Хип хоп културата во Македонија

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Ајде еве нешто од мене и од Прилеп....
Имено Tha Titanium, El Borracho(МС) ака ЈАС и RickBeatz(продуцент и битмејкер) постои официјално од 2008 год. Досега имавме еден албум кој беше пробен и на локално ниво и ни даде големо искуство. Имаме сосем нов стил и сосем поразлично гледање на рап музиката во Македонија и мислам дека ова шо следува ќе ви се допадни. Музиката е лично компонирана од RickBeatz. Очекувам било каква критика...
Ми се свиѓа.
 
Член од
1 март 2008
Мислења
1.396
Поени од реакции
1.050
Ајде еве нешто од мене и од Прилеп....
Имено Tha Titanium, El Borracho(МС) ака ЈАС и RickBeatz(продуцент и битмејкер) постои официјално од 2008 год. Досега имавме еден албум кој беше пробен и на локално ниво и ни даде големо искуство. Имаме сосем нов стил и сосем поразлично гледање на рап музиката во Македонија и мислам дека ова шо следува ќе ви се допадни. Музиката е лично компонирана од RickBeatz. Очекувам било каква критика...
super ... lezerno vozenje i super bit .. tamn za lounge and blunt relaxing ;) .. pozz .. samo napred ..mi se sviga vakov elemental stil na rap ... keep it coming ...

--- надополнето ---

crna hronika : slusnete komentirajte
Mojta kritika za Losi Vesti e super bit mada faka epten.I lirika ok, ne mnogu superiorna samo malku na silata na vokalo trebalo da se raboti .Po mokj da se unese svakas, da viknale malku.Oti ne moze takov dobo6 udar i ritam vo celost, da bide posean so po slab intenzitet na vokal... pozdrav .. dobro e so go pusti da cueme :) vrede za svoeto mesto vo domashna kolekcija :) Mi se sviga .. me podseka na godfather don & kool keith.

Peace ...
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.582
Поени од реакции
13.217
Ајде еве нешто од мене и од Прилеп....
Имено Tha Titanium, El Borracho(МС) ака ЈАС и RickBeatz(продуцент и битмејкер) постои официјално од 2008 год. Досега имавме еден албум кој беше пробен и на локално ниво и ни даде големо искуство. Имаме сосем нов стил и сосем поразлично гледање на рап музиката во Македонија и мислам дека ова шо следува ќе ви се допадни. Музиката е лично компонирана од RickBeatz. Очекувам било каква критика...
Само напред, прејако и оригинално.

П.С Сеа после песнава ќе те сетат никот шо ти значи. :\
 

El 'Borracho

Riot Maker
Член од
18 јули 2009
Мислења
822
Поени од реакции
238
Ми се свиѓа.
super ... lezerno vozenje i super bit .. tamn za lounge and blunt relaxing ;) .. pozz .. samo napred ..mi se sviga vakov elemental stil na rap ... keep it coming ...
Само напред, прејако и оригинално.

П.С Сеа после песнава ќе те сетат никот шо ти значи. :\

Благодарам на сите и се надевам дека ќе ви се допадне и mixtape-от кој следува :)
 

nyx

Член од
22 ноември 2007
Мислења
24
Поени од реакции
4
Ајде еве нешто од мене и од Прилеп....
Имено Tha Titanium, El Borracho(МС) ака ЈАС и RickBeatz(продуцент и битмејкер) постои официјално од 2008 год. Досега имавме еден албум кој беше пробен и на локално ниво и ни даде големо искуство. Имаме сосем нов стил и сосем поразлично гледање на рап музиката во Македонија и мислам дека ова шо следува ќе ви се допадни. Музиката е лично компонирана од RickBeatz. Очекувам било каква критика...
Ова е еден од малкуте мој постови на темава и така и ќе остане...
Дечки, едно големо браво, најискрено првиот квалитетен рап што сум го слушнал до сега од Прилеп. Продолжете таке, одлични текстови и одличен бит.

п.с. само тоа у рефренот со најдобри на бина ова она... мој совет бегајте од такви лоши зборови :) другото е све екстра и фулл супорт од Тетово!

поздрав
Брч
 
Член од
27 март 2009
Мислења
1.051
Поени од реакции
112
Bravo, bravo ! neznam drugo sho da kazam ..samo napred Kuz i Rick ..neka zivni Prilep :D
respect !
Se nadevam na edna nasha sorabotka ponatamu :):) se so vremeto :)BRAVO !
 
Член од
18 февруари 2009
Мислења
480
Поени од реакции
38
super ... lezerno vozenje i super bit .. tamn za lounge and blunt relaxing ;) .. pozz .. samo napred ..mi se sviga vakov elemental stil na rap ... keep it coming ...

--- надополнето ---



Mojta kritika za Losi Vesti e super bit mada faka epten.I lirika ok, ne mnogu superiorna samo malku na silata na vokalo trebalo da se raboti .Po mokj da se unese svakas, da viknale malku.Oti ne moze takov dobo6 udar i ritam vo celost, da bide posean so po slab intenzitet na vokal... pozdrav .. dobro e so go pusti da cueme :) vrede za svoeto mesto vo domashna kolekcija :) Mi se sviga .. me podseka na godfather don & kool keith.

Peace ...
takvi sme nie omalaksani :nesvest:
 
Член од
1 март 2008
Мислења
1.396
Поени од реакции
1.050
Se svrtev kon meditativniot aspekt na rap muzikata.
Pozdrav od mene do vashite emocii ...


A ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom