Хокејот во Македонија

Член од
28 мај 2005
Мислења
6.373
Поени од реакции
177
Македонската репрезентација во инлајн хокеј со првиот успех во историјата на македонскиот хокеј (на официјален натпреварување оргинизирано од светската федерација ИИХФ)!
http://macedonia-hockey.blogspot.com/2016/06/macedonia-won-first-inline-hockey-game.html

И со најдобриот пласман до сега:
http://www.gol.mk/hokej-na-mraz/makedonija-so-poraz-od-izrael-kako-chetvrtoplasirana-gi-zavrshi-kvalifikaciite-za-sp

Тука на линкот можете да ги најдете сите натпревари со краток видео запис:
http://mazedonien-nachrichten.blogspot.com/2016/06/inline-hockey-makedonien-mit-ersten.html

 

Kajgana Shop

На врв Bottom