Хомосексуалност (општо)

Дали ги оправдувате хомосексуалните врски,бракови и посвојувањето на деца од страна на хомосексуалци


  • Вкупно гласачи
    1.112
Член од
28 март 2006
Мислења
17.690
Поени од реакции
12.082
:cautious:
'A DESIRE IS BORN’ Gay people exist because pregnant women had ‘anal sex’, orthodox bishop in Cyprus outrageously claims
A BISHOP has bizarrely claimed unborn babies turn gay when women have anal sex during pregnancy.

Church of Cyprus bishop Neophytos Masouras made his surreal statement while speaking at a primary school on the island.
He added: “It happens during the parent’s intercourse or pregnancy. It follows an unnatural sexual act between the parents.

“To be more clear, anal sex. (St Porphyrios) says that when the woman enjoys that, a desire is created, and then the desire is passed on to the child.”

A clip of his outrageous speech quickly went viral on social media in the country, with LGBT rights group ACCEPT asking the holy man: “How are lesbians created?”

Another social media user added: "So, father, if the woman does oral, will the child become a dentist?"

One user commented: “The problem is not this ignoramus, the tragic problem is that there are thousands who believe him.


 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
One user commented: “The problem is not this ignoramus, the tragic problem is that there are thousands who believe him.
Кога успеал овој да ги преброи сите што му веруваат, попов сеа го кажал тоа, овој веќе го нашол „проблемот“ дека не „ќе му веруваат“ туку веќе му веруваат.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
Ама, ама, ама тоа се изолирани случаи ама ама ама

Пре би рекол дека овие ги оцрнуваат и оние малкумина што се останати океј...
 

Shakespear

Need moar drugs
Член од
25 јули 2015
Мислења
2.294
Поени од реакции
1.911
Ама, ама, ама тоа се изолирани случаи ама ама ама

Пре би рекол дека овие ги оцрнуваат и оние малкумина што се останати океј...
Ама ама еве ти контра-пример кај што (речиси) сите се по маици и панталони: https://www.youtube.com/watch?v=cJgVWJRYvIU

Што мислиш дека една ваква парада ќе најдеш на снимка и одеднаш ќе пиштиш „леле, сите паради се вакви“... Да, тоа е дефиницијата на изолиран случај.
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.690
Поени од реакции
12.082
Боже, ми се згади само пола минута што погледнав. Какви психијатриски случаи имало, чудо едно
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.895
Поени од реакции
17.517
Едно не ми е јасно само а тоа е како се успеа за краток временски период да се успее да минат парадите без ни еден посериозен инцидент во градови како што се Сараево и Белград?

Зошто не верувам дека народот го сменил мислењто кон ЛГБТ а факт е дека повеќе нема такви инциденти.Имам неколку тези за оваа брза промена ама ајде пишете некој кои сте поупатени во ЛГБТ и целата организација на парадиве.
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.704
Поени од реакции
9.540
Ама, ама, ама тоа се изолирани случаи ама ама ама

Пре би рекол дека овие ги оцрнуваат и оние малкумина што се останати океј...

Ми се згади човечка раса од видеово...бљак:facepalm::(
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
Ама ама еве ти контра-пример кај што (речиси) сите се по маици и панталони: https://www.youtube.com/watch?v=cJgVWJRYvIU

Што мислиш дека една ваква парада ќе најдеш на снимка и одеднаш ќе пиштиш „леле, сите паради се вакви“... Да, тоа е дефиницијата на изолиран случај.
Дада еве глеам по маици се одма во 6 секунда се гледа дека се океј
1567972021815.png
 

Ejebajgasad!!!

Фукара
Член од
4 септември 2017
Мислења
677
Поени од реакции
1.116
Едно не ми е јасно само а тоа е како се успеа за краток временски период да се успее да минат парадите без ни еден посериозен инцидент во градови како што се Сараево и Белград?

Зошто не верувам дека народот го сменил мислењто кон ЛГБТ а факт е дека повеќе нема такви инциденти.Имам неколку тези за оваа брза промена ама ајде пишете некој кои сте поупатени во ЛГБТ и целата организација на парадиве.
На народот му е сеедно. Не дека менталитетот е сменет. Затоа нема никакви реакции . Народот е апатичен,гледа само да не му го земат и тоа парче леб кое го заработува.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom