Хомосексуалност (општо)

Дали ги оправдувате хомосексуалните врски,бракови и посвојувањето на деца од страна на хомосексуалци


  • Вкупно гласачи
    1.112
Член од
17 јануари 2014
Мислења
577
Поени од реакции
830
Повеќе си неписмен отколку што си глуп ал оќе, на форумов одамна сум аутиран ја ко геј, едноклеточен организму.
... битно педер двоцефкаш не сум,ментолу еден пореметен! :LOL:
Плус, коа веќе ти праќале скриншатови, можел и другите постови пред мојот и после мојот со истиот текст да ги ставиш, не сум ко тебе простичок за да немам капацитет да поврзам елементари работи, пример дека на форум на кој мнозинството е жени кур не се бара :pos:
Џабе пиштиш тука,не сум ти ни јас крив ни никој друг што најпрво (додека се помириш дека си обратен) си се декларирал само како поддржувач на лгбт за да потоа си признаеш дека си педер,и баш ме заболе кај ти со твојот ментално пореметен склоп ќе бараш курој! :LOL:
Ова со доларот на крајот што сакаш да кажеш,дека на диви и краљици како тебе ќе им плаќаш да те изработат? :pos:
3213223.png [DOUBLEPOST=1560692769][/DOUBLEPOST]
Ок..ај можеби @staycalm ке биде културен и ке ми каже:D
Тешко дека ќе добиеш одговор,периодов изгледа е преокупиран со барање на машки полови органи по огласи,можно е да се спрема за "перформанс" на парадата! :D
Од некој хетеро го фатил тој проклет вирус.

Aeh, Шејн Досон.
Онаа ретардираната Миранда ја имаше на аватар едно време, Били Ајлиш... тоа се тие идоли. Тоа е тој напатен стејкалм.
Јутубо го има напраено што и да е он/а направен/а.
Или си нашол прибежиште.
Тоа е тоа.
Не е болест се што боли.
 
Последно уредено:
S

staycalm

Гостин
... битно педер двоцефкаш не сум,ментолу еден пореметен! :LOL:

Џабе пиштиш тука,не сум ти ни јас крив ни никој друг што најпрво (додека се помириш дека си обратен) си се декларирал само како поддржувач на лгбт за да потоа си признаеш дека си педер,и баш ме заболе кај ти со твојот ментално пореметен склоп ќе бараш курој! :LOL:
Ова со доларот на крајот што сакаш да кажеш,дека на диви и краљици како тебе ќе им плаќаш да те изработат? :pos:
Прегледај го приврзокот 210892[DOUBLEPOST=1560692769][/DOUBLEPOST]
Тешко дека ќе добиеш одговор,периодов изгледа е преокупиран со барање на машки полови органи по огласи,можно е да се спрема за "перформанс" на парадата! :D

Тоа е тоа.
Не е болест се што боли.
Сакам кур во поштенското сандаче!!!
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Ај приберете се со навредите
 
S

staycalm

Гостин
Ај приберете се со навредите
Недај боже некој тебе нешо да ти пререче, банови ќе летаат секундарно. Вака "приберете се", јер не се модератори у прашање. Кога навредите се совпаѓаат со твоите ставови ок се, или кога ти навредуваш, обратно не. Кратка кајгана модераторска приказна. А ептен ми е смешно коа ќе ми текне дека на времето мислев дека си една од ретките кул особи на кајгана. :icon_lol:
 
Последно уредено од модератор:

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.624
Денес ми е интересен ден за да се цитирам со тебе, онака, да си погубам 15 минути со ирелевантни личности добро било.

Ајдеее, Miranda (Colleen Ballinger), Billie Eilish, Shane Dawson...Сите му сметале. :icon_lol: Абе, знам дека си со ограничена когнитивна способност, ама сите што имаат слушнато за овие знаат колку се интелигентни, успешни и пред се човечни. 3 особини коишто ти никогаш не си ги поседувал, ниту пак ќе ги поседуваш. Ама до јуТУБО е гарант.
Тебе ИДОЛИ ти се Mark Dice, Lauren Southern и компанија, нели? :pos:

Туку да те прашам, откри ли дали машките би биле со феминистка и зошто „конзервативните жени се поубави од феминистките“ или уште си во дилема?

И за крај да повториме за оние што уште не сфатиле. Никако стрејт луѓето да имаат геј другари, замисли да седите у друштво и зборите колку пички сте ебеле, шо ќе има заедничко он со тоа????
Прегледај го приврзокот 210881 :backa:
Лол не сум јас тој Анон греву гревосан, мислам дека и друг ме помеша со него пред некоја година.

Мојата беше Вики.
И сигурно нема да ставам таков дегенски потпис за фебјулс кеш.
Ти уствари знаеш дека не сум ама така малку да си потролаш.

Топ ти е постот иначе, само, Шејн Досон дека е интелигентен.... ХАХАХХХАХААХ рофлам.
Па да, го пишав тоа зашто е вистински факт... Дури и во самата студија ги статираат тие причини. Хомофобијата е штетна појава - get over it.
Така е. Немаше ХИВ да фаќате 105684 пати повеќе од хетеро да не беше хомофобијата.
Немаше да бидат огромен дел од ЛГБТ популацијата со комплекси/семејни проблеми од детството да не беше хомофобијата.

Никој не рече дека хомофобијата не е штетна појава, ама дека е причина за 90% од секаков вид на проблеми кај ЛГБТ популацијата, можеш друг да лажеш или и понатаму да се тешиш себе си дека проблемите се РАДИ ДРУГИТЕ.
 
Последно уредено:
S

staycalm

Гостин
Лол не сум јас тој Анон греву гревосан, мислам дека и друг ме помеша со него пред некоја година.

Мојата беше Вики.
И сигурно нема да ставам таков дегенски потпис за фебјулс кеш.
Ти уствари знаеш дека не сум ама така малку да си потролаш.

Топ ти е постот иначе, само, Шејн Досон дека е интелигентен.... ХАХАХХХАХААХ рофлам.

Така е. Немаше ХИВ да фаќате 105684 пати повеќе од хетеро да не беше хомофобијата.
Немаше да бидат огромен дел од ЛГБТ популацијата со комплекси/семејни проблеми од детството да не беше хомофобијата.

Никој не рече дека хомофобијата не е штетна појава, ама дека е причина за 90% од секаков вид на проблеми кај ЛГБТ популацијата, можеш друг да лажеш или и понатаму да се тешиш себе си дека проблемите се РАДИ ДРУГИТЕ.
Не знаев дека не си, до душа како да препознаам кога ставовите на се' што ти имам прочитано до сега тука, ви се идентични. За симпатијата не сум те читал и не забележав дека е друга, извини! :( Еве сега ги гледам песните што ги постирал дотичниот, ти верувам дека не си ти, алфа стрејт праф мужјак не слуша такви.

Рофлај ти колку сакаш, не го мења фактот дека е интелигентен.

Преку незаштитен анален секс се пренесува многу полесно хив. Нема поврзаност хомофобијата со хив ниту пак со било која поента и да сакаш да ја направиш. Вториот дел, немаше да бидат огромен дел од ЛГБТ популацијата со семејни проблеми да не беше хомофобијата, бидејќи на огромен дел баш хомосексуалноста и претставува причина за семејни проблеми.

Хомофобијата е и те како штетна појава и е причина за поголемиот дел проблеми кај ЛГБТ популацијата, односно оние коишто тие самите не ги предизвикале туку ги предизвикува хомофобното општество.
 

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
6.364
Поени од реакции
7.293
Има некаде статистика колку мислења има Анон на темава?
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.624
Има некаде статистика колку мислења има Анон на темава?
Има бе, толку си форумски неписмен? Се наоѓа со 2-3 клика.
9 страни со 20 поста значи нешто под 180.
Што ти е поентата, многу се замарам со LGBT?
Латентен геј сум?
:S
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Недај боже некој тебе нешо да ти пререче, банови ќе летаат секундарно. Вака "приберете се", јер не се модератори у прашање. Кога навредите се совпаѓаат со твоите ставови ок се, или кога ти навредуваш, обратно не. Кратка кајгана модераторска приказна. А ептен ми е смешно коа ќе ми текне дека на времето мислев дека си една од ретките кул особи на кајгана. :icon_lol:
Мило ми е што придонесов кон твојата смеа, ајде сега бек ту топик.
 
S

staycalm

Гостин
Мило ми е што придонесов кон твојата смеа, ајде сега бек ту топик.
Замисли нема опомена за офтопик. Кај и да е ќе почнам и на форумов да сум привилегиран оти сум педер, аман.
 

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
6.364
Поени од реакции
7.293
Има бе, толку си форумски неписмен? Се наоѓа со 2-3 клика.
9 страни со 20 поста значи нешто под 180.
Што ти е поентата, многу се замарам со LGBT?
Латентен геј сум?
:S
Апсолутно, дури и мислам влажни соништа имаш со staycalm.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Замисли нема опомена за офтопик. Кај и да е ќе почнам и на форумов да сум привилегиран оти сум педер, аман.
Види вака сега, јас никаде не сум те навредила по форумов дека си хомосексуалец ниту па колку што се сеќавам сум ти упатила навреда по било кој основ, така што не знам од каде ти е створена оваа потисната is it cause I'm black фрустрација лично према мене. Само ве опоменав затоа што не сум пред компјутер, не ја ни отворам темава да ја знам историјата на кој прв почнал а и културно бев замолена по ПП од еден член.

Последен пат ве предупредувам да прекинете со навреди и бесполезни постови, навредувајте си се во ПП.
 

Shakespear

Need moar drugs
Член од
25 јули 2015
Мислења
2.258
Поени од реакции
1.900
Немаше да бидат огромен дел од ЛГБТ популацијата со комплекси/семејни проблеми од детството да не беше хомофобијата.
Се разбира дека ќе немаше. Од што точно мислиш тие проблеми настануваат - од што околината им е хомофобична и не ги третира со почит и толеранција.

Постојат разно-разни СПБ-a кои се почести кај одредена сексуалност - не се фокусирај само на една од нив. Главно, овде вината паѓа на секс без кондом.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom