Хорор филмови

Vlatko_Gjorce

Ѓубре
Член од
17 април 2009
Мислења
2.473
Поени од реакции
2.220
Lol, шо е ова рандом колење небитни ликови лузери...Ориџиналот, потценет btw, се одвојува(ше) по тоа што не беше типичен безумен слешер, беше посветено внимание на содржината па имаш силен главен женски лик, добра глума, мистериозна slow-burn приказна со непредвидлив правец, оној 90 raw стил/гетто сетингот, и на Тони Тодд (легенда) така добро му легна Кендимен го напраЈ еден од најинтересните хорор негативци евр (штета продолженијата шо беа тапа)...само поради него и ми беше римејков на радар, али после трејлеров... (n)
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.021
Поени од реакции
29.898

Мрднат филм
 

Scirea

Старата Дама
Член од
4 август 2010
Мислења
21.504
Поени од реакции
57.298

Толку многу потенцијал имаше филмов, и на крај се укакаа (n)
 
Член од
28 август 2013
Мислења
1.702
Поени од реакции
3.423
Предлог хорори поврзани со ѓаволот и сатанизам?
 
Член од
25 декември 2019
Мислења
402
Поени од реакции
393

Толку многу потенцијал имаше филмов, и на крај се укакаа (n)
Ima nesto dobro za gledanje od 2020?
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.021
Поени од реакции
29.898

Овој одличен. Сега ја видов темава, го гледав пред месец дена без некои очекувања. Онака култно сработен, со одлична приказна.
 
Член од
29 јуни 2020
Мислења
50
Поени од реакции
73
large_hereditary_ver2.jpg
HEREDITARY (2018)
Дефинитивно за мене најдобар во последно време од хорор филмовите.
 
Член од
10 март 2014
Мислења
822
Поени од реакции
739
Вчера го гледав.
A Night of Horror: Nightmare Radio 2019.
p17893729_v_v8_aa.jpg
Доста интересен концепт иако приказните не беа кој знае што.
Некоја препорака со сличен концепт.
 
На врв Bottom