Хорор филмови

Дискусија во форумот 'Филм и ТВ' започната од Kiro Hametovski, 15 јануари 2006.

 1. Scirea

  Scirea Старата Дама

  Член од:
  4 август 2010
  Мислења:
  16.857
  Допаѓања:
  34.732
 2. Dejan <3 Viola

  Dejan <3 Viola

  Член од:
  12 март 2013
  Мислења:
  670
  Допаѓања:
  1.037
  :cautious:
   
  На Patience, _BerzerkeR_ и Scirea им се допаѓа ова.
 3. Scirea

  Scirea Старата Дама

  Член од:
  4 август 2010
  Мислења:
  16.857
  Допаѓања:
  34.732
  Can't wait... :X3:
   
  На Dejan <3 Viola му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Marick14

  Marick14

  Член од:
  23 јуни 2011
  Мислења:
  6.376
  Допаѓања:
  1.647
  Дали го имате гледано рускиот хорор Невеста (Bride)?
  Го даваа до пред недела дена во Синеплекс ама веќе го прекинаа.
  Дали е добар и дали вреди да се гледа?
   
 5. Хоуп

  Хоуп

  Член од:
  13 април 2012
  Мислења:
  1.093
  Допаѓања:
  5.060
  Јас го гледав. Интересно почнува ама после се поглуп и поглуп станува. Само почетокот е нешто така напнат ако ти е за дали е страшен и после e срање.
  Јас мислев вака нешто ќе биде со овие од викторијанската доба што ги сликале мртви затоа и го гледав, ама врска нема.
  [​IMG]
  :D
   
 6. Хоуп

  Хоуп

  Член од:
  13 април 2012
  Мислења:
  1.093
  Допаѓања:
  5.060
  На Epsilon му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Chiksy^

  Chiksy^

  Член од:
  27 април 2009
  Мислења:
  1.887
  Допаѓања:
  1.778
  go izgledav House of the Devil i stv ne razbiram kako ste go velicele ovaj film, mozda samo radi smekot na old school hororite, baska i 80% od reviews na IMDB go plukaat filmov, nevidena mizerija

  I have never seen a movie like this. I'm sorry to say this, but this is by far one of the most boring movies I've ever seen in my life.

  Bad actings, bad ambientation, horrible screenplay, and, just to finish with greatness, 75 minutes of a young girl doing absolutely NOTHING!!! And after that 10 mins of "action", and that's all... The freakin' movie doesn't even has an ending!!! I'm just going to beg you something, please, for the love of God, don't waste 85 minutes of your life watching this!! I wish someone would tell me this before!!
   
  На Epsilon му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Anon

  Anon /b/ House /b/

  Член од:
  13 декември 2007
  Мислења:
  9.301
  Допаѓања:
  13.777
  Филмот беше солиден. Овој беше со таа бебиситерката?
  Језив беше така на почеток и стана уште многу појезив после.
  Беше еден од првите филмови кои ги гледав на mHD верзија и до ден денес у глава ми е врежан како да имал којзнае каква квалитетна слика :D
   
  На Хоуп му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Chiksy^

  Chiksy^

  Член од:
  27 април 2009
  Мислења:
  1.887
  Допаѓања:
  1.778
  Фан сум на филмој кај шо се градит бавно дејството ама ова беше брука од невидени размери па пола филм помина дур појт бејбиситерката во куќата, уште пола помина буквално ништо не се деси во филмот(барем атмосферата во куќата да беше јака ) па имам најмалце 50 филмој од другиве жанрој изгледано со појезиво/потензично/понапето дејство, ама да го величиш овај филм е катастрофа,мизерија нз како да го опишам...
   
 10. 123456

  123456

  Член од:
  6 септември 2007
  Мислења:
  5.279
  Допаѓања:
  2.700
 11. GavolRulz

  GavolRulz hippopotomonstrosesquipedaliophobia

  Член од:
  23 март 2008
  Мислења:
  10.503
  Допаѓања:
  6.135

Сподели преку: