Хип хоп културата во Македонија

Член од
8 јануари 2013
Мислења
4.388
Поени од реакции
10.846
Ne bev na promocijata na Strajk, znaes kade se prodava momentalno albumot,nikade ne najdov info, jugoton?
Најдобро да отидеш и да прашаш или да најдеш бројче да се јавиш за најсигурно. Лд албумот го зедов од Југотон за 390 денари, значи малку поскапо отколку на промоцијата, можно е и со Страјк албумот така да е, ваљда Југотон зима некој денар и за нив како дистрибутер, или пак 300 само промотивна цена на денот на промоцијата била. Еве побарав бројче јави се утре: 02 323 9860
 
Член од
10 август 2012
Мислења
915
Поени од реакции
780
Најдобро да отидеш и да прашаш или да најдеш бројче да се јавиш за најсигурно. Лд албумот го зедов од Југотон за 390 денари, значи малку поскапо отколку на промоцијата, можно е и со Страјк албумот така да е, ваљда Југотон зима некој денар и за нив како дистрибутер, или пак 300 само промотивна цена на денот на промоцијата била. Еве побарав бројче јави се утре: 02 323 9860
Го има , 390 ден, го земав
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
4.388
Поени од реакции
10.846
НОВО официјално аудио од ЛЕГИЈАТА пристигнува за неколку дена....... Stay Tuned!

После малото затишје, следува бура од материјали. Прво Лд албумот, па Страјк албумот, и како колектив пак се собираат сите заедно. Се чека нешто мрсно квалитетно (y)
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
4.388
Поени од реакции
10.846
Ај Тони што фали, него опасно и Блажеј фали. Уште од Брутал песната на Стр2, се гледаше дека братот го доминира мајкот, заедно со Страјк имаат убедливо најкомплексна лирика, флоу одлично, штета што не го собрале.
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
11.826
Поени од реакции
5.687
Добра промена кај Тони Зен.
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
4.388
Поени од реакции
10.846
Ви текнува на една “рап“ песна пред десет години од раперот Бацарија за Ивана Хаџиевска од тогашно а1? Урнебес беше песната, ако некој случајно ја има зачувано нека ја стави, јас не можам никако на нет да ја најдам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom