Хорор филмови

Munze

Dr. Oetker
Член од
21 јули 2020
Мислења
203
Поени од реакции
195
Would_You_Rather_Poster.png
Се одлучив да го гледам коа оно Sasha Grey била во филмот :D
Интересен хорор филм. Солидна приказна може да пројде во доменот на оние средно добри.
 
Член од
22 август 2020
Мислења
84
Поени од реакции
58
Предлог убав хорор филм со духови, сенки, демони, паранормални работи?
 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
6.191
Поени од реакции
19.275
Предлог убав хорор филм со духови, сенки, демони, паранормални работи?
Conjuring 1/2, Lights Out, It Follows, Hereditary, Babadook, The Witch, Poltergeist, The Descent, As above so below, The Ritual.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.501
Поени од реакции
80.600
Шики да не ви ја препорачаше документарнава, тикви сега што ќе го чекавте вториот дел :kafence: .

Едвај чекам да излезе, уште дополнителни 4 часа хорор уживање :love:
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.817

Интересен хорор. Ми имаше шмек на Alan Wake, нз оти. Онака супер идеја, добар микс на лабави моменти со напната атмосфера (непредвидливост), оригинален во секој случај. Нема крвови, зомбиња, и затоа го прави посебен. Издвојте сатипол, нема да зажалите.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.501
Поени од реакции
80.600
Сега на Пинк Хорор се даваше Елвира, која ја немав гледано уште како дете кога идеше на Телма... и тогаш, а и сега ми беше тешко да ја следам содржината на филмот :kajgana:
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.070
Поени од реакции
78.292
Сега на Пинк Хорор се даваше Елвира, која ја немав гледано уште како дете кога идеше на Телма... и тогаш, а и сега ми беше тешко да ја следам содржината на филмот :kajgana:
Елвира идела на Телма?
Прв пат слушам дека уопште ја имало на било која наша телевизија.
Автоматски споено мислење:

Ако сакате треши хорори од 7-80-ти, имате еден тон.

Но, има и добри хорори од тоа време, како From Beyond и XTRO, на пример.
 

Vlatko_Gjorce

Ѓубре
Член од
17 април 2009
Мислења
2.550
Поени од реакции
2.511
Сега на Пинк Хорор се даваше Елвира, која ја немав гледано уште како дете кога идеше на Телма... и тогаш, а и сега ми беше тешко да ја следам содржината на филмот :kajgana:
GILF :love:
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.501
Поени од реакции
80.600
Малце подетално за тоа што се дешавало во The Twilight Zone - The Movie кадешто на сетот при снимање загинуваат главниот актер и две малолетни деца.

Уште едно видео за трагедијата на снимањето на The Twilight Zone - The Movie... Џон Ландис испаднал право ѓубре

 

Kajgana Shop

На врв Bottom