Хип хоп културата во Македонија

Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.052
Поени од реакции
12.936
Едно тешко прашање ми текна, можеби едно од најтешките кога станува збор за македонски рап. Која ви е омилена песна од САФ? (Една ако мора да се издвои). Може изборот да се направи врз основа на тоа која песна најмногу допира до вас, која најмногу сте ја слушале или пак која имала најголемо влијание на вас во одреден период од животот, тоа на вас оставам. Мене потесен избор ми влегоа Фатаморгана, Сафра, Скопска ситуација 98 и Раце горе, се одлучив за првата.
 

Trent Alexander Arnold

Stamford Bridge, Fulham Road, London, UK, SW6 1HS
Член од
30 јули 2020
Мислења
914
Поени од реакции
4.145
Едно тешко прашање ми текна, можеби едно од најтешките кога станува збор за македонски рап. Која ви е омилена песна од САФ? (Една ако мора да се издвои). Може изборот да се направи врз основа на тоа која песна најмногу допира до вас, која најмногу сте ја слушале или пак која имала најголемо влијание на вас во одреден период од животот, тоа на вас оставам. Мене потесен избор ми влегоа Фатаморгана, Сафра, Скопска ситуација 98 и Раце горе, се одлучив за првата.


Не знам, мене овие 2 некако ми е нај DOPE !
 
D

dobramuzika

Гостин
Едно тешко прашање ми текна, можеби едно од најтешките кога станува збор за македонски рап. Која ви е омилена песна од САФ? (Една ако мора да се издвои). Може изборот да се направи врз основа на тоа која песна најмногу допира до вас, која најмногу сте ја слушале или пак која имала најголемо влијание на вас во одреден период од животот, тоа на вас оставам. Мене потесен избор ми влегоа Фатаморгана, Сафра, Скопска ситуација 98 и Раце горе, се одлучив за првата.
јас го сакам џезот.
Автоматски споено мислење:

не поминува.
 
Член од
17 ноември 2013
Мислења
53
Поени од реакции
26
Iskreno ne sum ljubitel na vakov ponov rap da receme povekje sum fan na pistolero,smoke mardeljano itn.. no tipov ima nesto sto mi se svigja .Malce krimi pricata e vekje videna i se toa no na likov realno mnogu mu stoi.Ako treba da biram pomegju 2 bona i ova definitivno ova bi go izbral iako ne slusam vakov tip na rap.
 
D

dobramuzika

Гостин
porasnav so legijata ama ne mi pravat kjeif povekje, so alfa ne porasnav ama isto taka ne mi pravi kjeif, shto mi e? vo megjuvreme eve eden ponov artist koj mnogu mi se dopagja i od koj so dusha ochekuvam album.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom