Хороскоп, хороскопски знаци (општо)

Што сте во хороскоп


  • Вкупно гласачи
    1.366
С

Сатори

Гостин
ај нешто за Водолија ... роден сум 25.01
и како комбинација со Шкорпија?
позз :wink:
Водолијата е воздух, а Скорпијата е вода, иако не си одговараат, тоа не значи дека нема да успеат затоа што во принцип тоа дава слобода на релацијата ако не се нагласат премногу негативните карактеристики на матичните знаци.
Водолијата е склона кон променливо однесување, желба за новитети и лесен и убав живот во кој што нема да има преголема потреба од напор за да ги добие работите кои што ги сака, тоа и дава и лесен облик на однесување во меѓучовечките релации и ја прави допадлива и пријатна.За разлика од Скорпијата која што е тешка, сомничава, посесивна и има специфичен каратер полн со дупки кои што само чекаат поволен момент за да почне од нив да излегува лава.
Ако Водолијата е спремна да се носи со ова однесување на Скорпијата, а таа може да ја разбере леснотијата на Водолијата ќе можат и да се дополнуваат, не само да постојат во симбиоза.
 
Член од
8 јануари 2009
Мислења
929
Поени од реакции
21
Не знам, зошто се замарате со такви безначајни работи кои само ви го трошат времето.Јас не сум никој знак,не знам и што ке мие.Живи глупости се тоа верувате во едни пишани мисли,всушност човечки само да ви го загубат времето.
 
С

Сатори

Гостин
Не знам, зошто се замарате со такви безначајни работи кои само ви го трошат времето.Јас не сум никој знак,не знам и што ке мие.Живи глупости се тоа верувате во едни пишани мисли,всушност човечки само да ви го загубат времето.
А ти со твоите 14 го имаш видено светот, знаеш дека човекот апсолутно никогаш не е во право со своите податоци и да, Сонцето навистина се врти околу Земјата.
 

GothLady

Heinous
Член од
16 јуни 2008
Мислења
283
Поени од реакции
33
ај ако може нешто за лав и во подзнак лав :pipi:
 

AngieInChains

>Silver Rain Fell
Член од
25 јануари 2009
Мислења
30
Поени од реакции
0
:helou: Може да ми кажеш за бик и овен? x)
 
С

Сатори

Гостин
ај ако може нешто за лав и во подзнак лав :pipi:
Екстремно потенцирање на доблестите и маните на овој знак, резултира со презголемена самодоверба, гордост, желба за внимание и надмоќност, чувство на непобедливост.
Сонцето како матична планета дава огромно количество на енергија, но ако не се искористи на вистинскиот начин, може крајно деструктивно да делува.
Харизматичен човек со тенденции за (себе)уништување.
:helou: Може да ми кажеш за бик и овен? x)
Како комбинација или знак, познак?:smir:
 

ladyinred

illusion.
Член од
17 декември 2008
Мислења
33
Поени од реакции
0
Нешто за чоколадото и хороскопските знаци :)

Овен - Овновите уживаат во чоколадата и чоколадните бонбони. Овенот може да изеде 100 грамско чоколадо одеднаш. :vozbud:

Бик - Бикот секогаш купува два различни видови чоколада и ги јаде истовремено, се до последната коцка, која ја остава за пријателите.

Близнаци - Јадат по малку но секогаш сакаат да пробат различен вид.

Рак - Ракот купува едно чоколадо го јаде коцка по коцка, па така истото чоколадо може да го јаде цела една недела.

Лав - Сите Лавови се пресреќни кога некој ке им подари било какво чоколадо.

Девица - Девиците сакаат секаков вид на чоколадо, но секогаш кога ке купат за севе, задолжително го делат со сите.

Вага - Вагите обично купуваат две различни вида на чоколадо. Ако не им се допаѓа едното, го јада другото или пак го подаруваат на некој близок.

Шкорпија - Кога Шкорпијата ке купи чоколадо, тогаш тоа сигурно го купива за да го подари на момчето/девојката.

Стрелец - Сакаат скапи чоколади, па затоа понекогаш им се случува дури и да порачаат некој да им донесе чоколадо од разни Европски држави.

Јарец - Јарците го сакаат чоколадото во секаков вид, но посебно го обожаваат белото.

Водолија - Водолијата најчесто чоколадото го заменува со некој здрав десерт како овошен јогурт, банана и сл.

Риби - Рибите не јадат многу благи работи, па затоа многу често знаат да го поделат целото чоколадо со пријателите, а за нив да не остават ниту една коцка.
 
Член од
23 март 2007
Мислења
2.370
Поени од реакции
61
Pred nekoj den ja kupiv knigata ASTROLOSKI PATOKAZ od M-r Zoran Krstevski. Navistina se iznenadiv od kvalitetot na knigata, procitav za svojot zodijacki znak i za odnosite pomegu astroloskite znaci.
Na nasava teritorija za prv pat izleze vo pecat kniga od vakov tip i toa na makedonski jazik, dosega imavme moznost da citame samo srpski knigi i sum frapirana od iznesenosta na avtorot kon sekoj horoskopski znak, negovite osobini i negovoto sovpaganje so ostanatite zodijacki znaci.
Vi ja preporacuvam istata da ja nabavite vo vasata biblioteka i da se zbogatite so nejzinata tezina.
 
Член од
24 октомври 2008
Мислења
328
Поени од реакции
5
Kombinacija zensko znak-oven podznak-lav so maz bik kao si odgovaraat?
 

Wa_sa_ka_ha_ta

свежо офарбана
Член од
16 мај 2009
Мислења
72
Поени од реакции
4
Kombinacija zensko znak-oven podznak-lav so maz bik kao si odgovaraat?
за повеќе да дознаеш дали си одговарате мора да се направи детална карта на двајцата...
не зависи само од познакот туку и од поставеноста на месечината, венера, марс итн

или општо:

овенот е огнен знак како и лавот...додека бикот е земјен знак...

огинот ја суши земјата, за земјата да биде плодна и потребна и е вода...треба да се види дали овенот во својата натална карта има една од планетите (венера, марс или месечина) кои се во земјен знак или воден знак за да се најде во храмонија со бикот.
во дадениот пример моеже да се случи тврдоглавоста на бикот да ја иритира нестрпливоста на овенот...згора ако се додаде гордоста на лавот + летаргичноста на бикот...каша попара. На овенот ќе му треба многу стрпливост со бикот и ако успеат да ја најдат заедничката средина бикот може да го приземји овенот и да му помогне во деновите кога ќе треба да ја скроти импулсивноста.

како и што предходно напоменав, за една врска да се дефинира во астрологијата дали е успешна или не или дали си одговараат или не, мора да се направи споредбена натална карта, во која ќе се дознаат слабостите и предностите на личностите како и слабостите и предноста на врската.

има уште многу , но треба да дознаеш повеќе за саканата личност (точен датум и време на раѓање)
пробај на слендите линкови:
http://www.astrologyconnection.com/Free-Compatibility-Report.html
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Поради сличноста на темите на Мистичен и Тоше истите се споени во една во која ќе можете да прочитате или да подискутирате околу хороскопот и околу хорскопските знаци, бидејќи Тоше во својот воведен пост од неговата тема дал детализиран опис на елементите, планетите и знаците на хороскопот неговиот пост ќе стои до воведниот пост на оваа тема.

Повелете
 
R

RAYTHEON23

Гостин
а кој ке ми каже мене 26.8 1986(јасс и мислам последица на чернобил сум:vozbud:)
 
Член од
13 јуни 2009
Мислења
57
Поени од реакции
0
ајде нешто и за мене јас сум Јарец во подзнак Лав роден на 27.12.1987 и ајде како договарам со човек Лав во подзнак лав
 
Член од
30 април 2009
Мислења
795
Поени од реакции
91
Ај кажете нешто за комбинација стрелец со подзнак бик -женско и бик со подзнак вага-машко.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom