Хорор филмови

Член од
18 јули 2018
Мислења
1.068
Поени од реакции
4.260
Денес го репризирав, најпотценет е од трилогијата на Ромеро.

 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.632
Поени од реакции
81.558

Хорор историја :)
Во меѓувреме едниот филм што е на листата во видеово (The Vampire 1913) е пронајден и реставриран (y)
 
Член од
10 април 2018
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.550
ќе ве замолам за некој предлог за некој хорор мистерија, не мора крвавици многу такви работи туку напната атмосфера да има цел филм. и да не го упропастат на крајот со некој глупав расплет. фала
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
ќе ве замолам за некој предлог за некој хорор мистерија, не мора крвавици многу такви работи туку напната атмосфера да има цел филм. и да не го упропастат на крајот со некој глупав расплет. фала
The Visit
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.632
Поени од реакции
81.558
Ова е твоја лична колекција, или рандом слика од интернет? :icon_mrgr: Имам неколку негледани филмови на сликава, ќе треба да ги ѕирнам :)

Патем ова е најдобрата сцена што Питер Џексон некогаш ја режирал, какви LOTR, какви бакрачи. I KICK ARSE FOR THE LORD!!! :sakasuste:

 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot
Член од
14 ноември 2013
Мислења
6.366
Поени од реакции
19.929
Гледав Ла Лорона, се на се океј филмче имаше добри моменти но имаше и премногу jump scares кои во голем дел не беа воопшто потребни.
 

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
2.424
Поени од реакции
9.327
Кога бев на кино за првиот It, толку многу се заковав за столица, не сакав никогаш крај да има. Не ми беше само интересен филм, доживував и други нешта. Се забавував, осеќав и страв и неизвесност озбилно, уживав, ептен уживав, си патев за детството, кога заминав толку дена го мислев, го цртав Пенивајз, ги замарав луѓето, кога видов дека втор дел ќе има солза радосница само што не ми прокапи.

Вториов дел е предолг, непотребен, без идеја, без забава, без страв, досаден, едвај издржлив, не забавен,не можев да држам тек ми бегаа мислите на друго место, плачев во себе побрзо да заврши. Воопшто не ми се допадна, се срамев што ги убедив другите да дојдат да го гледаме. Со еден збор НЕПОТРЕБЕН! Разочарување од 3 долги и мачни саати.
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.086
Поени од реакции
8.135
За 3 дена прикажување 185милиони заработка,буџет 35м.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom