Хип хоп културата во Македонија

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
11.670
Поени од реакции
5.571
Автоматски споено мислење:

 
Последно уредено:

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
11.670
Поени од реакции
5.571
Не е музика ама е гостување ба Тони Зен на еден поткаст.
 
Член од
21 декември 2018
Мислења
92
Поени од реакции
43
nema veke rap , do pred 10 godini mrdase nesto legijata sega e se gola voda nikakov kvalitet
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
7.100
Поени од реакции
12.305
Само јас се осеќам дека континуираното пишување рап за опшеството и народот клет е веќе излитена тема? Да? Ок. :toe:
Па зависи као гледаш на тоа. Ако направиш нешто квалитетно тогаш не е излитена тема.

У секој случај е пореална приказна од коли, пички и дроги.
 
Член од
15 јуни 2013
Мислења
1.075
Поени од реакции
1.451
Па зависи као гледаш на тоа. Ако направиш нешто квалитетно тогаш не е излитена тема.

У секој случај е пореална приказна од коли, пички и дроги.
2-3 да слушнеш после сите останати само се повторуваат, да излитена тема е.
И за коли, пички и дроги можи убав рап да се напиши...
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
11.670
Поени од реакции
5.571
Автоматски споено мислење:

Автоматски споено мислење:

 
Член од
10 септември 2016
Мислења
7.100
Поени од реакции
12.305
2-3 да слушнеш после сите останати само се повторуваат, да излитена тема е.
И за коли, пички и дроги можи убав рап да се напиши...
Па не е баш така, на пример зошто Страјк и по третиот албум сеуште се слуша иако темите се исти. Баш третиот албум ја преврте играта со неколку јаки траки од овој тип.

Јас рапот сум почнал да го слушам поради социјалните причини, најверојатно затоа и сум се задржал на Страјк, секако дека можат да се направат добри траки и на други теми не хејтам никого ама првенствено рапот се овие теми.
Автоматски споено мислење:

Автоматски споено мислење:

Автоматски споено мислење:

Добар е стилот на ZeeBomb иако не е оној рап за кој го знаеме ние овде во Македонија. Респект и за дуксерот СТР2 што го носат у спот.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom