Хорор филмови

Член од
4 јануари 2015
Мислења
1.151
Поени од реакции
512
Несакам ич,навечер имам кошмари,не гледам ретко да уклучам хорор филм
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.819
Вчера го гледав Underworld, за тепање време ми се интересни. Ама она беше прилично лошо шо знам. Па кога извадија тоа пушките, пукање небаре Кум ебаго :D
Слаб, можеби најслаб од сите останати.
 
Член од
5 март 2014
Мислења
140
Поени од реакции
41
И коа се избаци Селена плавуша......

Вчера го гледав Underworld, за тепање време ми се интересни. Ама она беше прилично лошо шо знам. Па кога извадија тоа пушките, пукање небаре Кум ебаго :D
Слаб, можеби најслаб од сите останати.
 
G

grande-juve

Гостин
simnat mi e zaso me demotiviras
@grande-juve mu e top10 godinava, neka kaze
на почеток малку време му треба да се спреми и да ни ги покаже ликовиве, константен билд ап, напнат, држи, и здрма неколку пати, Under the Shadow
ептен ми се погоди за мој вкус..

исто препорака и за Henry: Portrait of a Serial Killer, може и не е класичен хорор, али што имаше неколку сцени баш језиви беа.. Рукер како изглуми алал му вера
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Многу добар првите 40-на минути The Monster, тоа е тој иделен сетап на хорор филм, мрачна шума, изолација, дожд, безпомошни.......

Штета што после средината не се одржува на истото ниво, уствари сетапот и опркужувањето го праат да биде "добар" иначе е мех.
 
E

Epsilon

Гостин
Член од
18 март 2017
Мислења
42
Поени од реакции
65

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.391
Поени од реакции
21.943
Го гледав The Void,си го сакам назад врмето што го изгубив,мизерија од филм.
 
Член од
18 март 2017
Мислења
42
Поени од реакции
65
Ги изглеав the autopsy of Jane Doe и Don't breathe вчера. Аутопсијата ми беше интересен, сaмата сцена, језивите песни у позадина, почетокот на филмот држеше тензија после не толку, и крајот... претпоствувам остави простор за втор дел.

Don't breathe досаден. Интересна приказна со малку извлечено од неа.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Го гледав The Void,си го сакам назад врмето што го изгубив,мизерија од филм.
Ги изглеав the autopsy of Jane Doe и Don't breathe вчера. Аутопсијата ми беше интересен, сaмата сцена, језивите песни у позадина, почетокот на филмот држеше тензија после не толку, и крајот... претпоствувам остави простор за втор дел.

Don't breathe досаден. Интересна приказна со малку извлечено од неа.
http://www.imdb.com/title/tt4972582/reference
 

Kajgana Shop

На врв Bottom