Хитно ми е потребна правна помош околу составување на жалба до апелација

Член од
26 јули 2014
Мислења
1
Поени од реакции
0
Бидејки немам финансиска можност да платам адвокат да ми состави жалба до апелација а јас немам досега некое искуство во пишување на жалби,односно знам што би напишал само незнам дали сето тоа би било исправно би ве замолил ако некој има такво познавање и искуство во пишување на жалби да ми помогни.Се работи за пресуда од прекршок по чл.469 ст.1 а казниво по чл.599 ст.1 т.6 и ст.2 и чл.599-а од законот за трговските друштва поедноставно кажано за неподнесена годишна сметка на фирма која не е активна повеќе од 6-7 години.Фирмата е осудена со глоба од 1000 евра а мене како одговорно лице 350 евра и забрана за вршење на дејност од 1 година и замене и на фирмата.Краен рок за поднесување на жалбата е 29.07.2014 год.Најтрагично е тоа што истиот суд во Битола само друг судија (албанец по потекло)мојата сопруга за истиот прекршок само ја опомена и и ја казни само фирмата која исто како и мојата е нефункционална неколку години а мене наша судивка ме осуди со 350 евра иако и беше даено до знаење дека сум невработен,со тешка материјална положба и татко на две малолетни деца.Би бил благодарен ако некој ми излези во пресрет и ми помогни при составувањето на жалбата
 

Attachments

Kajgana Shop

На врв Bottom