Хип хоп културата во Македонија

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.045
Поени од реакции
19.650
zarem imame i nov zanr na raperi...youtube comments raperi..:facepalm: do pred nekoe vreme ova se desavase na sobiranki ali u zivo ne od tastatura na youtube merenje muda...neznam zasto si gord na ova treba da se sramis.
Хахаха.. очекував ти да ме цитираш и да искењаш нешто... Уште полошо е што има и YouTube comments гангстери кои упатуваат закани преку Нет и за кои вреди да се одвои некоја минута, чисто од разонода, за да им се појасни филмот во кој живеат.
Иначе, не ми кажувај мене кај се дешава ова, кажи му на гангстерот уфилман што се заканува. Мене не ми е до мерење муда на Нет, јас само враќам... онака... for the lulz!
 

Kocka

Manchild
Член од
1 август 2006
Мислења
3.531
Поени од реакции
2.752
Хахаха.. очекував ти да ме цитираш и да искењаш нешто... Уште полошо е што има и YouTube comments гангстери кои упатуваат закани преку Нет и за кои вреди да се одвои некоја минута, чисто од разонода, за да им се појасни филмот во кој живеат.
Иначе, не ми кажувај мене кај се дешава ова, кажи му на гангстерот уфилман што се заканува. Мене не ми е до мерење муда на Нет, јас само враќам... онака... for the lulz!
ne treba da se spustas nisko da se zamaras so takvi faci...barem ne preku youtube komentari :D
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.045
Поени од реакции
19.650
ne treba da se spustas nisko da se zamaras so takvi faci...barem ne preku youtube komentari :D
Многу му беше високо таму, па морав да се спуштам ниско и да го пратам уште подолу - се' тоа за негово добро, пошто жал ми падна кога видов во каква ситуација се наоѓа!
 
Член од
1 февруари 2012
Мислења
3.674
Поени од реакции
4.205
Многу му беше високо таму, па морав да се спуштам ниско и да го пратам уште подолу - се' тоа за негово добро, пошто жал ми падна кога видов во каква ситуација се наоѓа!
Не си требал да се замараш, најискрено од мерење кур на нет нема ништо.
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.045
Поени од реакции
19.650
Не си требал да се замараш, најискрено од мерење кур на нет нема ништо.
Обично не вреди да се замарам, знам.. но од занимација, додека чекам да се симне некој албум, зошто да не... Ај да видиме дали ќе му текне пак на "гангстеров" да ми реплицира во battle стил и да ми кажува "Ќелави Глави репрезент, вистински генгста, рими бенг бенг...".
 

Kocka

Manchild
Член од
1 август 2006
Мислења
3.531
Поени од реакции
2.752
Обично не вреди да се замарам, знам.. но од занимација, додека чекам да се симне некој албум, зошто да не... Ај да видиме дали ќе му текне пак на "гангстеров" да ми реплицира во battle стил и да ми кажува "Ќелави Глави репрезент, вистински генгста, рими бенг бенг...".
vidi vaka so takvi faci nemozes da im dokazes niso...nema niso poloso od raper so ego sto e ubeden deka negoviot rap e najdobar....dzabe ti so sakaj kazi mu on nema da prekine..
 
Член од
1 март 2008
Мислења
1.396
Поени од реакции
1.050
ha :) bas mi se sviga mene .... fanki fresh ... malku razlicno nesto a ne se edno isto ... ako ne se zad agolot, gerila, dns da naprava nesto po onaka dobro za uvo ne znam sto ima da se slusa na vaa scena ... ete vakvi specijalci treba da ima povekje ahahahhaha bas mi se run dmc film u spoto ;)
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.045
Поени од реакции
19.650
Многу тапа...ужасно флоу и првооделенски рими,но нема врска,убаво е да се види Тец :P
Тоа е таа карактеристика на старата школа! :) Мене ОК ми се, а посебно битот.
 
Член од
22 септември 2005
Мислења
79
Поени од реакции
1
Dr. Gonzo a dali tebe ti teknalo deka ova e namerno so takov nacin na recitiranje i so takva matrica za da se dolovi barem delumno nekoe staro vreme onaka na iskuliran majtapski nacin? imas pozdrav od Sindikatot - ubavo e da se vidi sto nekoj ni toa nemozat da go razberat :D metafora e golema pa treba da se razgleduva od site mozni agli :D :D :D :D OLD SCHOOOLL4EVA....STO ZNAAT TIE KAKO ROBOTI SE ZIVI :D
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.045
Поени од реакции
19.650
Dr. Gonzo a dali tebe ti teknalo deka ova e namerno so takov nacin na recitiranje i so takva matrica za da se dolovi barem delumno nekoe staro vreme onaka na iskuliran majtapski nacin? imas pozdrav od Sindikatot - ubavo e da se vidi sto nekoj ni toa nemozat da go razberat :D metafora e golema pa treba da se razgleduva od site mozni agli :D :D :D :D OLD SCHOOOLL4EVA....STO ZNAAT TIE KAKO ROBOTI SE ZIVI :D
После колку време постираш на темава, жити се? :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom