Хип хоп културата во Македонија

kazanski

чилакс
Член од
3 октомври 2011
Мислења
368
Поени од реакции
360
Некако вокалот е потивок од ритамот, да немаше текст, на моменти немаше да разберам што кажува.
Да убрзаш рецитал само за да го стигнеш битот и да фатиш рима на крај не ми јаде мене.
И, ехо добацките на крајот од секоја рима, не.
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.981
Поени од реакции
5.723
Вториот батка некако ме потсеќа на некој хибрид од Тазак Акабатов и Миро и Мечките :ROFLMAO:
а првиот на Сиги.

Друго шознам... вишок работи во стиховите (или крати или додај нешто за нов стих) а тематиката нема да ја коментирам - кој што сака нека пишува.
Инструменталиот лапнат од Еминем (Not Alike ft. Royce Da 5'9").

btw како бе никој не го постирал ова;

Није нормаљан Брус.
 
Последно уредено:

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
13.866
Поени од реакции
28.792
Поча малце да ја претерува Гоце со тие семплови од стари шлагери. Интересно е, ок звучи, ама мислам дека е доста.
Тракиве опасно почнуваат да личат една на друга , а ако се додаде и едноличната лирика станува јасно зошто на сегментите од концерти вметнати во спотов публиката е до 22 години.
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
4.529
Поени од реакции
11.329
Рапот во Македонија дише на апарати, ама сепак дише. Колку и да немам, и последната пара ако треба ќе ја дадам да ја испочитувам екипава со која сум пораснал и ликовите чии текстови помогнале кога било најтешко. 1L

60726664_580921408979187_2747677161220472832_n.jpg 60895259_307862340107847_3322494766410629120_n.jpg 60470395_586886058466420_4366039474216370176_n.jpg

60528264_497174664361709_3282132944390455296_n.jpg 60574341_362789747699556_5206088846285996032_n.jpg 60697893_1963119703794786_1781002343559462912_n.jpg
 
Член од
10 август 2012
Мислења
915
Поени од реакции
780
Рапот во Македонија дише на апарати, ама сепак дише. Колку и да немам, и последната пара ако треба ќе ја дадам да ја испочитувам екипава со која сум пораснал и ликовите чии текстови помогнале кога било најтешко. 1L

Прегледај го приврзокот 209228 Прегледај го приврзокот 209229 Прегледај го приврзокот 209230

Прегледај го приврзокот 209231 Прегледај го приврзокот 209232 Прегледај го приврзокот 209233
Ne bev na promocijata na Strajk, znaes kade se prodava momentalno albumot,nikade ne najdov info, jugoton?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom