Холандија-Шпанија Финале 11 јули

Кој ќе биде шампион ова светско првенство?


  • Вкупно гласачи
    10
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
4 јули 2008
Мислења
6.128
Поени од реакции
1.875
Конечно го дочекавме големото финале.Се среќаваат две одлични репрезентации.Ќе има голема борба.Притисоци од двете страни.Ќе се гледа прекрасен фудбал.Холандија нема ниеден пораз ова светско првенство но секогаш играше смирена игра.Шпанија има еден пораз ова првенство и тоа од Швајцарија.За разлика од холанѓаните шпанците играат поагресивна игра со повеќе шанси и не му даваат многу простор на противникот.Пред се се надевам дека ќе гледаме одличен фудбал.
П.С. Воведот е во изработка:coffee:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom