Хокејот во Македонија

Член од
28 мај 2005
Мислења
6.373
Поени од реакции
177
Ајде да играме хокеј

Хокеарската Федерација на Македонија во соработка со СЦ „Борис Трајковски“ на 6 декември (недела) ќе организира ОТВОРЕН ХОКЕЈ ДЕН.

На отворениот хокеј ден, во периодот од 13 до 15 часот, присутните посетители ќе можат да се запознаат со тајните на хокејот на мраз, а оние кои ќе бидат заинтересирани ќе можат да ги направат првите чекори на мраз.

Овој проект се прави со цел за формирање на база на млади играчи кои подоцна би биле натпреварувачи на клупско ниво и ќе атакуваат на место во македонската репрезентација во хокеј на мраз.
https://www.facebook.com/events/522689747894572/

 
Член од
28 мај 2005
Мислења
6.373
Поени од реакции
177
Член од
28 мај 2005
Мислења
6.373
Поени од реакции
177
Член од
28 мај 2005
Мислења
6.373
Поени од реакции
177
Балканските федерации на митинг во Словенија се разговара за развојот на хокејот во регионот:
http://macedonia-hockey.blogspot.com/2016/01/slovenian-hockey-federation-organizes.html

Македонската репрезентација на ролерки ќе игра квалификации во јуни во Австрија во група Б со Србија и Латвија. Тешка задача, од девет екипи оди само една на светско. Група А: Австрија, Израел, Турција. Група Ц: Белгија, Бугарија, Ирска
http://ekipa.mk/makedonija-ke-gostuva-vo-avstrija-vo-kvalifikatsiite-za-inlajn-hokej/
 

Kajgana Shop

На врв Bottom