Хорор филмови

Дискусија во форумот 'Филм и ТВ' започната од Kiro Hametovski, 15 јануари 2006.

 1. Dejan <3 Viola

  Dejan <3 Viola

  Член од:
  12 март 2013
  Мислења:
  685
  Допаѓања:
  1.079
  :cautious:
   
  На Patience, _BerzerkeR_ и Scirea им се допаѓа ова.
 2. Scirea

  Scirea Старата Дама

  Член од:
  4 август 2010
  Мислења:
  17.431
  Допаѓања:
  37.808
  Can't wait... :X3:
   
  На Dejan <3 Viola му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Marick14

  Marick14

  Член од:
  23 јуни 2011
  Мислења:
  6.715
  Допаѓања:
  1.762
  Дали го имате гледано рускиот хорор Невеста (Bride)?
  Го даваа до пред недела дена во Синеплекс ама веќе го прекинаа.
  Дали е добар и дали вреди да се гледа?
   
 4. Хоуп

  Хоуп

  Член од:
  13 април 2012
  Мислења:
  1.132
  Допаѓања:
  5.228
  Јас го гледав. Интересно почнува ама после се поглуп и поглуп станува. Само почетокот е нешто така напнат ако ти е за дали е страшен и после e срање.
  Јас мислев вака нешто ќе биде со овие од викторијанската доба што ги сликале мртви затоа и го гледав, ама врска нема.
  [​IMG]
  :D
   
 5. Хоуп

  Хоуп

  Член од:
  13 април 2012
  Мислења:
  1.132
  Допаѓања:
  5.228
  На Solaire of Astora и (deleted user) им се допаѓа ова.
 6. Chiksy^

  Chiksy^

  Член од:
  27 април 2009
  Мислења:
  1.904
  Допаѓања:
  1.804
  go izgledav House of the Devil i stv ne razbiram kako ste go velicele ovaj film, mozda samo radi smekot na old school hororite, baska i 80% od reviews na IMDB go plukaat filmov, nevidena mizerija

  I have never seen a movie like this. I'm sorry to say this, but this is by far one of the most boring movies I've ever seen in my life.

  Bad actings, bad ambientation, horrible screenplay, and, just to finish with greatness, 75 minutes of a young girl doing absolutely NOTHING!!! And after that 10 mins of "action", and that's all... The freakin' movie doesn't even has an ending!!! I'm just going to beg you something, please, for the love of God, don't waste 85 minutes of your life watching this!! I wish someone would tell me this before!!
   
  На Epsilon му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Anon

  Anon /b/ House /b/

  Член од:
  13 декември 2007
  Мислења:
  9.742
  Допаѓања:
  14.429
  Филмот беше солиден. Овој беше со таа бебиситерката?
  Језив беше така на почеток и стана уште многу појезив после.
  Беше еден од првите филмови кои ги гледав на mHD верзија и до ден денес у глава ми е врежан како да имал којзнае каква квалитетна слика :D
   
  На Хоуп му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Chiksy^

  Chiksy^

  Член од:
  27 април 2009
  Мислења:
  1.904
  Допаѓања:
  1.804
  Фан сум на филмој кај шо се градит бавно дејството ама ова беше брука од невидени размери па пола филм помина дур појт бејбиситерката во куќата, уште пола помина буквално ништо не се деси во филмот(барем атмосферата во куќата да беше јака ) па имам најмалце 50 филмој од другиве жанрој изгледано со појезиво/потензично/понапето дејство, ама да го величиш овај филм е катастрофа,мизерија нз како да го опишам...
   
 9. 123456

  123456

  Член од:
  6 септември 2007
  Мислења:
  5.433
  Допаѓања:
  2.943
 10. GavolRulz

  GavolRulz hippopotomonstrosesquipedaliophobia

  Член од:
  23 март 2008
  Мислења:
  10.583
  Допаѓања:
  6.211
 11. wot

  wot њ

  Член од:
  20 мај 2008
  Мислења:
  16.901
  Допаѓања:
  25.541
  Heredetary... (y)

  Odamna nemam gledano vaka soliden horor
   
  На Beric Dondarrion, Solaire of Astora, Erich Zann и уште 5 други им се допаѓа ова.
 12. невидливио

  невидливио

  Член од:
  1 август 2018
  Мислења:
  78
  Допаѓања:
  88
  тхе тхинг го глеав последно. Добар, добар хорор
   
 13. Perdika I

  Perdika I

  Член од:
  22 август 2006
  Мислења:
  399
  Допаѓања:
  845
  Иако дебитантски на авторот (игран филм) доста солидно изработено, според изјави после тоа што читав, самиот режисер бил дебело спремен за филмот, со долги предистории за сите ликови, со се цакум пакум сработено. Многу добра актерска игра, одлична атмосвера посебно со звучниот дизајн и самата музика добро билдаше атмосвера во цел филм, а за на крај последните 15 минути од филмот целосно да забега во позитивна смисла (y):)
   
  grande-juve, whatto, wot и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 14. Хоуп

  Хоуп

  Член од:
  13 април 2012
  Мислења:
  1.132
  Допаѓања:
  5.228
  Waoo, wot, whatto и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 15. wot

  wot њ

  Член од:
  20 мај 2008
  Мислења:
  16.901
  Допаѓања:
  25.541
  da pises za 2kata koa ke mozes :D
   
  На Хоуп му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: