Хомосексуални бракови во Македонија

Статус
Затворена за нови мислења.

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.267
Ништо нема да биде полесно...29, Прилеп и ова е последен пат што ти се обраќам.Не почитувам ниту омраза, ниту затвореност на човечкиот ум.
Нема проблем поштујем твој став и не ме занима твоите мисли психа чуства, јас сум појќе по телесни уживања така да биди рает.... вечер ќе излегуваш?
 
Член од
7 ноември 2011
Мислења
2.935
Поени од реакции
3.625
Џабе се бунат педериве по форумов. Сите нивни лелекања за обесправеност во државава се сведуваат само на едно: Да им се дозволи да склучуваат брак! Еве и да им се дозволи. Што мислите колкумина од нив ке се одважат да признаат дека се педери и ке склучат брак? Верувам дека ке нема ниту еден склучен брак. Оти во државава само Кочо се произнесе јавно дека е педер и нема ниту уште еден за тие двајца да склучат брак. Сите овие кои под закрила на анонимноста паламудат по форумиве и другите медиуми нема да се одважат и да склучат брак односно ке продолжат да си се клецкаат по разни дувла оти пак ке се соочат со нивниот вистински проблем: СРАМОТ! И ке се соочат со вистината дека не е проблемот во законите и дека никој не ги прогонува туку дека проблемот е во нив.
 
S

Sagan

Гостин
^
Безвезалии.
Прво, никој не е должен јавно да се декларира како стрејт или геј или за да има некакви права.
Второ, сексуалната ориентација не е нешто од што некој треба да се срами.
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
Свако је од вас Каран али није Горан :свиркам:
 
2

~2A

Гостин
^
Безвезалии.
Прво, никој не е должен јавно да се декларира како стрејт или геј или за да има некакви права.
Второ, сексуалната ориентација не е нешто од што некој треба да се срами.
1)Никој не е должен да се декларира,но доколку се склучи хомосексуален брак одма ќе се дознае,верувај.

2)Нормално,но во ваква држава каква што сме ние ќе си сносат последици,најчесто физички.А и не е само во нашава држава има и други држави што се против хомосексуалноста.
Го немаат она "свое јас" сите хомосексуалци,освен на форум. :)
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.483
Поени од реакции
33.585
Не секоја фаза се надминува.. некој, некаде, некогаш знае да заглави.

Чист пример ти е хормоналниот дисбаланс кој во одредени години резултира како анархистички, феминистички, либерални испади уз overkill.
 
Член од
7 ноември 2011
Мислења
2.935
Поени од реакции
3.625
^
Безвезалии.
Прво, никој не е должен јавно да се декларира како стрејт или геј или за да има некакви права.
Второ, сексуалната ориентација не е нешто од што некој треба да се срами.
Не велам дека некој е должен јавно да се декларира но ако сакаш да склучиш брак се знае како е редот- закажуваш во матично, одиш таму со двајца сведоци....... и јасно е дека ке се дознае дека си стапил во брак.... а ако го тераш целосно редот треба и веридба и свадба.. а тоа секако не се прави без најблиските, роднините, другарите, пријателите... тоа значи дека треба јавно да истапиш дека си педер а во РМ тоа до сега го има направено само Кочо, другите се срамат сега а ке се срамат и секогаш и во вечни времиња така што во РМ нема ниту еден пар педери кои би склучиле брак од што произлегува дека нема за кого да се носи било каков закон. Тоа ти е исто како да носиш некојк закон со кој би се регулирала некоја област од производство или лансирање на сателити и други вселенски летала во РМ- зошто ти е таков закон кога во догледниве 100тина години во РМ ниту ке се произведува ниту ке се лансира такво нешто. Немаме закон кој уредува таква област ниту имаме потреба од носење таков закон.
 

DBack

gloveless
Член од
19 декември 2007
Мислења
5.372
Поени од реакции
2.556
Не велам дека некој е должен јавно да се декларира но ако сакаш да склучиш брак се знае како е редот- закажуваш во матично, одиш таму со двајца сведоци....... и јасно е дека ке се дознае дека си стапил во брак.... а ако го тераш целосно редот треба и веридба и свадба.. а тоа секако не се прави без најблиските, роднините, другарите, пријателите... тоа значи дека треба јавно да истапиш дека си педер а во РМ тоа до сега го има направено само Кочо, другите се срамат сега а ке се срамат и секогаш и во вечни времиња така што во РМ нема ниту еден пар педери кои би склучиле брак од што произлегува дека нема за кого да се носи било каков закон. Тоа ти е исто како да носиш некојк закон со кој би се регулирала некоја област од производство или лансирање на сателити и други вселенски летала во РМ- зошто ти е таков закон кога во догледниве 100тина години во РМ ниту ке се произведува ниту ке се лансира такво нешто. Немаме закон кој уредува таква област ниту имаме потреба од носење таков закон.
Јас не правев свадба, а на регистрација беа само моите и нејзините. Не гледам зошто регистрацијата мора да е јавна.

Редот е за традиоционалните луѓе кои си почитуваат ред и обичаи. Останатите помалку ги боли уво за формата.
 
Член од
7 ноември 2011
Мислења
2.935
Поени од реакции
3.625
Јас не правев свадба, а на регистрација беа само моите и нејзините. Не гледам зошто регистрацијата мора да е јавна.

Редот е за традиоционалните луѓе кои си почитуваат ред и обичаи. Останатите помалку ги боли уво за формата.
Твоите и нејзините плус задолжително двајца сведоци и двајца службеници од матично присуствувале а уште многумина случајни луѓе пред и во матично ве виделе- нели е тоа јавност?
Никој нема да знае, само јас попот и берберот.....:свиркам:
 

DBack

gloveless
Член од
19 декември 2007
Мислења
5.372
Поени од реакции
2.556
Твоите и нејзините плус задолжително двајца сведоци и двајца службеници од матично присуствувале а уште многумина случајни луѓе пред и во матично ве виделе- нели е тоа јавност?
Никој нема да знае, само јас попот и берберот.....:свиркам:
Ако сакаш никој да не те знае, можеш и матичар да си викнеш дома. Ич не е скапо.
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.665
Поени од реакции
12.061
Не велам дека некој е должен јавно да се декларира но ако сакаш да склучиш брак се знае како е редот- закажуваш во матично, одиш таму со двајца сведоци....... и јасно е дека ке се дознае дека си стапил во брак.... .
Сведоците тоа се обично неговите или нејзините двајца најдобри другари. Мислам дека најдобри другари до регистрација ќе знаат инаку не би биле другари. Башка за регистрација доаѓаат само родителите, по закон двајца сведоци и кај некого брат или сестра. Кој од нив не е веќе запознат, никој.
а ако го тераш целосно редот треба и веридба и свадба..
слушам и читам не биле више у мода, ем скапо е. Дваесет евра порција плус бовчи, чеизи, спални... Младиве сега се попрактични, со тие пари одат на "меден месец"
 

MakeLOVEnoTwar

Љуби без оглед на се’
Член од
10 декември 2010
Мислења
213
Поени од реакции
114
1)Никој не е должен да се декларира,но доколку се склучи хомосексуален брак одма ќе се дознае,верувај.

2)Нормално,но во ваква држава каква што сме ние ќе си сносат последици,најчесто физички.А и не е само во нашава држава има и други држави што се против хомосексуалноста.
Го немаат она "свое јас" сите хомосексуалци,освен на форум. :)
мисли си ти ...
ps за да прајме муабет за брак - треба други нешта да се решат - ептен е љуфната темава - нема атмосфера за истополови бракови кај нас ... така да џабе си дробите “попара“ - " скиснат е јогуртот" :P :D
--- надополнето: 16 ноември 2012 во 02:46 ---
oooo женско стрејт... е сега веќе ќе биде полесно... колку години имаш ? од кајси? (далечината не ми е проблем)
Брат, знајш кој клецаат?
Надрените - не огорчените! :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos:
пс надарени - не само долу, него и во главата и срцето ;)
 
2

~2A

Гостин
мисли си ти ...
ps за да прајме муабет за брак - треба други нешта да се решат - ептен е љуфната темава - нема атмосфера за истополови бракови кај нас ... така да џабе си дробите “попара“ - " скиснат е јогуртот" :P :D

Зошто се инаетиш?
Што си мислам јас, да си излезиме 1 на 1? :cool:

Не знам кој дроби и кај кого е скиснат јогуртот,така да тој што треба да се "сили" во ситуацијата ти најмалку имаш право... ;)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom