Хип хоп културата во Македонија

Член од
10 септември 2016
Мислења
8.901
Поени од реакции
17.546

Добра трака од РНС, сеа колку и да е контрадикторен после сето тоа, навистина е добра песнава, и треба повеќе да пее на оваа тема и да продолжи со траки како Арт и Факти.
 
Член од
9 февруари 2016
Мислења
1.247
Поени од реакции
3.167
Многу е лоша оваа од РНС, треба да се откаже од правење музика.
 
Последно уредено:
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.901
Поени од реакции
17.546
Многу е лоша оваа од РНС, треба да се откаже од правење музика.
Оти?


Тракава ми е нешто као простување од сцената а од друга страна како еден вид јавно извинување и желба за да се врати назад.
 
Член од
9 февруари 2016
Мислења
1.247
Поени од реакции
3.167
Мене баш ми е супер и спот и инструментал и текс и се.
Оти?


Тракава ми е нешто као простување од сцената а од друга страна како еден вид јавно извинување и желба за да се врати назад.
Што знам мене ми е ептен мех, ме тера да ја ислучам, флоу монотоно, текстот е просечен со детски рими и стилски празен, далеку полош од песните што му беа пред 10 години. Искрено ми фали некако нова музика, ама ова не би го слушал. Да не го споредувам со други еве сам со себе, колку бил подобар.

 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.901
Поени од реакции
17.546
Што знам мене ми е ептен мех, ме тера да ја ислучам, флоу монотоно, текстот е просечен со детски рими и стилски празен, далеку полош од песните што му беа пред 10 години. Искрено ми фали некако нова музика, ама ова не би го слушал. Да не го споредувам со други еве сам со себе, колку бил подобар.

Баш сеа го слушам Чаирскиот албум :icon_mrgr:

Не може да очекуваме од нашите артисти да вадат подобри парчиња од порано, едноставно пред се тоа не им е примарна цел од финансиски поглед, второ сите позади себе имаат 2 до 3 сола албуми, по неколку во групи и се истрошени.

Текстот стварно не е нешто ваау ама јас во рап траките сум гледал да ја најдам пораката, а баш убаво ја кажува у песната, сеа за шо му е напишана он си знае(муабетот од погоре шо го напишав)

Реално можеби требало повеќе да се потруди, некое време не беше активен, но според мене е далеку подобра од Скријте ми образ.
 
Член од
9 февруари 2016
Мислења
1.247
Поени од реакции
3.167
Баш сеа го слушам Чаирскиот албум :icon_mrgr:

Не може да очекуваме од нашите артисти да вадат подобри парчиња од порано, едноставно пред се тоа не им е примарна цел од финансиски поглед, второ сите позади себе имаат 2 до 3 сола албуми, по неколку во групи и се истрошени.

Текстот стварно не е нешто ваау ама јас во рап траките сум гледал да ја најдам пораката, а баш убаво ја кажува у песната, сеа за шо му е напишана он си знае(муабетот од погоре шо го напишав)

Реално можеби требало повеќе да се потруди, некое време не беше активен, но според мене е далеку подобра од Скријте ми образ.
На чаирскиот му е достигнат врвот. :D

Кога може Страјк да си држи на квалитет, би требало и другиве, иако РНС никогаш не ни бил на тоа ниво. Финансиски не е проблем да се напише подобар текст. Како што кажа истрошен е, па затоа реков дека треба да се откаже. Скријте ми образ барем имаше подобра продукција.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.901
Поени од реакции
17.546
На чаирскиот му е достигнат врвот. :D

Кога може Страјк да си држи на квалитет, би требало и другиве, иако РНС никогаш не ни бил на тоа ниво. Финансиски не е проблем да се напише подобар текст. Како што кажа истрошен е, па затоа реков дека треба да се откаже. Скријте ми образ барем имаше подобра продукција.
Различни профили се они, не се споредуваат.По мене Страјк е левел над сите кај нас, 3 соло албуми кои се одлични еден со Блажеј кој е исто така супер.Еве и до ден денес вади јаки траки, последната е по мене гром, буквално како да е во зенитот на кариерата а не во залезот.
Но Антонио кај мене има еден плус затоа што има опфатено повеќе стилови низ годините, има различности исто како и Пеше, за разлика од Страјк кој е монотон но барем е број 1 во тоа што го прави и немал промашај.


А и очекуван беше падот на РНС после напуштањето или исфрлувањето од Легијата и Грин аут, и намелената активност исто беше очекувана.
 
Член од
9 февруари 2016
Мислења
1.247
Поени од реакции
3.167
Различни профили се они, не се споредуваат.По мене Страјк е левел над сите кај нас, 3 соло албуми кои се одлични еден со Блажеј кој е исто така супер.Еве и до ден денес вади јаки траки, последната е по мене гром, буквално како да е во зенитот на кариерата а не во залезот.
Но Антонио кај мене има еден плус затоа што има опфатено повеќе стилови низ годините, има различности исто како и Пеше, за разлика од Страјк кој е монотон но барем е број 1 во тоа што го прави и немал промашај.


А и очекуван беше падот на РНС после напуштањето или исфрлувањето од Легијата и Грин аут, и намелената активност исто беше очекувана.
Мене па баш Тони ме е помонотон, Страјк во секој албум му е малку поинаков стилот, не е голема разлика, ама коа ќе чуеш песна знаеш од кој албум е. Има многу разлика од првите песни до овие последниве. Сега нема некои заебанции и лабави песни ко што имаа Грин Аут, ама па не му ни требаат.

Нормално дека ќе има кога Гоце му ја има работено.
На кискин е инструменталот мислам, Гоце само микс/мастер.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.901
Поени од реакции
17.546

zxcv

tu ti tu rum tu
Член од
23 октомври 2010
Мислења
133
Поени од реакции
139
Baram edna stara traka od Nov Poredok, kako go tepale nekoj Nindza vo park i mu nashle karti od Koloseum u dzeb, toa go pomnam... i znam deka Bazhe ja ima svireno trubata.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom