Хомеопатија

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
31.900
Поени од реакции
36.476
Гледам дека ретко кој одговара за тоа дали оди на хомеопат, па би сакал да ви пренесам мое лично искуство. Заради напнатост, стрес и брзиот живот случајно дознав за хомеопатијава. Посетив хомоепат, ми објасни како фунционира тоа и поверував. Да ви кажам дека помага и дека ниту најмалку нема да згрешите доколку посетите некој хомеопат. Јас додека посетував не влегов во аптека, и ги слушав само советите на хомеопатот. Е сега, точно е дека цената е малку солена, но запрашајте се дали би ги дали тие пари превентивно (рана фаза) или покасно. Дали би ги дале тие пари за нешто на природна база или вештачките отрови од аптекиве. Сами си ги знате приоритетите, баш би сакал да "живне" странава за да прочитам нешто за хомеопатијава.

Sent from my SM-J500H using Tapatalk
Јас колку што имам слушнато, цената на прегледот била околу 3000 денари, а цената на лековите од 300 - 500 денари. Ти какви хомеопатски лекови пиеше и колку ти помогнаа?
 
На врв Bottom