Хорор филмови

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Devil сите го фалат,не знам сега ти Пепето,може имаш различен стил на хорор филмови,јас вечер ке го симнам и ќе го гледам,немам доста време гледано асален хорор филм.
Фреди Кругер да,последниов дел е само бледа копија на првите делови каде што вадеше вени и жили со тоа рачиштата изгорени :pos:
Истерувачот на Ѓаволот не ми го дирајте,во стариот пц ги имав сите делови,ама ми се расипа и сеа ништо,ќе се задоволам со новиве хорор филмови и нивните јаки ефекти :(

A и Death Silence ми е многу јак филм....според трејлерите де,немам време да симнувам филмови...
Devil може вода во решето да му носи на Death Silence
Не велам дека Devil е лош филм. Добро беше, не нешто најфантастично ама не е губење на време, ама Death Silence е далеку подобар од овој. Ама добро сега со својот вкус:)
 
Член од
25 јули 2010
Мислења
7.382
Поени од реакции
2.398
Devil може вода во решето да му носи на Death Silence
Не велам дека Devil е лош филм. Добро беше, не нешто најфантастично ама не е губење на време, ама Death Silence е далеку подобар од овој. Ама добро сега со својот вкус:)
а како може да споредуваш два различни филмови?:tapp: секој си има свој вкус ,...
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Devil може вода во решето да му носи на Death Silence
Не велам дека Devil е лош филм. Добро беше, не нешто најфантастично ама не е губење на време, ама Death Silence е далеку подобар од овој. Ама добро сега со својот вкус:)
Death Silence според трејлерите што ги гледав е доста морничав и језив филм,дури самото име ти кажува,додека кај Devil одма се знае,ѓаволот ќе меша прсти во животите на неговите жртви и тоа е тоа :D

Devil моментално го симнувам,баш ме интересира каква приказна има,а Death Silence ќе почека некој ден.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
http://www.imdb.com/title/tt0455760/
Овој е тој Death Silence што го зборувате? Викате интересен дека е ама ова што гледам куклишта дека има некако ме предомислува :)
 
Член од
13 август 2008
Мислења
1.144
Поени од реакции
893
http://www.imdb.com/title/tt0455760/
Овој е тој Death Silence што го зборувате? Викате интересен дека е ама ова што гледам куклишта дека има некако ме предомислува :)
Немој :) Филмот е језив баш поради нив и пред се има непредвидлива приказна која што мене ме остави на крајот со подотворена уста. Според мене еден од најдобрите хорори од новиве.

Додека Devil е исто добар хорор, барем мене не ме остави да се досадувам иако главното е околу 5-6 луѓе во еден лифт. До негде предвидлива приказна но сигурно е далеку од губење на време.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Девил не е нешто посебно ама далеку дека е губење на време, се сложувам со вас. Еве го спуштам и сајленсов, да видам што филм е :)

--- надополнето ---

Инаку гледајте го тој што го препорача Иосоно, Population 436, чудо како толку добар хорор има слаба оценка. Заслужуа оцена погоре барем.
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
а како може да споредуваш два различни филмови?:tapp: секој си има свој вкус ,...
Двбата филма се од ист жанр - ХОРОР. Значи фала богу дека ги споредувам кој е подобар.
Стварно неможам да сфатам што не е јасно во приказнава.
Death Silence според трејлерите што ги гледав е доста морничав и језив филм,дури самото име ти кажува,додека кај Devil одма се знае,ѓаволот ќе меша прсти во животите на неговите жртви и тоа е тоа :D

Devil моментално го симнувам,баш ме интересира каква приказна има,а Death Silence ќе почека некој ден.
Death Silence дефинитивно спаѓа во еден од најморничавите филмови што ги имам гледано. Куклите ги замразив од дното на душата :)
Ама како што кажаа погоре и Devil е доста интересен, дефинитивно не е губење на време.

А јас никако да го изгледам Population 436:nesvest:
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.311
Поени од реакции
57.753
Веројатно мислите на Dead Silence (2007), не можам да најдам филм со наслов Death Silence :) Куклите се јаки, језиво е :)
Population 436 e многу различен филм не е како овие. Сличен е на The Village (2004)
 

pepix

PepiX
Член од
9 декември 2009
Мислења
48
Поени од реакции
0
А што ќе кажете за овој филм? A Nigtmare on Elm Street (2010) клик клик на сликата

 

.:MadMan:.

Ретардиран
Член од
20 август 2010
Мислења
843
Поени од реакции
1.781
Ајде и јас да не сум покусо :)...По препорака на една секси форумџика го гледав и јас вечерва Dead Silence и можам да кажам дека после долго време гледам хохор филм и навистина е добар, не сум љубител на вакви филмови ама овој може да се пофали ептен позитивно....Како што не гледам хорори воопшто ќе пишам 10/10 :)

ПС. И знам дека нема да спијам од језивите кукли...Никогаш не сум ги сакал :(
 

Kajgana Shop

На врв Bottom