Хип хоп културата во Македонија

Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.516
чист пример како можеш да еволуираш од добро во лошо.
Јас сум за малку експериментирање со стилови и воопшто менување стилови али пак да си останеш тука некаде со стилот кој си го терал. Ова песна им е претерано безвезе од кога промениа некој стил.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.516
БимБап вожња малку. Лупајте фристајл на инструменталкиве ;)
 
Член од
8 јануари 2022
Мислења
141
Поени од реакции
416
Aман бре Матеј имаше подобри текстови. Ова е безвезе.
Откако почнаа да го тераат тој њу ејџ стил одат се надоле и надоле, барем според мој вкус.
Автоматски споено мислење:

пример за добар македонски рап.

 
Последно уредено:

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.024
Поени од реакции
19.503
Продолжуваат да разочаруваат.

Откако почнаа да го тераат тој њу ејџ стил одат се надоле и надоле, барем според мој вкус.
Ако ги слушаш од позиција каде репер за рап ти е бум-бап, да, веројатно ќе бидеш разочаран. За стилот што го фураат, се сосема солидни, класи над оние ауто-тјун фушерајон наречен 2Бона. Сепак, се работи за различни стилови и звук, а секој стил си има посебна публика и се слуша во различна пригода.

Btw, на оваа новава делот од ZeeBomb си е океј, особено делот од Насте (третиот), многу јако влага и лепи на бит.
 
Член од
8 јануари 2022
Мислења
141
Поени од реакции
416
Ако ги слушаш од позиција каде репер за рап ти е бум-бап, да, веројатно ќе бидеш разочаран. За стилот што го фураат, се сосема солидни, класи над оние ауто-тјун фушерајон наречен 2Бона. Сепак, се работи за различни стилови и звук, а секој стил си има посебна публика и се слуша во различна пригода.

Btw, на оваа новава делот од ZeeBomb си е океј, особено делот од Насте (третиот), многу јако влага и лепи на бит.
Можеа на многу подобар начин да еволуираат, не викам дека не е океј меѓутоа им проработе чувството за поширока слушаност и можноста за правење некој денар, тоа е тоа, мене не ми се допаѓа.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.516
Можеа на многу подобар начин да еволуираат, не викам дека не е океј меѓутоа им проработе чувството за поширока слушаност и можноста за правење некој денар, тоа е тоа, мене не ми се допаѓа.
Тоа што имаат можност за правење некој денар не е лошо. На секој му е добредојдена парата, без пара не се живее.

Сепак треба малку да поработаат на дел од текстовите. На Матеј текстот во рефренот е безвезе.
 
Член од
5 ноември 2008
Мислења
2.569
Поени од реакции
610
Ако ги слушаш од позиција каде репер за рап ти е бум-бап, да, веројатно ќе бидеш разочаран. За стилот што го фураат, се сосема солидни, класи над оние ауто-тјун фушерајон наречен 2Бона. Сепак, се работи за различни стилови и звук, а секој стил си има посебна публика и се слуша во различна пригода.

Btw, на оваа новава делот од ZeeBomb си е океј, особено делот од Насте (третиот), многу јако влага и лепи на бит.
Скроз на место муабет, мене ми се свиѓаат па ептен и двете нови од нив, го исперфекционирале тој его-трап стил и океј е да се исплива у тие води, доколку не изгубат на квалитет. Не мора да е све андерграунд бум-бап.

Исто спотот на најновата УУУ скроз светски, врв.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom