Хип хоп културата во Македонија

Член од
1 март 2008
Мислења
1.396
Поени од реакции
1.050
Една многу добра трака, никогаш нема да ја заборавам, секоја чест за момциве.
iskreno ova nesto mi e 200 pati po ubavo od 90% od ona sto denes u makedonija se vika rap ... epten milina od traka, od sekoj aspekt.
Inace odamna ne sum pisal tuka oti imam problemi mnogu seriozni so semejstvoto pa cekaj da pozdravam, bavno bavno go sreduvam mojot album,
Pozdrav na site ....

Dlaboko od srceto moe, pricinata za moeto postoenje ja ima vo trakava.


I nesto u mojot stil onaka provociracki stipski bum bap.

 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.045
Поени од реакции
19.656
ДНС Екипа пак ја одложиле промоцијата на албумот. :facepalm: :pos:
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.052
Поени од реакции
12.936
Корените... Ќе речеш да се школува, па пари ќе млати, а кој на сиромашниот за школо да му плати
 

#LakersMK

iChangeWorlds
Член од
31 јули 2008
Мислења
1.325
Поени од реакции
250
НОВО!
ПРЕМИЕРНО после точно 3 месеци од "Табу" чест и задоволство ми е да го представам третиот сингл од соло албумот на Револуционерот (Raw'N'Wicked) насловен како ‪#‎шомајкати‬, воедно со тоа следи и перфоманс live видео со Нин Vibe на MPC2500 кој е и продуцент на траката додека за видео продукцијата се има погрижено DjGoce D'Sauce.

 

Kocka

Manchild
Член од
1 август 2006
Мислења
3.531
Поени од реакции
2.752
НОВО!
ПРЕМИЕРНО после точно 3 месеци од "Табу" чест и задоволство ми е да го представам третиот сингл од соло албумот на Револуционерот (Raw'N'Wicked) насловен како ‪#‎шомајкати‬, воедно со тоа следи и перфоманс live видео со Нин Vibe на MPC2500 кој е и продуцент на траката додека за видео продукцијата се има погрижено DjGoce D'Sauce.


sve super ali modava so sajferite ne ide....ne zvuci dobro iskreno.....naprajte si normalno video tabu za ova e drugo nivo...ova nikad ne bi go pustil poveke...

i da ne me sfatite pogresno ima faci so go nosat u zivo sranjeto bolje nego li snimeno ali revolucionerot e daleku od toa... nikakva energija bez zdiv..
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.024
Поени од реакции
36.785
Иначе откако го преслушав албумот ептен разочаран, не дека очекував нешто ептен ама многу тапа испадна.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom