Хип хоп културата во Македонија

Член од
22 септември 2005
Мислења
79
Поени од реакции
1
star sum jas, prvoodelenski zborovi pisuvam :D i neame kompjuter ovde :D ovoj od kasa e od Tinex market :D
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.024
Поени од реакции
19.502
star sum jas, prvoodelenski zborovi pisuvam :D i neame kompjuter ovde :D ovoj od kasa e od Tinex market :D
Гледам! :D Затоа и на латиница пишуваш, таму немаш ни веб прелистувач, а камо ли македонска поддршка. Веб страни на Интернет читаш преку Телнет. :D
 
Член од
1 февруари 2012
Мислења
3.674
Поени од реакции
4.205
Dr. Gonzo a dali tebe ti teknalo deka ova e namerno so takov nacin na recitiranje i so takva matrica za da se dolovi barem delumno nekoe staro vreme onaka na iskuliran majtapski nacin? imas pozdrav od Sindikatot - ubavo e da se vidi sto nekoj ni toa nemozat da go razberat :D metafora e golema pa treba da se razgleduva od site mozni agli :D :D :D :D OLD SCHOOOLL4EVA....STO ZNAAT TIE KAKO ROBOTI SE ZIVI :D
Разбирам бе,нема врска,све што реков е вистина,не ги исхејтав,олд скул моментот,ок.
:)
 
Член од
1 март 2008
Мислења
1.396
Поени од реакции
1.050
Abe LD Pistolero neli edno vreme bese vo potraga po producent. Sekjavam se edno dobri 50 remixi se pustija za onaa pesnata super kurvi i vsusnost on izbra li so koj bi sakal da sorabotuva ili se toa bese mizi mitre tulumbi pagjat ... pi ar - reklama. Znae li nekoj ustvari on gotve li album ili ne. Da mu spremam nekoj remix za 600 evra ? :свиркам:
 

Kocka

Manchild
Член од
1 август 2006
Мислења
3.531
Поени од реакции
2.752
Abe LD Pistolero neli edno vreme bese vo potraga po producent. Sekjavam se edno dobri 50 remixi se pustija za onaa pesnata super kurvi i vsusnost on izbra li so koj bi sakal da sorabotuva ili se toa bese mizi mitre tulumbi pagjat ... pi ar - reklama. Znae li nekoj ustvari on gotve li album ili ne. Da mu spremam nekoj remix za 600 evra ? :свиркам:
reklama bese...za da ne propadne dissot...demek spot snimaa za pesnata...ali zema da sorabotuva so srbive i go izvadija eden od najlosite albumi u rapov do sega...sega neso nov spot ke vadel bla bla
 
Член од
1 март 2008
Мислења
1.396
Поени од реакции
1.050
reklama bese...za da ne propadne dissot...demek spot snimaa za pesnata...ali zema da sorabotuva so srbive i go izvadija eden od najlosite albumi u rapov do sega...sega neso nov spot ke vadel bla bla
Ajde bas da go videme .... u momento od cela Legija se mi se cini deka edinstveno Blazei vrede da se ispostova onaka bas kako sto treba.Deckoto ne preteruva so snimanje, i ne se eksponira preterano, ne e nakurcen ... a i stilot na onie poslednite 2/3 traki e epten na mesto. On najvekje mi e interesen u momento od cela Legija a ako ne i od cela scena u momento zaedno so Gerila. Ocekuvam od Blazei nesto kvalitetno ... a od strajk ocekuvam pak nesto da zamara so socijala tematiki i tie sranja .... a od drugite i nisto ne ni ocekuvam.Aaa ocekuvam i dzaka nakot sega da iskoce so nekoja eksperimentalna fuzija megu trans i koj li znae sto ... inace osekja se zastoj i stama kaj legijata.Izgleda ja gubat motivacijata. So li prae onaj Ronin :) hahahahahahah c c ziva legenda e mrsnio ....
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.024
Поени од реакции
19.502
Ajde bas da go videme .... u momento od cela Legija se mi se cini deka edinstveno Blazei vrede da se ispostova onaka bas kako sto treba.Deckoto ne preteruva so snimanje, i ne se eksponira preterano, ne e nakurcen ... a i stilot na onie poslednite 2/3 traki e epten na mesto. On najvekje mi e interesen u momento od cela Legija a ako ne i od cela scena u momento zaedno so Gerila. Ocekuvam od Blazei nesto kvalitetno ... a od strajk ocekuvam pak nesto da zamara so socijala tematiki i tie sranja .... a od drugite i nisto ne ni ocekuvam.Aaa ocekuvam i dzaka nakot sega da iskoce so nekoja eksperimentalna fuzija megu trans i koj li znae sto ... inace osekja se zastoj i stama kaj legijata.Izgleda ja gubat motivacijata. So li prae onaj Ronin :) hahahahahahah c c ziva legenda e mrsnio ....
Спот снимал Пистолеро, а веројатно и Страјк..
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.024
Поени од реакции
19.502
@Mista 93
Еве ко за тебе нешто, од твои сограѓани. :)


Ќе те прашам нешто, ме интересира дали Егзекутори = Senjak Squad, или имаше и уште некој плус во Егзекутори? Како беше, не ми текнува, сум заборавил.
 
Член од
1 март 2008
Мислења
1.396
Поени од реакции
1.050
Da da super pesna. Ova se egzekutori - sostavena od 2 clena.Bea strasno dobri, duri imat i snimano album megu 1998 i 2002 ama ne go davat na nikoj ne znam zaso inace e bas onoa staroto tvrdoto mokjnoto ;) .... Senjak Squad kako so mozes da slusnes se nogu banana stil na rap deneska, i se sostaveni od Verbal i Egzekutori ( sostavena od Mracniot i Podzemniot) koi site zaedno bea vo Luge u Belo pokraj DA BE DA, Protosot, Magnus, Orgi i Smireniot. A na kanalov koj sto gi kacil pesnite gledam nekoj pisal pesni od Buntovnikot i DS koe sto e greska.BUNT e oddelna stipska grupa sostavena od 3 clena koja postoese od 1997 do 2002. DS e crnec od amerika koj bese tuka na gosti u stip desetina dena i go iskoristija ovie trujcata od bunt da snimat nesto so nego. BUNT posle 2002 do 2004 bese sostavena od samo 1 clene koj sto bese producentot na BUNT i bese pod ime Str8 Squad i ima on samostojno snimano 1 album. U cela drzava samo ja uspea da go zacuvam i toa pa ne mi e cel albumot.Imase pesni so sestra mu snimani hahha strasna rabota nogu dobar bese taj album i srceto me bole so ne go zacuva nekade celio.Tamn pocna da prave jaki bitovi fundamento na BUNT i se otkaza. Ama za taa smetka e doktor u stip i toa nogu stabilen ;) .... inace taj e taj covek so me zarazi so rap.

I pocnavme neli za egzekutori da zboreme.Epten epten za nikade rap pocnaa da pravat ali oni si znaat. Smenija go stilo so cel da doprat do povekje publika kako so napravija povekjeto grupi u mk, ama ne gi biva u mek rap senqk squad..... bolje im bese niv da pravat tvrd rap kako na vremeto ama toa e toa ... jebiga.Nekoi se rodeni za po surov stil, nekoj za po tvrd ......

Ete ti cist dokaz deka nekoi gi biva povekje za tvrd rap nego li za mek rap.Slusni go Verbal (od senjak squad) u mojta pesna kako rapuva razlicno, interesno, nesekojdnevno i so crna lirika, a posle proveri go u Senjak Squad kako rapuva.



Inace se super decki site tie, nekoj so pomalku nekoj so povekje nedostatoci :) jebiga nikoj ne e perfekten. Luge u Belo bea moite uciteli i zalno e so taka zavrsija .......... sepak u srce si ja nosam stipskata scena do grob.
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.024
Поени од реакции
19.502
Нов banger од подрумот на DSC banga!

--- надополнето: 7 февруари 2013 во 18:46 ---
Еве уште нешто од други подруми:


 

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
5.354
Поени од реакции
4.857
Леле битот што е ееееј.. Али некако не СУМ навикнат на Пистолеро на ваква инструменталка ( освен на супер курви ) . Добро е, добро е.
 
Член од
1 март 2008
Мислења
1.396
Поени од реакции
1.050
Super bit ali LD ne go voze bas kako so bi mozelo ... on si e bolji na drugi bitovi .. neka gi ostavat ovie bitovi na nekoi drugi artisti kako onie od gerila i tako dalje ... posle 5/6 godini rokanje na meki bitovi nema da moze daka lesno da se harmonizira na vakov bit ... BRUS kako i sekogas CAR za vakvi bitovi ... ali ne e taa ekipa za tie bitovi .... sepak 5+ za trakata ... ali nekako nesto fali ... vo odnos na trakata ODMAZDA na tonyo san na koja isto BRUS bese producentot ima golema razlika ... trakata ODMAZDA ima povekje mokj odkolku ovaa traka .. ovaa traka vo onos na ODMAZDA e edvaj tretina .... a istiot producnet. Kako i da e, jas ja gledam produkcijata i kej kazam deka e fantasticen bitot ... LD ??? ne e za vakvi bitovi ... za vakvi bitovi od cela legija edinstveno Blazej e sposoben ....
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.778
Поени од реакции
7.515
Супер битов ,LD си вози на него :)
и Страјк е добар од таа екила
 

Kajgana Shop

На врв Bottom