Хип хоп културата во Македонија

Kocka

Manchild
Член од
1 август 2006
Мислења
3.531
Поени од реакции
2.752
au au au au ahahhahahah lele shto ve ocekuva aUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU !!!!!!! Se gledame za nekoj mesec tipoviiii !!!! aahhahahahaha ..... :* :* :* :* :*
znam boli.koa si sam,i nikoj ne te postuva i 100 downloads na net ti se uteha deka nekoj nekade sepak ti go slusa toa sto si go napravil....
 
Член од
1 март 2008
Мислења
1.396
Поени од реакции
1.050
znam boli.koa si sam,i nikoj ne te postuva i 100 downloads na net ti se uteha deka nekoj nekade sepak ti go slusa toa sto si go napravil....
Au aua au au au hahahahahahha brat. Ti prakjam baknezi :) i pregratki .... lugjeto kako tebe denovive me izdigaat do japonija, london, argentina, juzna afrika i tako dalje ... kje cues i kje razberes :* ... se znaeme ja i ti na forumov povekje od 5 godini. Jas se siram GLOBALNO momak ne lokalno. ne 100 i 1 view da imam mene ne mi dreme. Ako mislesh deka views te pravi kvalitet togas si tezok moron ;) .... aj uzivaj i odi prijavi se na REGRUT i ne kjenjaj ... klovnu bez nikakov talent i kapacitet za nikakvo razvitie.
--- надополнето: 18 мај 2013 во 03:10 ---
Ај бе и Миста претерва, ама ти какво што имаш его, ми се гнаси дури.
Brat a od moeto ego ti se gnasi li ??? ako kazes NE znaci toa e toa :) sum uspeal vo zivoto i sum go pobedil Kiskin ahHHHAHAHAHAHAHHAHHAHAHAH !!! A voedno i koska ... koska, daj molam te daj mi proshka .. se sto sakav e da go vidam spotot na DIVIZIJA te molam prosti mi ako jadev gomna ..... znaes .... toa e moja profesija :(
 

Kocka

Manchild
Член од
1 август 2006
Мислења
3.531
Поени од реакции
2.752
Au aua au au au hahahahahahha brat. Ti prakjam baknezi :) i pregratki .... lugjeto kako tebe denovive me izdigaat do japonija, london, argentina, juzna afrika i tako dalje ... kje cues i kje razberes :* ... se znaeme ja i ti na forumov povekje od 5 godini. Jas se siram GLOBALNO momak ne lokalno. ne 100 i 1 view da imam mene ne mi dreme. Ako mislesh deka views te pravi kvalitet togas si tezok moron ;) .... aj uzivaj i odi prijavi se na REGRUT i ne kjenjaj ... klovnu bez nikakov talent i kapacitet za nikakvo razvitie.
--- надополнето: 18 мај 2013 во 03:10 ---


Brat a od moeto ego ti se gnasi li ??? ako kazes NE znaci toa e toa :) sum uspeal vo zivoto i sum go pobedil Kiskin ahHHHAHAHAHAHAHHAHHAHAHAH !!! A voedno i koska ... koska, daj molam te daj mi proshka .. se sto sakav e da go vidam spotot na DIVIZIJA te molam prosti mi ako jadev gomna ..... znaes .... toa e moja profesija :(
globalno probuva da se siri toj,sto nemoze lokalno....i te razbiram i zhal mi e,sto nemas ekipa i nikoj ne te postuva doma,lokalno,pa izlez i uteha baras nadvor,ali toa e toa...jebiga....boli koga doma ne te reckaat...i nemas ekipa..
 
Член од
1 март 2008
Мислења
1.396
Поени од реакции
1.050
--- надополнето: 18 мај 2013 во 03:23 ---
globalno probuva da se siri toj,sto nemoze lokalno....i te razbiram i zhal mi e,sto nemas ekipa i nikoj ne te postuva doma,lokalno,pa izlez i uteha baras nadvor,ali toa e toa...jebiga....boli koga doma ne te reckaat...i nemas ekipa..
Da .. tocno zatoa i pred nekoj den bratot na TVORECOT bog da go prosti mi predlozi da bidam artist i gost na STIP HOP no jas otkazav. Oti jas imam princip klovnu. Jas se otkazav od STIP bidejki stip mene ne me podrza koga trebase a ete dojde red da me kanat da rapuvam na STIP HOP. So celoto srce, gordost i doblest BI prisustvuval no bidejki ednas kazav KRAJ, jas nikogas nema da nastapam vo Stip iako dojde red koga me pokanija. ETE TOA E MORAL MOMAK !! UCI od takvite kako mene ..... i ????? Ete gledas deka i DOMA LOKALNO me postovat i pocnaa da me barat i kanat !!? No Mista ne e ku**a, Mista znaci MORAL, Mista znaci PRINCIP, Mista znaci nesto sto ti ni vo 7 zivota nema da go postignes .... zatoa zivej na tastarura ... jas kje ziveam vo usite na iljadnici niz svetot... tocno tolku kolku sto go simnaa mojot album HYPNOTIC BOOM BAP za samo 1 mesec ... Paljaco so smrdliva maska ...
 

Kocka

Manchild
Член од
1 август 2006
Мислења
3.531
Поени од реакции
2.752
--- надополнето: 18 мај 2013 во 03:23 ---


Da .. tocno zatoa i pred nekoj den bratot na TVORECOT bog da go prosti mi predlozi da bidam artist i gost na STIP HOP no jas otkazav. Oti jas imam princip klovnu. Jas se otkazav od STIP bidejki stip mene ne me podrza koga trebase a ete dojde red da me kanat da rapuvam na STIP HOP. So celoto srce, gordost i doblest BI prisustvuval no bidejki ednas kazav KRAJ, jas nikogas nema da nastapam vo Stip iako dojde red koga me pokanija. ETE TOA E MORAL MOMAK !! UCI od takvite kako mene ..... i ????? Ete gledas deka i DOMA LOKALNO me postovat i pocnaa da me barat i kanat !!? No Mista ne e ku**a, Mista znaci MORAL, Mistna znaci PRINCIP, Mista znaci nesto sto ti ni vo 7 zivota nema da go postignes .... zatoa zivej na tastarura ... jas kje ziveam vo usite na iljadnici niz svetot... tocno tolku kolku sto go simnaa mojot album HYPNOTIC BOOM BAP za 1 mesec ... Paljaco so smrdliva maska ...
ne drugar toa ne e moral toa ne e princip....toa e samo iskompleksiranoto dete sto e dlaboko vo tebe i place seuste....i ne e spremno da izleze tamu kade sto posakuvalo od sekogas da bide....i nikogas nema da bide...toa e egoto...da ne odades pocit na clen od taa kultura sto mu ovozmozila na tvoeto ego da rasne za da stanes tolku sebicen....da nemozes da se kacis na bina i da odades pocit na nekoj sto ne e poveke na ovoj svet...zhal mi e kako sto rekov...bolno e....koga nemas ekipa a so toa nemas ni dom....uzivaj si globalno....koga si zaboravil od kade doagjas
 
Член од
1 март 2008
Мислења
1.396
Поени од реакции
1.050
ne drugar toa ne e moral toa ne e princip....toa e samo iskompleksiranoto dete sto e dlaboko vo tebe i place seuste....i ne e spremno da izleze tamu kade sto posakuvalo od sekogas da bide....i nikogas nema da bide...toa e egoto...da ne odades pocit na clen od taa kultura sto mu ovozmozila na tvoeto ego da rasne za da stanes tolku sebicen....da nemozes da se kacis na bina i da odades pocit na nekoj sto ne e poveke na ovoj svet...zhal mi e kako sto rekov...bolno e....koga nemas ekipa a so toa nemas ni dom....uzivaj si globalno....koga si zaboravil od kade doagjas
Sosema si vo pravo .... ali princip e princip, moral e moral. Mista ne gazi nikogas vrz sebe. Davam zbor i na nego stojam. Go pocituvam jas Tvorecot drugar. Jas sum prviot koj sto na tubata gi kaci trakite na stip hop ama go izbrisav akauntot koga upadnav u zatvor, ona za koe tvojot prijatel velese deka sum bil razocaran demek nikoj ne me slusa i aj da izbrisam sve. Taka da ... jas imam pocit kon covekot stvarno nogu jak producent. Denes toj e srekjen deka ima Stipjanec koj ja prodolzi tradicijata na moralot, principot, zborot, i go dokaza toa niz 6 acid jazz/trip gop albumi .... taka da nema potreba da se kurcham kako nogu drugi i da dokazuvam nekoi vrednosti na karakterot. Narednata godina ako dade gospod so nov album i 7 trip hop albumi zad grbot kje nastapuvam na Stip Hop ako ne jebiga, pocitta ostanuva vo srce. A ti ne se zamaraj ;) ... ekipa jas IMAM i ako sakam kje imam u sekoj moment. Pocekaj i kje vides. Jas znam od kade dovagjam i zatoa imam i pesni i cel album posvetetno na SHTIP gradot od koj dovagjam. Site moi albumi trip hop se posveteni na SHTIP, i sekoja moja rap traka koja kje ja izdadam narednata godina dena kje bide posvetena na SHTIP ... a ti produzi da bides tastatura heroj :) .... mene pari ne mi trebat ni priznanie. Jas rabotam bez da sopram, zatoa i denovive ostvaruvam sorabotki so lugje kako sto kazav Argentina, Afrika, Japonija, Srbija, Makedonija, USA i dr .... a ti .... ti jadi i seri u sholjata u WC oti toa naj dobro go mozes i ti i tie kako tebe :* Jas se zakolnav kako mal, denes toa go dokazav. A ti sto se zakolna kako mal ???
 

Kocka

Manchild
Член од
1 август 2006
Мислења
3.531
Поени од реакции
2.752
Sosema si vo pravo .... ali princip e princip, moral e moral. Mista ne gazi nikogas vrz sebe. Davam zbor i na nego stojam. Go pocituvam jas Tvorecot drugar. Jas sum prvito koj ston a ubata gi kaci trakite na stip hop ama go izbrisav akauntot koga upadnav u zatvor, ona za koe tvojot prijatel velese deka sum bil razocaran. Taka da ... jas imam pocit kon covekot stvarno nogu jak producent. Denes toj e srekjen deka ima Stipjanev koj ja prodolzi tradicijata na moralot, principot, zborot .... taka da nema potreba. Narednata godina ako dade gospod so nov album i 7 trip hop albumi zad grbot kje nastapuvam. A ti ne se zamaraj ;) ... ekipa jas IMAM i ako sakam kje imam u sekoj moment. Pocekaj i kje vides. Jas znam od kade dovagjam i zatoa imam i pesni i cel album posvetetno na SHTOP gradot od koj dovagjam. Site moi albumi trip hop se posveteni na SHTIP, i sekoja moja rap traka koja kje ja izdadam narednata godian dena kje bide posvetena na SHTIP ... a ti produzi da bides tastatura heroj :) .... mene pari ne mi trebat ni priznanie. Jas rabotam bez da sopram, zatoa i denovive ostvaruvam sorabotki so lugje kako sto kazav Argentina, Afrika, Japonija, Srbija, Makedonija, USA i dr .... a ti .... ti jadi i seri usholjata u WC otiu toa naj dobro go mozes i ti i tie kako tebe :* Jas se zakolnav kako mal, denes toa go dokazav. A ti sto se zakolna kako mal ???
se gleda tvojot odbranben mehanizam sto go imas stvoreno potsvesno....slicni ste mnogu so stef shef....site tie kompleksi sto so tek na vreme rasnele i potrebata vo nesto da uspeete i da bidete priznaeni,napravile da ja isklucuvate sekoja kritika dali dobronamerna ili ne,i da odgovarate so nekoi raboti koi vie gi gledate kako uspesi,kako na primer ti so kvantitetot na albumite,i downloadsot na albumot...i toa sto go spomna deka ako sakas ke imas ekipa vo sekoj moment,toa ne e ekipa drugar...si gi pomesal poimite....ali toa e se tie luzni dali od rano detstvo ili pokasno sto ostanuvaat i te izopacuvaat kako karakter....za na kraj da ostanes sam zasto tvoeto ego e programirano da bide nad site....zhal mi e uste ednas primi socustvo....nema nisto poloso od toa da nemas dom...a ti si go izgubil sam svojot....
 
Член од
1 март 2008
Мислења
1.396
Поени од реакции
1.050
a
se gleda tvojot odbranben mehanizam sto go imas stvoreno potsvesno....slicni ste mnogu so stef shef....site tie kompleksi sto so tek na vreme rasnele i potrebata vo nesto da uspeete i da bidete priznaeni,napravile da ja isklucuvate sekoja kritika dali dobronamerna ili ne,i da odgovarate so nekoi raboti koi vie gi gledate kako uspesi,kako na primer ti so kvantitetot na albumite,i downloadsot na albumot...i toa sto go spomna deka ako sakas ke imas ekipa vo sekoj moment,toa ne e ekipa drugar...si gi pomesal poimite....ali toa e se tie luzni dali od rano detstvo ili pokasno sto ostanuvaat i te izopacuvaat kako karakter....za na kraj da ostanes sam zasto tvoeto ego e programirano da bide nad site....zhal mi e uste ednas primi socustvo....nema nisto poloso od toa da nemas dom...a ti si go izgubil sam svojot....
hahahahaha Kako sum go izgubil svojot dom be koga ti velam
deka vo mojot dom me kanat da gostuvam da rapuvam na bina pokraj Nov Poredok / Gerila / Legijata i ne znam koj se ke ucestvuva ovaa godina ??? Ti dali imas nekakva logika ? Sto zboris dali samiot se razbiras ? Koj e toj odbranben mehanizam ? Pa mojot odbranben mehanizam se bazira na fakti be drugar a ne kako ti sto velis na kvanatitet ??? Pisi na google ili youtube Mista 93 i kje vidis kolku vredam spored komentarite na lugje od celiot svet a ne od povrsina na 15 000 km kvadratni. Sekoj moj acid jazz album ne znaci KVANTITET be klovnu znaci mnogu dnevna rabota, trud i ljubov kon edna ideja i cel!!! Vo momentov rabotam na kolaborativen album so Bradata i VPD osnovopolznicite na DWK vo koj clenuvaat artisti od povekje od 80 drzavi vo svetot. Se pitam dali si ti normalen zosto mi kontriras ?? Me izbrale od 80 artisti MENE so koj da pravat rap kompilativen album i sega ocekuvam da kazes deka naj verojatno 80te artisti se sranje ... momak ... aj idi legni da spies, so tebe ne vrede da se debatira ..... :*

 

Kocka

Manchild
Член од
1 август 2006
Мислења
3.531
Поени од реакции
2.752
a

hahahahaha Kako sum go izgubil svojot dom be koga ti velam
deka vo mojot dom me kanat da gostuvam da rapuvam na bina pokraj Nov Poredok / Gerila / Legijata i ne znam koj se ke ucestvuva ovaa godina ??? Ti dali imas nekakva logika ? Sto zboris dali samiot se razbiras ? Koj e toj odbranben mehanizam ? Pa mojot odbranben mehanizam se bazira na fakti be drugar a ne kako ti sto velis na kvanatitet ??? Pisi na google ili youtube Mista 93 i kje vidis kolku vredam spored komentarite na lugje od celiot svet a ne od povrsina na 15 000 km kvadratni. Sekoj moj acid jazz album ne znaci KVANTITET be klovni znaci mnogu dnevna rabota, trud i ljubov kon edna ideja i cel!!! Vo momentov rabotam na kolaborativen album so Bradata i VPD osnovopolznicite na DWK vo koj clenuvaat artisti od povekje od 80 drzavi vo svetot. Se pitam dali si ti normalen zosto mi kontriras ?? Me izbrale od 80 artisti MENE so koj da pravat rap kompilativen album i sega ocekuvam da kazes deka naj verojatno 80te artisti se sranje ... momak ... aj idi legni da spies, so tebe ne vrede da se debatira ..... :*

samo go potvrdi toa sto go rekov.....
 

SV-Strange

Sorcerer Supreme
Член од
27 август 2007
Мислења
3.604
Поени од реакции
367
Ај бе и Миста претерва, ама ти какво што имаш его, ми се гнаси дури.
Таман си е. Само пази, гледај како почна ситуацијата и до кај стаса. Како што кажав, Миста се чепка, знае оти сум тука и ќе прочитам и оти евентуално ќе реагирам оти ќе се навредам(?!). Ме избришал дури и од фејсбук, леле тинејџерски ствари еј. Миста излези од пубертет бе човек.

А за егото... ми делува како да ги помеша работите, пошто, ниту јас имам отворено тема сам за мене, како сум првиот и единствениот во некој правец, колку јас сум успешен и downloadиран, ниту сам викам колку сум најјак, дека сум победил некој (во што бе?), бројните албуми и слушаноста низ светот (што?!), ниту пак како одбранбен механизам и желба за се биде центар на внимание сум почнал да плукам кон некој..

Инаку @Миста , ти не би испуштил такво нешто што ќе го наполни твоето его, не ми кажувај како ради принципи и морали ти си го одбил на Пури, дури и да те поканил, ти не доаѓаш на Штип Хоп од легални причини :D
 
Член од
1 март 2008
Мислења
1.396
Поени од реакции
1.050
Daj ti brzo izdavaj spoto da se posmeam malku, mojto ego ostaj go ;) a i ne znam koj se tie legalni pricini ha. Te izbrisav od FB oti ne si mi blizok be momak koj kur kje si mi u FB sto kje zboram so tebe koga si licemerime ima li smisla ? Bolje spreciti nego leciti ;) Inace temi prv mrv downloadi aa uuu se e toa del od mojo kompleks ego sueta i tako dalje ;) bez toa ne se zivee ....
 

SV-Strange

Sorcerer Supreme
Член од
27 август 2007
Мислења
3.604
Поени од реакции
367
Ти ме додаваш на фејсбук бе момак, па ме бришеш, и имаш лице да спомнеш за лицемерие?! А за твојо комплекс, его и суета постои професионална помош.
 

El 'Borracho

Riot Maker
Член од
18 јули 2009
Мислења
822
Поени од реакции
238

Те го спотот.
@MIsta, брат, незнам во какво недоразбирање си со Дивизија и Кискинов лично и навистина ми е криво шо е така, али тие се мојте луѓе
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.893
Поени од реакции
7.569
Нов проект на DJ Гоце Саф, ЛД Пистолеро и Т- Mobile!

Дали си доволно добар да работиш со легендите на македонскиот хип-хоп на најкул римејкот досега?

Покажи го твојот талент и пријави се во ремиксот на најпознатиот македонски евегрин! Избери што најмногу ти лежи – снимај го спотот, дизајнирај го каверот на синглот или пак прати ни твој семпл кој би се искористил во траката. Најдобрите предлози, избрани лично од Гоце и Пистолеро, ќе ги употребиме во издавањето на официјалниот сингл, а ќе има и други фраерски награди.
Скокни до www.facebook.com/t.mobile.mk и пријави се!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom