Хомосексуалност (општо)

Дали ги оправдувате хомосексуалните врски,бракови и посвојувањето на деца од страна на хомосексуалци


  • Вкупно гласачи
    1.112

Zaptija Stojkov

Комунист
Член од
23 февруари 2010
Мислења
3.126
Поени од реакции
2.764
Дете растено во маало каде повеќето комшии се педери?
Кое маало е тоа?
Aбе Берик кажи ми ти мене во државите со најголем процент на педери Холандија, Белгија, Скандинавските земји, Словенија, Британија дали нема таква мала/улица каде мнозинството се педери???
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.290
Aбе Берик кажи ми ти мене во државите со најголем процент на педери Холандија, Белгија, Скандинавските земји, Словенија, Британија дали нема таква мала/улица каде мнозинството се педери???
Moже има у СанФранциско или Берлин, но ама баш ништо не гарантира дека у тие претпоставени маала децата би станале педери. Затоа што и обратно, на пример ако некој е педер, џабе му е и да е роден у најзакоравената муслиманска фамилија у маало у Каиро со 53 џамии.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.483
Поени од реакции
33.585
Чика... абе доста. :)
Не си со мајсторско и вегета.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.698
Поени од реакции
20.962
Moже има у СанФранциско или Берлин, но ама баш ништо не гарантира дека у тие претпоставени маала децата би станале педери. Затоа што и обратно, на пример ако некој е педер, џабе му е и да е роден у најзакоравената муслиманска фамилија у маало у Каиро со 53 џамии.
Cekaj sega pravime muabet za organski peder ili peder radi pomodarstvo?
 

Zaptija Stojkov

Комунист
Член од
23 февруари 2010
Мислења
3.126
Поени од реакции
2.764
Како е тргната работава во светот за неколку децении ќе дојди време кога хомосексуалноста ќе се смета за нормална работа!!!

А пак исто така ке дојди време кога традиционалните семејни вредности (маж - жена) и створање семејство ќе се сметаат за будалска, болна и одвратна работа...
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
традиционалните семејни вредности
Ова и сега важи само до петок до 19 часот некаде. За викенди во дискотеки + проводи во Калитеа и Белград не требаат ЛГБТ
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Ако газиш луѓе на ГТА, не значи дека стварно сакаш да газиш луѓе.
Можеби во видео игрите сме тоа што навистина сме а во реалноста глумиме, сме само аватар ради стигматизација и предрасуди?
 
D

Deleted member 12196

Гостин
Ова и сега важи само до петок до 19 часот некаде. За викенди во дискотеки + проводи во Калитеа и Белград не требаат ЛГБТ
Што значи оваа кратенка (од што е изведена)?
 
Член од
6 мај 2018
Мислења
1.140
Поени од реакции
2.734
Можеби во видео игрите сме тоа што навистина сме а во реалноста глумиме, сме само аватар ради стигматизација и предрасуди?
Можеби, али шансата е поголема да не ги праиме тие работи у реалноста зашто последиците се поголеми. За мал процент општествената стигматизација е единствената пречка да не газат луѓе по улица, за повеќето е и емпатизирањето со луѓето кои се свесни бича, а не ботци.
 
Член од
23 јуни 2019
Мислења
13
Поени од реакции
14
I kao sega se pocustvuva barem malce ponormalen. Djabe ti e. Utre koga ke stanis od spienje pak ke te mani realnosta deka nema nisto normalno vo tvojata seksualna orientacija, deka mnozinstvoto ljuge te gleda kako izrod, potesnata i posiroka familija ne ni saka da te spomne, a i tie sto ke te spomnat ne se gordeat so tebe deka si izrod tuku toa povekje go pravat od sozaluvanje deka ete si nemal ksmet da ispadnis normalen kako i site drugi pa ajde da ne ti pravat dopolnitelni traumi na nesrekjata sto ni kriv ni dolzen ja imas. Jbg zivotot e surov i niedna parada i tapsanje po ramo nema da go smeni faktot deka ne si kako celata normalna populacija tuku si greska na prirodata. Prasanje na vreme e samo dali ke se pomiris so toa ili sam ke si gi skratis makite.
Ти си прост и одвратен.Смрт за таквите како тебе.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.290
Можеби во видео игрите сме тоа што навистина сме а во реалноста глумиме, сме само аватар ради стигматизација и предрасуди?
можеби не[DOUBLEPOST=1563114548][/DOUBLEPOST]
Ти си прост и одвратен.Смрт за таквите како тебе.
Машала, те погоди у живец?
Ја раскажа твојата лична приказна и те потресе?
Не се возбудувај толку, така е кај нив у село. Он не знае за друга перспектива.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.625
Што значи оваа кратенка (од што е изведена)?
Wow.
Сепак не била толку јака пропагандата колку што мислев.
Jesus, не ми се веруе ко шо не и се веруеше на колешка дека не знаев за бендот Blur. :D
 
D

Deleted member 12196

Гостин
Wow.
Сепак не била толку јака пропагандата колку што мислев.
Jesus, не ми се веруе ко шо не и се веруеше на колешка дека не знаев за бендот Blur. :D
И пак не добив одговор...:tapp:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom