Хорор филмови

Munze

Dr. Oetker
Член од
21 јули 2020
Мислења
203
Поени од реакции
189
Would_You_Rather_Poster.png
Се одлучив да го гледам коа оно Sasha Grey била во филмот :D
Интересен хорор филм. Солидна приказна може да пројде во доменот на оние средно добри.
 
Член од
22 август 2020
Мислења
37
Поени од реакции
28
Предлог убав хорор филм со духови, сенки, демони, паранормални работи?
 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
2.194
Поени од реакции
4.494
Предлог убав хорор филм со духови, сенки, демони, паранормални работи?
Conjuring 1/2, Lights Out, It Follows, Hereditary, Babadook, The Witch, Poltergeist, The Descent, As above so below, The Ritual.
 

Scirea

Старата Дама
Член од
4 август 2010
Мислења
21.493
Поени од реакции
57.265
Шики да не ви ја препорачаше документарнава, тикви сега што ќе го чекавте вториот дел :kafence: .

Едвај чекам да излезе, уште дополнителни 4 часа хорор уживање :love:
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.020
Поени од реакции
29.895

Интересен хорор. Ми имаше шмек на Alan Wake, нз оти. Онака супер идеја, добар микс на лабави моменти со напната атмосфера (непредвидливост), оригинален во секој случај. Нема крвови, зомбиња, и затоа го прави посебен. Издвојте сатипол, нема да зажалите.
 

Scirea

Старата Дама
Член од
4 август 2010
Мислења
21.493
Поени од реакции
57.265
Сега на Пинк Хорор се даваше Елвира, која ја немав гледано уште како дете кога идеше на Телма... и тогаш, а и сега ми беше тешко да ја следам содржината на филмот :kajgana:
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
6.540
Поени од реакции
4.901
Еве добар со ножеви колење луди се јапонциве скроз

 

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
32.791
Поени од реакции
48.619
Сега на Пинк Хорор се даваше Елвира, која ја немав гледано уште како дете кога идеше на Телма... и тогаш, а и сега ми беше тешко да ја следам содржината на филмот :kajgana:
Елвира идела на Телма?
Прв пат слушам дека уопште ја имало на било која наша телевизија.
Автоматски споено мислење:

Ако сакате треши хорори од 7-80-ти, имате еден тон.

Но, има и добри хорори од тоа време, како From Beyond и XTRO, на пример.
 

Vlatko_Gjorce

Ѓубре
Член од
17 април 2009
Мислења
2.473
Поени од реакции
2.220
Сега на Пинк Хорор се даваше Елвира, која ја немав гледано уште како дете кога идеше на Телма... и тогаш, а и сега ми беше тешко да ја следам содржината на филмот :kajgana:
GILF :love:
 

Scirea

Старата Дама
Член од
4 август 2010
Мислења
21.493
Поени од реакции
57.265
Малце подетално за тоа што се дешавало во The Twilight Zone - The Movie кадешто на сетот при снимање загинуваат главниот актер и две малолетни деца.

Уште едно видео за трагедијата на снимањето на The Twilight Zone - The Movie... Џон Ландис испаднал право ѓубре

 
На врв Bottom