Хит на денот

Хептаграм XI

Ιερός Γάμος
Член од
13 февруари 2010
Мислења
8.266
Поени од реакции
6.550
Текстот на песната е од WIlliam Blake „Poetical Sketches - Prologue, intended for a Dramatic Piece of King Edward the Fourth“

 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
14.728
Поени од реакции
23.480
Женски глас во ритамот на Blue Da Ba Dee од Eiffel 65

 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
4.359
Поени од реакции
10.373
На мои 15 години по долги и исцрпувачки битки со сам себе конечно се помирив дека сакам биртии и турбофолк, а се сметав за закоравен рокер, Парпл, Зепелин, Пинк Флојд. Од тогаш си ветив дека нема никогаш да одам против себе за работи што ми се допаѓаат, да имам когнитивни дисонанци и конфирмејшн бајаси.

Втор ден на рипит, feeling автохтоно од Валона до Махачкала.

 

Kajgana Shop

На врв Bottom