Хип хоп културата во Македонија

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.044
Поени од реакции
19.642
НОВА КРТИНА!

"Го одев Данте, затоа зборам за таму, а знам и како е горе со курвите и гламур!"

 
Член од
30 јануари 2013
Мислења
162
Поени од реакции
136
Кој тепа на МИНИ ХИП ХОП ДЕМО ФЕСТ?

https://www.facebook.com/events/157724761081029/?ref=3
Мартикс од Кочани зема награда и тоа најзаслужено, штета за тие што пропуштија сосема непланиран а сепак одличен фристајл бетл. Слободно можам да тврдам дека Мартикс е меѓу најдобри бетл фаци во Македонија. Не само што има одлично флоу на фристајл па и има се што е потребно за бетл, приметува работи кои се релевантни за противникот и ги спојува во римите, користи set up-punchline шема за да се избегне безвезно дрндање и повторување на рими, и нешто плус што го приметив, дечкото не искористи ниту еден филер, алал да му е стварно, ѕвер, да има организирано бетл лига кај нас мислам дека има голема шанса да се пробие до врвот. Да не остане без збор, другиот дечко, мислам дека беше Адријан, проба најдобро што можеше ама против некој толку подобар неможеш којзнае колку да направиш :)
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.044
Поени од реакции
19.642
Мартикс од Кочани зема награда и тоа најзаслужено, штета за тие што пропуштија сосема непланиран а сепак одличен фристајл бетл. Слободно можам да тврдам дека Мартикс е меѓу најдобри бетл фаци во Македонија. Не само што има одлично флоу на фристајл па и има се што е потребно за бетл, приметува работи кои се релевантни за противникот и ги спојува во римите, користи set up-punchline шема за да се избегне безвезно дрндање и повторување на рими, и нешто плус што го приметив, дечкото не искористи ниту еден филер, алал да му е стварно, ѕвер, да има организирано бетл лига кај нас мислам дека има голема шанса да се пробие до врвот. Да не остане без збор, другиот дечко, мислам дека беше Адријан, проба најдобро што можеше ама против некој толку подобар неможеш којзнае колку да направиш :)
Само еден бетл имаше, другите само со траки настапувавте?
 
Член од
30 јануари 2013
Мислења
162
Поени од реакции
136
Само еден бетл имаше, другите само со траки настапувавте?
Да, само еден беше :) Инаку после преслушување на бетлот можам да кажам дека сум направил мала грешка околу тоа дека Мартикс немал филер, имал но помалку користен па затоа и вчера не сум приметил, како и да е, стојам на тоа дека може да стигне далеку :)
 

Kocka

Manchild
Член од
1 август 2006
Мислења
3.531
Поени од реакции
2.752
НОВА КРТИНА!

"Го одев Данте, затоа зборам за таму, а знам и како е горе со курвите и гламур!"


e ova e definicija za rap na sila praenje....hardcore glumenje ludilo....mi se sere....neka si ostane na beatbox.....poso od tolku napinanje mi doe u wc da otidam i jas...
 

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
5.356
Поени од реакции
4.878
Џабе ги ебава добрите инструментали.
 

Kocka

Manchild
Член од
1 август 2006
Мислења
3.531
Поени од реакции
2.752
Да, само еден беше :) Инаку после преслушување на бетлот можам да кажам дека сум направил мала грешка околу тоа дека Мартикс немал филер, имал но помалку користен па затоа и вчера не сум приметил, како и да е, стојам на тоа дека може да стигне далеку :)

glavna greska e so ne rokaat akapela....
 
W

Werther

Гостин
e ova e definicija za rap na sila praenje....hardcore glumenje ludilo....mi se sere....neka si ostane na beatbox.....poso od tolku napinanje mi doe u wc da otidam i jas...


Коцка везе немаш.

Ова е маестрално. Кога би можеле само за миг да слушнат дел од оваа грандиозна творба Фрост, Бодлер, и Блејк, би занемеле.

Ова длабоко навлегува и ги засега егзистенцијалните прашања. Буквално мастерпис. Фино, лепо срочено и во неколку строфи објаснето се' .


:cuc:
 
Член од
14 мај 2013
Мислења
49
Поени од реакции
37
Да, само еден беше :) Инаку после преслушување на бетлот можам да кажам дека сум направил мала грешка околу тоа дека Мартикс немал филер, имал но помалку користен па затоа и вчера не сум приметил, како и да е, стојам на тоа дека може да стигне далеку :)
Може да се дојде до видео од бетлот ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom