Хомосексуалност (општо)

Дали ги оправдувате хомосексуалните врски,бракови и посвојувањето на деца од страна на хомосексуалци


  • Вкупно гласачи
    1.112
Член од
17 јануари 2014
Мислења
577
Поени од реакции
830
кончита, ќе идеш на парада?
Кончита Вурст има ХИВ

Победникот на Евросонг од пред четири години, познат како Кончита Вурст е заразен со ХИВ вирусот, и тој тоа го објави на својот Инстаграм профил, нагласувајќи дека тоа мораше да и го соопшти на јавноста, поради заканите од неговото поранешно момче.

– Имам ХИВ неколку години. Тоа е ирелевантно за јавноста, но поранешното момче ми се заканува дека ќе го објави тој податок, а јас никогаш нема да дозволам некој да ме плаши или да влијае на мојот живот поради тоа, стои во објавата на Вурст.

Додава дека се лекува откако дознал за дијагнозата и дека редовно врши контроли, така што нема опасност да зарази некого.

– Се надевам дека и други ќе се охрабрат и дека ова ќе биде уште еден чекор против стигматизацијата на луѓето кои било поради своето или однесувањето на другите, се заразиле со ХИВ, додава пејачот роден како Том Нувирт.

Вурст победи на Евросонг 2014, како претставник на Австрија.
 
Член од
19 ноември 2018
Мислења
178
Поени од реакции
204
Што им замерате на хомосексуалците тие се душевно болни остајте ги луѓево, може секој да се роди со деформитет. но исто така и треба да се лечат, најефикасен е еутаназија.
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.511
Поени од реакции
9.412
Што им замерате на хомосексуалците тие се душевно болни остајте ги луѓево, може секој да се роди со деформитет. но исто така и треба да се лечат, најефикасен е еутаназија.
Епа ајде тогаш оди во душевната болница Бардовци и запали ја :rolleyes::mad:
 
M

martin64

Гостин
https://youtu.be/Nrb5tDrXgtM
Погледнете го видеово.
Вечерва седам на кафе со другари и помина циган трансексуалец, околу 25 години, беше слаб околу 60 кг, имаше силикони, и маица кратка да му се гледа гол стомакот и грбот.
Таа појава беше толку грозна што мислев дека ќе паднам во несвест, ми падна притисокот буквално, ми се слоши малце и ми се повраќаше.
Па нормално дека ќе ве нејќеме и нејќеме да ве гледаме, вие педери, транс сте во иста категорија со сериски убијци, педофили. И не, не сум Хомофоб, едноставно немате место меѓу живите, или бидете бесплатна работна сила или лечење или фрлање во јама па јадете се меѓу себе. Во Америка се охрабруваат педерите и трансексуалците, но Србите, Русите ги тепаат а муслиманите ги убиваат и затоа не се шират.

Кога ќе биде парада во Скопје едноставна опција е носење палки, шипки, ножеви и само тепајте. Сега навивачки групи соберете се. Ништо не правите со мирен протест, мора педерска крв да се лие
 

Shakespear

Need moar drugs
Член од
25 јули 2015
Мислења
2.258
Поени од реакции
1.900
И не, не сум Хомофоб
Брат, сељак си - denial не е само река во Египет.

Овој коментар беше толку грозен што мислев дека ќе паднам во несвест.
Па нормално дека ќе ве нејќеме и нејќеме да ве гледаме, вие хомофоби сте во иста категорија со расисти, сексисти.[DOUBLEPOST=1560588493][/DOUBLEPOST]
Заборавив да напоменам пардон, посебен душевен проблем.
Не знам јас како можеш толку да се лажеш - ни ти не веруваш дека е душевна болест. Обичен, рационален човек ако нешто верува дека е душевна болест нема да говори за омраза и еутаназија на таквите луѓе. Просто си сељак на кој не му се свиѓаат истополови односи - нема потреба да пушиш лаги за болести тука.
 
Последно уредено:

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.287
Па нормално дека ќе ве нејќеме и нејќеме да ве гледаме, вие педери, транс сте во иста категорија со сериски убијци, педофили. И не, не сум Хомофоб, едноставно немате место меѓу живите, или бидете бесплатна работна сила или лечење или фрлање во јама па јадете се меѓу себе.

Кога ќе биде парада во Скопје едноставна опција е носење палки, шипки, ножеви и само тепајте. Сега навивачки групи соберете се. Ништо не правите со мирен протест, мора педерска крв да се лие
Овој трола. Не може толку глуп да е.
 
M

martin64

Гостин
Зошто според вас Хомофоб е нешто лошо? Па вие не сте нормални бе
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.287
Член од
18 јули 2018
Мислења
1.068
Поени од реакции
4.260
Зошто според вас Хомофоб е нешто лошо? Па вие не сте нормални бе
Што те боли кур дали ќе има хомосексуалци или не? И онака повеќе пички ќе останат за тебе. Баш ти треба да се залагаш да ги има што е можно повеќе за да пливаш во пичиња.
 
M

martin64

Гостин
Едноставно треба да ве тепаме за да не се ширите и така ќе успориме ширење на гадости
 

Kajgana Shop

На врв Bottom