Хомосексуални бракови во Македонија

Статус
Затворена за нови мислења.

Donald Sikert

Jane Vitington
Член од
28 ноември 2008
Мислења
8.283
Поени од реакции
5.614
Љупам компири.
Не забеаај:confused:

Не знам дали знаеш, дека токму ова го прават гејовите кога немале секс една недела.

Лупат компири за да ги смират хормоните.

Ама кај хетеросексуалците тоа лупење влијае другачије.

Се јавува кога некој апстинира над 5 месеци, и компирот поделен на 4 дела, почнува да си го бута у гз. Несвесно сето тоа, ама го прави.

Ова ти го кажувам како психолог.

Ако сакаш можам да ти помогнам, се наоѓаш у таканаречена втора фаза, од која можеш да бидеш спасен.

Ако си заинтересиран пиши ми по ПП.
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.610
Не забеаај:confused:

Не знам дали знаеш, дека токму ова го прават гејовите кога немале секс една недела.

Лупат компири за да ги смират хормоните.

Ама кај хетеросексуалците тоа лупење влијае другачије.

Се јавува кога некој апстинира над 5 месеци, и компирот поделен на 4 дела, почнува да си го бута у гз. Несвесно сето тоа, ама го прави.

Ова ти го кажувам како психолог.

Ако сакаш можам да ти помогнам, се наоѓаш у таканаречена втора фаза, од која можеш да бидеш спасен.

Ако си заинтересиран пиши ми по ПП.
:facepalm::icon_lol:
 

Donald Sikert

Jane Vitington
Член од
28 ноември 2008
Мислења
8.283
Поени од реакции
5.614
Не се смеј. Сериозен сум.

Како сакаш ти си знаеш. Кога и да се одлучиш дека ти треба мојата помош пиши ПП.

Мојата докторска заклетва ме обврзува да им помогнам на сите, па и на оние кои сметаат дека не им е потребна помош.
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.610
Не се смеј. Сериозен сум.

Како сакаш ти си знаеш. Кога и да се одлучиш дека ти треба мојата помош пиши ПП.

Мојата докторска заклетва ме обврзува да им помогнам на сите, па и на оние кои сметаат дека не им е потребна помош.
Им треба помош на педерите и на таквите како тебе кои ги охрабруваат. Ама треба и тебе да те скине некој, па да ти дојде умот и да си ќутиш.
 

Donald Sikert

Jane Vitington
Член од
28 ноември 2008
Мислења
8.283
Поени од реакции
5.614
Им треба помош на педерите и на таквите како тебе кои ги охрабруваат. Ама треба и тебе да те скине некој, па да ти дојде умот и да си ќутиш.
Хмм, ја тебе ти нудам рака, да те излечам, ти сакаш да ме скинеш.

Да те прашам нешто, ама право да си кажеш.

Дали како помал, некаде 12-13 години си играл со најдобриот другар секс игри?

Твојава дијагноза ме наведува токму на тоа дека сте си играле секс, ама ти си бил тој шо го позајмил газето, а другар ти курето.

Ако е така, ќе те опраиме, имало и полоши ситуации од тебе.
 

MakeLOVEnoTwar

Љуби без оглед на се’
Член од
10 декември 2010
Мислења
213
Поени од реакции
114
Убао ми доаѓа да.. У парк пред едно 5-6 години со другари се шетаме и глеаме како се лапаат на клупа ама онака дрско лапање... на едниот носот му го пукнавме, на другиот рака му скршивме.
ДонТ Вори би Хепи - животот е бумеранг :D :D :D
ќе ти го лечи некој геј песот, :D :D :D па ќе го молиш тогаш за сочувство :P :P :P :P :D :D
(се зезам, инспириран од филмот Прада)

И шо доби од то шо ги натепавте луѓето!?
Де не ви пораснаја курињата некое милиметарче!? :D :D :D :D

... па уште се фалиш :tapp: - (пред да го прочиташ ова, седни да не ти дојди ептен шокастично) :pos:
21 век сме, поминаа 1900, и 1999 помина .... појќе не си фраер ако натепаш некого - ако го “закрпиш“ некого со некоја матна зделка - тогаш си фаца - Политичарите, бејби, политичарите се сега во мода :pos: не дека се тие поубо :гомце:, само помодерно се де :pos:
... али добро сега и 20јтиот век не беше лош.... :P :P :D :D :D
 
C

cige

Гостин
ДонТ Вори би Хепи - животот е бумеранг :D :D :D
ќе ти го лечи некој геј песот, :D :D :D па ќе го молиш тогаш за сочувство :P :P :P :P :D :D
(се зезам, инспириран од филмот Прада)

И шо доби од то шо ги натепавте луѓето!?
Де не ви пораснаја курињата некое милиметарче!? :D :D :D :D

... па уште се фалиш :tapp: - (пред да го прочиташ ова, седни да не ти дојди ептен шокастично) :pos:
21 век сме, поминаа 1900, и 1999 помина .... појќе не си фраер ако натепаш некого - ако го “закрпиш“ некого со некоја матна зделка - тогаш си фаца - Политичарите, бејби, политичарите се сега во мода :pos: не дека се тие поубо :гомце:, само помодерно се де :pos:
... али добро сега и 20јтиот век не беше лош.... :P :P :D :D :D
А што к*р 21 век?
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
34 милиони луѓе во светот се болни од сида


Zatoa baraat brakovi. Posto 31 milion i kusur se pederi i lezbachi, baraat nacin da si ozakunat nasleGJeto.
 
Џ

ЏинЏер

Гостин
Немам ништо против истополови брачни заедници. Секој нека спие со кој сака, нека живее со кој сака, нека се секса со кој сака, не гледам ништо лошо у тоа, па логично е ако двајца сакаат да бидат у брак, тоа да им биде овозможено.
Е сега, кога е во прашање посвојување на деца во хомосексуална заедница, против сум... барем сега засега, додека живееме во вакво општество.
 
2

~2A

Гостин
Немам ништо против истополови брачни заедници. Секој нека спие со кој сака, нека живее со кој сака, нека се секса со кој сака, не гледам ништо лошо у тоа, па логично е ако двајца сакаат да бидат у брак, тоа да им биде овозможено.
Е сега, кога е во прашање посвојување на деца во хомосексуална заедница, против сум... барем сега засега, додека живееме во вакво општество.
Јас мислам дека под итно треба да се провериш до каде си со логиката. :свиркам:

Кој што сака нека си прај во својот дом,никој не го запира.Исто така мислам дека нема потреба од стапување во брак на двајца хомосексуалци.
 
N

NikolaMKD91

Гостин
Немам ништо против истополови брачни заедници. Секој нека спие со кој сака, нека живее со кој сака, нека се секса со кој сака, не гледам ништо лошо у тоа, па логично е ако двајца сакаат да бидат у брак, тоа да им биде овозможено.
Значи по твојата логика ти подржуваш и инцест и негледаш ништо лошо во тоа , така ? Не би ти сметало утре доколку законски се дозволи брат и сестра да склопуваат бракови, татко и ќерка, мајка и син, вујко и внука. Исто така не би ти сметало ни полигамија, бидејќи нели секој има право да спие со кого сака, да живее со кого сака и логично е да му биде овозможено да биде во брак, безразлика дали е тоа маж,жена или животно.
 
Член од
24 ноември 2009
Мислења
4.959
Поени од реакции
4.881
Убао ми доаѓа да.. У парк пред едно 5-6 години со другари се шетаме и глеаме како се лапаат на клупа ама онака дрско лапање... на едниот носот му го пукнавме, на другиот рака му скршивме.
Абе ај,што сторивте бре бре МАЖИШТААААА.
У даденава ситуација, се праашувам кој е педерот?
Со другари се шетаме у парк - Аналогно најмалку сте 3ца па може бројката да достигнува до 15/20 души,
Е сега ти и другарите се чуствувате ептен СТРЕЈТ шо сте истепале ДВЕ педерчиња шо се лапале дрско.
Абе МУЛЕ, па вие поголеми педери и од Боки13 сте испаднале,кај има попедерско нешто од тоа двајца на еден или 5 на еден ?
АУУУУУУУУУУ МАЖИШТААААААААААА четворни пеливани, горостаси,планина се тресе одвас.Ама педерски се тепате бе синко :)
Буљашишта:pos:
 
2

~2A

Гостин
Ама тоа еднаш си ги начекал:(

И си си напраил убао да ти биде.

А како сега го надополнуваш тоа фасцинантно чувство? Замислуваш колку ги мразиш и како ги тепаш?

Мене на пример убао ми доаѓа коа некоја е под мене, врз мене, доги стајл и разно разни пози у кревет:) И се трудам да тоа убаво чувство го повторам што почесто барајќи соодветна партнерка. И горе доле, да чукнам у дрво ми успева.

Ама ти како го праиш тоа? Бараш секој авечер педери да ги тепаш? Шо праиш по тоа прашање?

Ко помал кога ти мавале чврги другарчината од другиот клас,како се надополнуваше? :icon_lol:
 
Член од
5 јуни 2008
Мислења
3.632
Поени од реакции
5.724
Убао ми доаѓа да.. У парк пред едно 5-6 години со другари се шетаме и глеаме како се лапаат на клупа ама онака дрско лапање... на едниот носот му го пукнавме, на другиот рака му скршивме.
Ама нели после тоа се чувствуваше пострејт од било кога? :pos:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom