Хорор филмови

Vlatko_Gjorce

Ѓубре
Член од
17 април 2009
Мислења
2.550
Поени од реакции
2.511
i poveke od dobar ama krajot mi skrsi epeten film, takov nikakov, holivudski
glej go ovoj da vidis sto e zaebuvanje na kraj, go ima na jutub
http://www.imdb.com/title/tt1395135/
filmov te uvlekuva uste u prvite 5 minuti, glavniot lik kako realno odglumi, tipicen aziski horor dobra misterija ne znaes sto se desava I jeziva atmosfera, celo vreme go iscekuvas krajot...a krajot iskaca kako reziserov da se zaebaval, it's a prank bro! :p
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.087
Поени од реакции
15.932
Јас дојдов Аутопсијата да го препорачам и гледам дека ме претркале. Добар ептен, иако јас да бев ќе убацев уште некој лик плус и ќе додадев крв.
 
E

Epsilon

Гостин
Тоа со девојката беше најбесмислен момент и не требало да го внесат, се друго ме бендиса, добар филм Аутопсијата. :D
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.819
Добар овој со Аутопсијава. Еден од подобрите кои сум ги гледал во последно. И како приказна интересен, и како реализација, тензичен кога треба да биде тензичен, непредвидлив кога треба да биде непредвидлив. И таман погодена музика согласно атмосферата. Како и повеќете тука се согласувам дека крајот беше клишевски, ама не ми беше многу лош. Освен скроз последната сцена со мрдањето (да не пишувам сполјер) хаха :D Гледам онака и велам, сега мора да мрдни, мора! И ете го по секунда оп.

7-ка,
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Ми текна на времето Псај кога го предложи The House of The Devil.
Кое возење е филмот, посебно ако не читаш и не гледаш трејлер за него. :coffee:
Еден од најдобрите old school нови хорори, голема препорака, slow buuuuuuuuuuurn.
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.059
Поени од реакции
11.027
autopsijava go gledav pred 10tina dena
DOBAR horor, daleku od WOW
Ama kako sto zatupija so zanrov, i ovaj e odlicen...
Najbesmislenata scena koja sum ja videl poslednive godina dena, scenata so devojkata kaj liftot.Kako e mozno tolku glupava greska....
 
Ф

Фил Ајви

Гостин
Najbesmislenata scena koja sum ja videl poslednive godina dena, scenata so devojkata kaj liftot.Kako e mozno tolku glupava greska....
како мислиш бесмислена? во многу хорори го има тоа убивање на близок мислејќи дека е нешто друго, најпредвидливо беше..
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.059
Поени од реакции
11.027
како мислиш бесмислена? во многу хорори го има тоа убивање на близок мислејќи дека е нешто друго, најпредвидливо беше..
Pa nemozea da izlezat od podrumov , od ednata strana neli liftot e , a drugiot vlez bese blokiran so padnato drvo.Kako se najde devojkava? ajde kako i da se nasla, 10-15 sekundi pred da bide ubiena,tatkovo i sinot begaa i za milimetar se spasija od mrtovecot.
Go ima na site filmovi da, samo malce od malce ja zamackuvaat rabotava i ne e do tolku besmislena kako ovde.

Inace go gledav train to busan.
odlicen film koj sto nema sansi da ti skurci.
Daleku od toa deka ke predizvika strav kaj gledacite(kako i site dr filmovi so zombi), ama onaka te drzi vo neizvesnost i ti go privlekuva vnimanieto...
 
Член од
10 мај 2009
Мислења
1.879
Поени од реакции
1.970
Овој што го спомнавте The house of the devil го изгледав. Филмот повеќе од саат време ми беше одличен, добра приказна, тензија во куќата нон стоп, за на крај за 15тина минути се да се случи. Многу набрзина, таков впечаток добив.. :toe:
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.819
Овој што го спомнавте The house of the devil го изгледав. Филмот повеќе од саат време ми беше одличен, добра приказна, тензија во куќата нон стоп, за на крај за 15тина минути се да се случи. Многу набрзина, таков впечаток добив.. :toe:
Е ако де :) Битно е дека си уживал, т.е доа одличното е моментот.
Уште се сеќавам на една од сцените кога ќе ја подотвори вратата.
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.819
The Whisperer in Darkness (2011)

Приказната како приказна е фантастична. Реализацијата не баш, пошто со повеќе средства може да се нашминка „изгледот" да биде далеку подобар. Како и да е имаше добри моменти, како хорор искуство по мое вреди да се поседува, на крајот на краиштата само поради самата идеја :)
 
E

Epsilon

Гостин
Препорачајте некој интересен филм и добар, да биде до кај 2000та година.

Имам прилично многу изгледано, така да потрудете се со неколку предлози.


:D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom