Хомосексуалност (општо)

Дали ги оправдувате хомосексуалните врски,бракови и посвојувањето на деца од страна на хомосексуалци


  • Вкупно гласачи
    1.112

a9mkd

Љетиф
Член од
14 јуни 2015
Мислења
495
Поени од реакции
274
нема закон кој ти брани да се држиш за рака и гушкаш со некој
Нема закон, има интелектуално заостанат народ на кои му пречи тоа искажување на љубов. А заканите се од физички и психички аспект.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.267
Нема закон, има интелектуално заостанат народ на кои му пречи тоа искажување на љубов. А заканите се од физички и психички аспект.
по закон секоја закана е казнива, мојш да пријавиш и закани и навреди и напади и нема разлика кон кого е упатена
Али ти сакаш закон за менувње на “заостанат народ“
да се санкционира секој на кој му е одбивна неприродна и неормална мислата за хомосексуалци
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Mislev deka e ironicen..pogresna procena
Не е ултра-либерален (или барем јас не сум го доживеал како таков читајќи го), но не е ни дискриминирачки настроен како некои други фаци овде. Златна средина некој ќе рече :D
 

Phoenixx

The Last Pharaoh
Член од
9 ноември 2015
Мислења
788
Поени од реакции
956
Не е ултра-либерален (или барем јас не сум го доживеал како таков читајќи го), но не е ни дискриминирачки настроен како некои други фаци овде. Златна средина некој ќе рече :D
Epa da, ne mu gi znam stavovite zatoa takov vpecatok dobiv.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.697
Поени од реакции
20.952
Море Шкорпи знајш дека ме насекира. Оддамна те немав забележано на форумот. Триста мисли ми се свртија низ глава.
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Море Шкорпи знајш дека ме насекира. Оддамна те немав забележано на форумот. Триста мисли ми се свртија низ глава.
I was too busy getting laid. Monogamously of course.

Unlike some regulars here, clearly. Monogamously or otherwise.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.697
Поени од реакции
20.952
I was too busy getting laid. Monogamously of course.

Unlike some regulars here, clearly. Monogamously or otherwise.
Шкорпи незнам дали знаеше ама јас и англискиот слабо. Сакаш да кажиш клецаше ?
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.610
Pravoslavieto e posledna shansa da zapre ovoj demonski trend. Lapajte se u Rusija ili Kiev.... ako imate muda. Posvojuvanje deca? Moze, ako saakaat da stane mutant. :icon_mrgr:
 

Наташа Радио Милева Мара

Проф. Др. Маг. Мами
Член од
29 април 2005
Мислења
3.835
Поени од реакции
1.118
Педер е како навредливо заради карактерна особина, се смета како расипан човек, изрод... Формално е хомосексуалец или геј. Мое мислење

Sent from my 6036Y using Tapatalk
Педер е македонски збор за педер. Што тука не е јасно? Геј е англиски збор, зошто да внесувам англицизам во мојот речник? Сега ако нив тоа ги вреѓа не е наш проблем.
Ама тоа е, ним се им смета.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom