Хип хоп културата во Македонија

mr wednesday

We're soldiers. Soldiers don't go to hell.
Член од
24 јуни 2017
Мислења
1.649
Поени од реакции
7.997
Каква класика е Страјков човече ...
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.052
Поени од реакции
12.936
Мене ми е океј, ама само океј. Споредено со се што има направено зад себе, може поставил некој нереални очекувања во мојата глава, па затоа ми е океј. А може и дека највеќе ми лежет заебани депресија тематики, па кога ќе дојдат вака кул тематики, ми се само океј. Иначе модерно звучи, поблиску е до рајата, би требало и подобро да легне, во споредба со песни како "Потрага по живот" и многу други.
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.052
Поени од реакции
12.936
Што мислите за дечките од Урбан рекордс и нивната музика?
Првпат слушам за нив, сега ги побарав и зажалив бидејќи го направив тоа. Се надевам не се декларираат како рапери дечките. Уште едни во редот срамови како дон плеја и останатите рап трап срања. А само гледам Тракер микс и мастер, тој им е во екипа, па во неверување сум дека тој Тракер е истиот со:

 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.895
Поени од реакции
17.521
Првпат слушам за нив, сега ги побарав и зажалив бидејќи го направив тоа. Се надевам не се декларираат како рапери дечките. Уште едни во редот срамови како дон плеја и останатите рап трап срања. А само гледам Тракер микс и мастер, тој им е во екипа, па во неверување сум дека тој Тракер е истиот со:

Имаат доста гледаност на песните како за наши стандарди.
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.052
Поени од реакции
12.936
Сме испуштиле ова, Слаткар vs Стиховен Калибар. Да ве воведам ако не пратите, Стиховен Калибар на својот фб профил јавно искажа револт за таа песната на Слаткарот “Отворено писмо“, односно за нејзината намена да подржи пропаганда за промена на името. Еве одговор од Слаткар на неговите прозивки:

asdasd.png

:ROFLMAO: :tvg:

 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.895
Поени од реакции
17.521
Сме испуштиле ова, Слаткар vs Стиховен Калибар. Да ве воведам ако не пратите, Стиховен Калибар на својот фб профил јавно искажа револт за таа песната на Слаткарот “Отворено писмо“, односно за нејзината намена да подржи пропаганда за промена на името. Еве одговор од Слаткар на неговите прозивки:

Прегледај го приврзокот 200012

:ROFLMAO: :tvg:

Ликови за на тетратки :icon_mrgr:

Стиховен е инаку русофил па затоа си маваат хејт.

Марко и тепач не иде у една реченица.
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.052
Поени од реакции
12.936
Ликови за на тетратки :icon_mrgr:

Стиховен е инаку русофил па затоа си маваат хејт.

Марко и тепач не иде у една реченица.
како беше, ликови за на тетратки урбани и слатки со фаци како да сте пушеле профи пиратки :D
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.864
Поени од реакции
7.552
Сме испуштиле ова, Слаткар vs Стиховен Калибар. Да ве воведам ако не пратите, Стиховен Калибар на својот фб профил јавно искажа револт за таа песната на Слаткарот “Отворено писмо“, односно за нејзината намена да подржи пропаганда за промена на името. Еве одговор од Слаткар на неговите прозивки:

Прегледај го приврзокот 200012

:ROFLMAO: :tvg:

Исто и Дарко од Пука Козметика изрази револт за таа песната. Па во коментари се јави и брат му на Слаткар.

Ако ве интересираат коментарите на брат му на Слаткар идете на овој пост кај Дарко Пука Козметика и најдете ги, прочитајте ги.
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.052
Поени од реакции
12.936
Некој вишок карта за Страјкот да не му се наоѓа?
П.с. Човекот ќе наполнеше МКЦ х3, се потцениле со капацитетов, одма се продадоа картите...
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.864
Поени од реакции
7.552

Не е нешто кој знае што ама и не е лошо. Добар обид на Виктор.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom