Хомосексуалност (општо)

Дали ги оправдувате хомосексуалните врски,бракови и посвојувањето на деца од страна на хомосексуалци


  • Вкупно гласачи
    1.112

Corvus

Latrodectus
Член од
24 јануари 2011
Мислења
4.004
Поени од реакции
15.326
Точно така, но затоа ние како родители, имаме обврска да ги насочиме, да ги научиме на одредени морални вредности и правила. Тоа што некои не сакаат да се замараат и ќе остават на дете со ку*е да одлучи дали ќе се однесува како женско, тоа не ми смета, ама не е природно.



Ти бе ако имаш нешто да дополниш на темава, слободно, ако не, продолжи да замараш членови по пп. Либерален торко.
Ти не беше тој гледачот во сонце?
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
Ти бе ако имаш нешто да дополниш на темава, слободно, ако не, продолжи да замараш членови по пп. Либерален торко.
Па немам да дополнам само мора да потенцирам колку глупаво размислуваш и не сакам да го сееш твоето закоравено и погрешно резонирање.
Грешко една. Грешка имало у развојот.

Ти викам, твоиве размислувања настанале од грешка. Ти си имал грешка у развојот.
 

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
2.406
Поени од реакции
9.291
Сите се зазљубени у тебе :love:
Анон е одамна, историја имаме ние со неговата заљубеност. Само не знае како да ја искаже и не сака да признае. Знаеш што тип е, како оние децата во основно кога имаат симпатија и ја кубат за коса.

Чекај да не бидам оф, кое е твоето мислење за хомосексуалноста? На кратко, нагоре ваљда си пишал/а ама ме мрзи да барам.
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Анон е одамна, историја имаме ние со неговата заљубеност. Само не знае како да ја искаже и не сака да признае. Знаеш што тип е, како оние децата во основно кога имаат симпатија и ја кубат за коса.

Чекај да не бидам оф, кое е твоето мислење за хомосексуалноста? На кратко, нагоре ваљда си пишал/а ама ме мрзи да барам.
Сакам лезбејки многу, и од увек ми била животна желба да им се ушемам на некои. Ама никако да ми се погоди....а и веќе се оладив, и либидото ми опаѓа не сум сигурен дека ќе можам со две да искочам на крај. :(
 

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
2.406
Поени од реакции
9.291
Сакам лезбејки многу, и од увек ми била животна желба да им се ушемам на некои. Ама никако да ми се погоди....а и веќе се оладив, и либидото ми опаѓа не сум сигурен дека ќе можам со две да искочам на крај. :(
Една згодна цицлеста, една прав маж. Не е како во порничите реалноста, другата е јако мажиште. Неа како ќе ја издржиш.
 
Член од
30 октомври 2020
Мислења
1.465
Поени од реакции
2.931
Сакам лезбејки многу, и од увек ми била животна желба да им се ушемам на некои. Ама никако да ми се погоди....а и веќе се оладив, и либидото ми опаѓа не сум сигурен дека ќе можам со две да искочам на крај. :(
Од ќебапчињата е, ќе ти се врати...

Љ.

Извини брате не можев да одолеам и ти па како се намести... нема веќе ај промис.. знаеш дека те сакам....
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Една згодна цицлеста, една прав маж. Не е како во порничите реалноста, другата е јако мажиште. Неа како ќе ја издржиш.
Сум размишљал, на таа мажиштето ќе и ја дадам цицлата а ја нејзе и воз....а додека спие мажиштето ја со цицлата ќе кулирам.
 
Член од
8 февруари 2020
Мислења
4.869
Поени од реакции
7.256
Па немам да дополнам само мора да потенцирам колку глупаво размислуваш и не сакам да го сееш твоето закоравено и погрешно резонирање.
Грешко една. Грешка имало у развојот.

Ти викам, твоиве размислувања настанале од грешка. Ти си имал грешка у развојот.
Ај да се симнеме на твое ниво: Абе има и поголеми грешки, на пример мајка ти и татко ти направиле грешка.:popce:

Често пишуваш закоравено, демек тоа е нешто негативно, неефикасно и што ти ја знам. Западната цивилизација кога започнал нејзиниот развој, немало толкав % на педери. Сега имаме се поголем % на педери, а Западот иде надоле. Историски сите светски империи пред распадот цветало блуд и разврат, а кај тие што го превземале престолот, имало ред и морални вредности. Ова ти е еден пример, дека некои размислувања кои се со векови присутни, не значи дека се погрешни. Затоа џабе се удираш во гради демек либералните сфаќања, автоматски те прават подобар.

Кога не знаеме со сигурност која е причината за педерлукот кај човекот, секое размислување можно е да е погрешно. Затоа тогаш најдобро е според правилата на универзумот, + и -, маж и жена.
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Од ќебапчињата е, ќе ти се врати...

Љ.

Извини брате не можев да одолеам и ти па како се намести... нема веќе ај промис.. знаеш дека те сакам....
Никад више у животу брате....постои и веројатност и да се попедерчам, налет и ќебапи и меса.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
Ај да се симнеме на твое ниво: Абе има и поголеми грешки, на пример мајка ти и татко ти направиле грешка.:popce:
Нивото го симна ти прв со „грешка во развојот“ имало кај хомосексуалците.

„Грешки“, „не е нормално“, „не е природно“ не се соодветни термини. Снегулки, не-снегулки, либтард итн, не ме интересира.
Ако некому предизвикувам болка со вакви термини ќе ги избегнувам.
И не ми вадете Карлин говори ко овој https://www.youtube.com/watch?v=o25I2fzFGoY
или глупи муабети од типот „да бе секој за се и сешто може да се навредува“, „вистината боли“ и слично.
 
Последно уредено:

Византиецот

what you looking at, ass
Член од
14 март 2021
Мислења
2.600
Поени од реакции
6.019
Западната цивилизација кога започнал нејзиниот развој, немало толкав % на педери.
АХАХХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХААХА

ГАСЕТЕ ТЕМАВА СЕ ЈАВИЈА УЧЕНИТЕ ПАК
 
Член од
8 февруари 2020
Мислења
4.869
Поени од реакции
7.256
Нивото го симна ти прв со „грешка во развојот“ имало кај хомосексуалците.
Ако имаш непобитни докази за причината како кај одреден % од популацијата се јавува педерлукот, ако имаш непобитни докази зашто % на педери се разликува т.е. во одредени периоди % е многу низок, а во други е доста висок %, тогаш може твоето размислување да го прифатиме како алфа и омега.

Во темите за алфа мажјаци и здраво функционирање на брак или дечко/девојка, во твоите размислувања се природните принципи, а тука нешто паламудиш. :cautious:
Автоматски споено мислење:

АХАХХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХААХА

ГАСЕТЕ ТЕМАВА СЕ ЈАВИЈА УЧЕНИТЕ ПАК
Прееска ми пратија, македонска секси регистрација :
ОH 069 AH

Ова твоево не знам што е, некој педерски извик :toe:
 
Член од
30 октомври 2020
Мислења
1.465
Поени од реакции
2.931
Кога не знаеме со сигурност која е причината за педерлукот кај човекот, секое размислување можно е да е погрешно. Затоа тогаш најдобро е според правилата на универзумот, + и -, маж и жена.
Туку Бафрич да се вратиме сериозно на темата...

Нели у мојата амбициозност да го решам албанското прашање влегов у сериозен рисрч на темава и досега науката вика дека препознала 4 до 5 гени кои се тагнати .. експресионирани од одредени причини... можно е да излезат и повеќе...

Е сега дојдов до мал ќорскокак по прашање дали е природно или не... нејчр врсес пореметување у нрчр.. имено таа експресија може да се деси под дејство на тригер кај бебе во во стомакот на мајката.. или во рано детство до 6 - 7 год. под дејство на тригер од околината.

Иако универзумот претпочита маж со жена, јинг јенг за да се оствари опстанок на врста, според овие информации дали е природно или не гледам две опции...

1. Ние сме створени со сплајсинг на гени од страна на Анунаките пред 200к години со цел да бидеме робови и копаме злато, набрзинка и без многу внимание не сплајсале и сега имаме дефекти во генетиката меѓу кои и овој - значи не е природно...

2. Еволуирани сме природно на оваа планета, природата не прави грешки, оваа можност кај гените ја инсталирала со одредена намера која ни е нејасна и само шпекулираме.

Но битното... чим е до активирање на таг на гени, има огромни шанси да го решам прашањето.

Љ.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom