com.mk nivni e serverot probaj go ke vidis kakov hosting nudi....btw za poke info okolu hostingot www.element-gaming.com i da znaes deka se isti cenite na serverite dali ke poracvas od kgb-hosting ili element samo sto za srbija ke treba da preflis pari preku banka a so toa ke platis + trosoci gluposti. fala poz
 

TABU

TABU servers
Член од
1 ноември 2009
Мислења
4
Поени од реакции
0
Македонски Хостинг

Здраво на сите
Пред се сакам да ја демантирам информацијата дека TABU серверите се хостирани од странство...
Значи ние TABU имаме Македонски хостинг... кој сака да провери може слободно на www.game-monitor.com каде што ја покажува локацијата на сервер машината која што се наоѓа во Македонија...

Затоа лагот е помал и од MAX серверите...некој ќе праша зошто?
Затоа што MAX имаат кренато 22 сервери од една машина а ние само 4 сервери... интернет брзината е иста...

Поздрав доколку некој сака македонски хостинг може да се договориме...

Повеќе инфо на www.tabu.com.mk или на емаил info@tabu.com.mk

GL&HF
 
Член од
8 ноември 2009
Мислења
3
Поени од реакции
0
Element Hosting од 10.08.2009 ги намалува цените за 30%.

За попустот повеќе информации на веб страната

Што е разликата нашиот сервер во однос на другите?
1. Користиме 2U куќишта произведени од DELL компанијата.
2. Сите сервери се под надзор 24/7 во посебни простории со посебна температура за машините.
3.Сите плугини се преработени и работата перфектно, дури и некој други што пробуваат да хостираат употребуваат наши плугини.
4.Стабилни
5.24/7 поддршка
6. Најефтини цени во Македонија.
7.0 LOSS, 0 CHOKE, low ping, no LAG ;)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom