Хип хоп културата во Македонија

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
еве поставив и мала анкета ако не му смета на авторот на темава

ја порано бев повеќе запознаен, сега само што сум бил малку на рап журки каде што мој другар имал настапи и толку
 
Член од
22 септември 2005
Мислења
79
Поени од реакции
1
ima glaeam i porano otvoreni temi za rap kulturata i sl mene ovde cisto me interesirase dali nekoj voopsto od vas ja prati rap muzikata vo mak toa
a ova kumanovski rap sleng zakon e ! :pos:
jas imam rap pesni ali priznavam ova go nemav od kade li go iskopa? :pos: :pos: :pos:
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
мене ми се свиѓа струмичкиот рап, таа песната со "боле го ку*о" :pos:
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.169
Поени од реакции
34.281
Запознаен сум, малку.

Слушам САФ, Пука козметика, Видо...

Имам доста рапчиња на компјутеров што никогаш не биде по радијава и телевизииве, значи ништо комерцијално.
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.320
Поени од реакции
7.372
Da ne se otvorese temata nikogash nemase da mi tekne na tebe Acid deka slusash rap.
Jas znam malku za mk rap.
 

Wolf Pack

ThE ChieF
Член од
24 јули 2005
Мислења
783
Поени од реакции
5
Рап нејкам ама Македонскио го обожавам, шо знам, смешен ми е.

Гижо и Асид дај уплоадирајте ги и ставете линкови, и ја сакам да го чујам онај струмичкио. и некои други шо имате.
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
Wolf Pack напиша:
Рап нејкам ама Македонскио го обожавам, шо знам, смешен ми е.

Гижо и Асид дај уплоадирајте ги и ставете линкови, и ја сакам да го чујам онај струмичкио. и некои други шо имате.

ја немам таа песна, само ја слушав кај еден другар, интересна е зашто има смисла за хумор, не се замараат како останатите да рапуваат за гангстери, пушки пиштоли, женски и тако даље, поштувам песни што имаат смисла за хумор, односно несериозни кога се
 

RaGeAnGeL

KiCk AsS
Член од
23 јануари 2005
Мислења
930
Поени од реакции
7
dete so ti e tebe be?so ne bi napravil...Rap...znajs so e ??i sea ti ke mi recis deka ima MAKEDONSKI RAP??????? :poos: :poos: :poos: :poos: :poos: :poos: :zid:
 
J

Johnny Stulic

Гостин
:pos: Makedonski rap! nisto posebno nemam slusnato.
Edinstveno me bendisa S.A.F tekstovite im se stvarno dobri ,a za ostalo ne mozam da komentiram ne mozam da podnesam
 

Kajgana Shop

На врв Bottom