Хип хоп културата во Македонија

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.981
Поени од реакции
5.722
Опасен рефрен, природно дисонантен.
I like it.
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
4.439
Поени од реакции
11.049
Дечки дали некој од вас случајно ја има мини книгичката на ЛД што ја делел бесплатно заедно со цд-то на промоцијата на албумот После Мостот(првиот албум)?
Ако некој ја има случајно нека пише, не прашувам за продажба т.е. купување.

П.С. Уште Блажеј остана без соло албум, Тазак и Ронин не ги рачунам. Мислам има капацитет и материјал за да дојде до такво нешто.
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
4.439
Поени од реакции
11.049
Се навраќате ли доволно често на фристајлов луѓе? Да не се заборават лудорииве :icon_mrgr:

 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
5.008
Поени од реакции
13.503
Сега уствари со последната песна (Уште Еднаш), Страјк најави дека се повлекува од рапот?
Заминал за странство?
Некој да знае нешто повеќе за легендата?
 
Член од
7 август 2011
Мислења
3.891
Поени од реакции
7.183
Новиот Тони Зен ептен ми се свиѓа.. е реченица која не очекував дека некогаш ќе ја кажам. Интересна трансформација и освежување на сценава.
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.981
Поени од реакции
5.722

Ептен измешани чувства имам кон ова мада ова не е нова дирекција, со Флека правеше нешто слично поодамна. Шознам, ќе видиме што ќе извади.
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
12.121
Поени од реакции
5.865

Ептен измешани чувства имам кон ова мада ова не е нова дирекција, со Флека правеше нешто слично поодамна. Шознам, ќе видиме што ќе извади.
Има веќе и цел албум извадено во овој стил.
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
12.121
Поени од реакции
5.865
Ако е некој моментално дома нека пушта 24 вести има пренос на Д Фестивал Страјк и Лд Пистолеро се на сцена.
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
12.121
Поени од реакции
5.865
Matej Foltz и ZeeBomb во Алтер сцена
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.981
Поени од реакции
5.722
 

Kajgana Shop

На врв Bottom