Хип хоп културата во Македонија

Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.366
Поени од реакции
38.343
go slusa nekoj ivan ajnstajn?? porano jaki traki praese, sea osekam ke stane komercijala so jutubov kese isporasipe koga parite ke mu udrat vo glava
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.794
Поени од реакции
17.158
go slusa nekoj ivan ajnstajn?? porano jaki traki praese, sea osekam ke stane komercijala so jutubov kese isporasipe koga parite ke mu udrat vo glava
Sea ima poveke gledanost i toa e poradi jutubot.Sea trakite si gi stava na svojot kanal a ne na Skopje crew.Retko koj od decava so go slusa sea na novite pesni znae za skopje crew.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.517
Добар е Иван Ајнштајн. Јас реално многу и не сум го знаел од пред да биде јутјубер иако сум слушал многу повеќе македонски рап како дете.
Нормално дека порано правел подобри траки, сега сакал нејќел морал да се промени малце бидејќи откако е јутјубер го следат и деца. Кај нас јутјубот го следат тијеџери и помали деца па нема смисла да цело време да рапува толку хард кор теми.
Eве тука искина со текстот пуштете на 2:32
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.035
Поени од реакции
12.892
Дечки ме интересира, остана ли Кемп во Легијата после ова што се исподеси со Тони? Знам ептен беа блиски со Тони, од иста населба, па ме интересира на која страна застанал или на средина нешто? Кој има инфо нека сподели, чисто да знам дали ќе се појавува повторно на настапи ако некогаш се вратат.
П.С. Страјк во МКЦ во декември :]
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.794
Поени од реакции
17.158
Дечки ме интересира, остана ли Кемп во Легијата после ова што се исподеси со Тони? Знам ептен беа блиски со Тони, од иста населба, па ме интересира на која страна застанал или на средина нешто? Кој има инфо нека сподели, чисто да знам дали ќе се појавува повторно на настапи ако некогаш се вратат.
П.С. Страјк во МКЦ во декември :]
Па би требало да е уште со нив гледам на фб и он прави најава за концертот на Страјк во МКЦ за разлика од РНС.Ја не верувам дека он ги прекинал сите контакти со него баш од таа причина шо ја кажа дека и двајцата се од Чаир.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.517
Гледам уште му се на Tони песните ставени на тој јутјуб каналот kaj што ставаат се од Легијата екипава. Знам пишаа нешто ќе му бришеле песни.
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.035
Поени од реакции
12.892
Гледам уште му се на Tони песните ставени на тој јутјуб каналот kaj што ставаат се од Легијата екипава. Знам пишаа нешто ќе му бришеле песни.
Види брат, албумите на Тони нема да се избришани од Јутуб каналот на Тазак, бидејќи Гоце Таз е продуцент на сите траки и албумите се снимени кај него во студио. Зошто да си брише човекот нешто на кое вложил труд? Единствен албум кој е избришан од јутуб каналот на Таз е “Цветот на светот“, кај кој најверојатно немал или имал минимален удел Тазак. Другите албуми стојат и ќе стојат, бидејќи Тазак има вмешано прсти на големо, дури и на албумот “Во друштво на мртвите поети“ пишуваше нешто од страна на Тони “Фала за Тазак колку е мој албумот толку е и твој“
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.517
Од Аго 2005 година но сега го има објавено на DNS Јутјуб каналот.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.286
Дечки ме интересира, остана ли Кемп во Легијата после ова што се исподеси со Тони? Знам ептен беа блиски со Тони, од иста населба, па ме интересира на која страна застанал или на средина нешто? Кој има инфо нека сподели, чисто да знам дали ќе се појавува повторно на настапи ако некогаш се вратат.
П.С. Страјк во МКЦ во декември :]
Кој Тони? Зен?
Што се десило?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom