Хип хоп културата во Македонија

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.981
Поени од реакции
5.723
Опасен рефрен, природно дисонантен.
I like it.
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
4.531
Поени од реакции
11.330
Дечки дали некој од вас случајно ја има мини книгичката на ЛД што ја делел бесплатно заедно со цд-то на промоцијата на албумот После Мостот(првиот албум)?
Ако некој ја има случајно нека пише, не прашувам за продажба т.е. купување.

П.С. Уште Блажеј остана без соло албум, Тазак и Ронин не ги рачунам. Мислам има капацитет и материјал за да дојде до такво нешто.
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
4.531
Поени од реакции
11.330
Се навраќате ли доволно често на фристајлов луѓе? Да не се заборават лудорииве :icon_mrgr:

 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
5.162
Поени од реакции
14.276
Сега уствари со последната песна (Уште Еднаш), Страјк најави дека се повлекува од рапот?
Заминал за странство?
Некој да знае нешто повеќе за легендата?
 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.018
Поени од реакции
7.884
Новиот Тони Зен ептен ми се свиѓа.. е реченица која не очекував дека некогаш ќе ја кажам. Интересна трансформација и освежување на сценава.
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.981
Поени од реакции
5.723

Ептен измешани чувства имам кон ова мада ова не е нова дирекција, со Флека правеше нешто слично поодамна. Шознам, ќе видиме што ќе извади.
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
12.315
Поени од реакции
6.020

Ептен измешани чувства имам кон ова мада ова не е нова дирекција, со Флека правеше нешто слично поодамна. Шознам, ќе видиме што ќе извади.
Има веќе и цел албум извадено во овој стил.
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
12.315
Поени од реакции
6.020
Ако е некој моментално дома нека пушта 24 вести има пренос на Д Фестивал Страјк и Лд Пистолеро се на сцена.
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
12.315
Поени од реакции
6.020
Matej Foltz и ZeeBomb во Алтер сцена
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.981
Поени од реакции
5.723
 

Kajgana Shop

На врв Bottom