Хип хоп културата во Македонија

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
5.357
Поени од реакции
4.879
Остави текстот.. Инструменталот да ти ебам, медитација.. Ај пратете ми го инструменталот, сакам да медитирам на ова нешто.
 
Член од
30 јануари 2013
Мислења
162
Поени од реакции
136
go recitiras bez emocija...ne go dolovuvas tekstot sto e odlicen...
Би сакал да ми ги објасниш емоциите што очекуваш да се доловат ама знам дека е невозможно преку тастатурава :D благодарам во секој случај иако не се сложувам:D

Остави текстот.. Инструменталот да ти ебам, медитација.. Ај пратете ми го инструменталот, сакам да медитирам на ова нешто.
Even better...
 

-x-

punished
Член од
2 март 2013
Мислења
1.191
Поени од реакции
837

Уште едно парче инспирирано од култен филм. Уживајте :D Секакви коментари се добредојдени :D
--- надополнето: 13 мај 2013 во 02:06 ---

Уште едно парче инспирирано од култен филм. Уживајте :D Секакви коментари се добредојдени :D
Колку се радувам кога ќе чујам нешто ново наше што ВРЕДИ!
Браво!
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
4.346
Поени од реакции
3.754
Да не има некој заинтересиран да купи оригинал албуми од некои артисти...?

Како на пример
MOP - First Family 4 life
MOP - Warriorz
Gang Starr - Daily operation
Gang Starr - Moment of truth
Gang Starr - Hard to Earn
Redman - What thee album
Redman - Dare iz a Dark Side
 
Член од
1 март 2008
Мислења
1.396
Поени од реакции
1.050
Abe kakov KRS ONE be kakvi bakrachi narednata nedela DIVIZIJA izdavaat spot. ETE TOA SE CHEKA !!!!!!!!! I ALBUMOT " vtora shansha " !!! GOD DAMN IZDAVAJTE POBRZO !!!!



Дивизија (Кискин, Chronic, Bandit, Farse) го најавуваат нивниот нов албум "Втора шанса" со видео изработено од Таззак Акабатов, за песната "Никој друг" на која се појавуваат Tha Titanium и Dj Славе.

Песната е продуцирана од Кискинов, мастеринг RickBeatz, а спотот ќе може да го видите премиерно во понеделник на centrala.mk

Spazi ime na albumot " Vtora Shansha " !!!!!! Brat ... ni prva ni vtora shansha ne ve spasuva ...

Titanium momci ne me razbirajte gresno .... vie ne ste u divizija kako sto znam. Taka da ... reklamava ja pravam na DIVIZIJA. Odnapred se izvinuvam i blagodaram za razbiranjeto ;)
 

SV-Strange

Sorcerer Supreme
Член од
27 август 2007
Мислења
3.604
Поени од реакции
367
Миста бе, ПМС-от колку ти трае?
 

SV-Strange

Sorcerer Supreme
Член од
27 август 2007
Мислења
3.604
Поени од реакции
367

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
5.357
Поени од реакции
4.879
Е шо се чудиш, си бара внимание човекот. Знае оти сум тука, знае оти ќе прочитам. Очајно е. :)
Ај бе и Миста претерва, ама ти какво што имаш его, ми се гнаси дури.
 
Член од
1 март 2008
Мислења
1.396
Поени од реакции
1.050
Ne be stvarno edvaj cekam da go vidam spotot na divizija !!!!!!!
--- надополнето: 18 мај 2013 во 02:32 ---
Знам, сакав тој да ми каже, негова верзија да прочитам. :)
Brat jadam gomna. .. se ponasam ... ljubomoram .... zaviduvam ... mi e maka sto ne mozam da snimam spot ... mi e maka sto nemam ekipa :( .... mi e maka sto ne sum u kozata na Kiskin :( ..... utre planiram da se samoubijam :( ..... ne znam za sto ziveam :(
Ajde po brzo da izleze spototo i da se ubijam na raat dodeka gi gledam na mojot ijpod i sonuvam da bidam del od divizija ......
 

Kocka

Manchild
Член од
1 август 2006
Мислења
3.531
Поени од реакции
2.752
Ne be stvarno edvaj cekam da go vidam spotot na divizija !!!!!!!
--- надополнето: 18 мај 2013 во 02:32 ---


Brat jadam gomna. .. se ponasam ... ljubomoram .... zaviduvam ... mi e maka sto ne mozam da snimam spot ... mi e maka sto nemam ekipa :( .... mi e maka sto ne sum u kozata na Kiskin :( ..... utre planiram da se samoubijam :( ..... ne znam za sto ziveam :(
Ajde po brzo da izleze spototo i da se ubijam na raat dodeka gi gledam na mojot ijpod i sonuvam da bidam del od divizija ......
zhal mi e stvarno,sto nemas ekipa,ali gi razbiram....nikoj ne bi sakal da e vo ekipa so tebe...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom