Хокеј на мраз (Светско првенство)

Riddler

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
5.904
Поени од реакции
7.698
Едина тема шо ја најдов отворена за хокеј да ја активирам после 9 години :vozbud:

Финска нов светски шампион на првенство на кое не им даваа ни шанса поради отсуството на НХЛ играчи дека ке дојдат до медал не пак до злато али во стил прво Шведска па фаворизираната Русија која на хартија стварно имаше па да неречам Алл Стар тим можеби еден од најдобрите ростери во нејзина историја и на крај Канада на колена
:cuc::cuc::cuc:

Како Капо
потенцијалниот 2пик на драфт детево со 18 години прв стрелец кај Финциве на СП 6+1 и втор поентер во Финската селекција :cuc:
 
На врв Bottom