Хип хоп културата во Македонија

Дискусија во форумот 'Музика' започната од HARLEM_SPIDER, 22 септември 2005.

 1. MARCELLO

  MARCELLO Модератор

  Член од:
  15 јули 2007
  Мислења:
  9.347
  Допаѓања:
  4.033
  Pistolero ќе има нешто ново.
   
 2. Viksa.LAL

  Viksa.LAL

  Член од:
  19 февруари 2015
  Мислења:
  1.698
  Допаѓања:
  1.977
  пред неколку месеци кажа албум , ама датум конкретен нема
   
 3. MARCELLO

  MARCELLO Модератор

  Член од:
  15 јули 2007
  Мислења:
  9.347
  Допаѓања:
  4.033
  Имаше на Фејсбук слика изгледа од спот е. Во ГТЦ доле кај што цртале графити. Пред некој ден ја видов.
   
  На k0k014 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. iExe

  iExe

  Член од:
  16 ноември 2014
  Мислења:
  241
  Допаѓања:
  251
  :uzi:

   
  Con Artist, eTr0xX, VardarVoSrceto и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 5. MARCELLO

  MARCELLO Модератор

  Член од:
  15 јули 2007
  Мислења:
  9.347
  Допаѓања:
  4.033
  На k0k014 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. FilipMKD007

  FilipMKD007

  Член од:
  8 јануари 2013
  Мислења:
  3.249
  Допаѓања:
  7.444
  Ново од Сам од Тетово

   
  На ratataDatome и MARCELLO им се допаѓа ова.
 7. ratataDatome

  ratataDatome

  Член од:
  5 септември 2018
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  0
  https://youtu.be/wH1W3pQHFFI
  Збор два како стојат стварите!
  И мислам дека имаме најзапоставена и еднолична рап сцена на Балкан и најголема вина според мене имаат артистите, бидејќи треба повеќе да се ангажираат што е одлично објаснето во видеото.
   
  Последно уредено: 5 септември 2018
 8. k0k014

  k0k014

  Член од:
  10 септември 2016
  Мислења:
  2.653
  Допаѓања:
  3.350
  Слаткар не можеше уште подоле да отиде со новава песна.
  Курва остануе курва засекогаш.
   
  Последно уредено: 14 септември 2018
 9. FilipMKD007

  FilipMKD007

  Член од:
  8 јануари 2013
  Мислења:
  3.249
  Допаѓања:
  7.444
  Кое бламирање од Слаткар, секој има слобода на говор и изразување, ама ова е е тешко ширење пропаганда. Никад не мислев дека ќе го кажам ова, ама боље Терористи, Мани нека се тресе гз во кафич, отколку ова перење на мозок. И извини молим те, тие што биле против, имале бугарски пасош, кое тешко срање човече. што се исподеси со човеков. Мислев дно е кога го гледав на 1 на 1 ко копито некое само тресеше глупости, жена му не знам како во земја не пропадна од него, ама со ова си се зацементира. Нека си продолжи да снима за бугарски продукции и нека си биде бугарски “рапер“ под рака со Гери Никол и Криско. Патем да не биде само нервирање цел пост, да се потсетам на нешто вредно од таа екипа, за жал ептен старо парче.

   
 10. VardarVoSrceto

  VardarVoSrceto

  Член од:
  7 август 2011
  Мислења:
  3.250
  Допаѓања:
  4.433
  Другари шовие за слаткар зборите. Секогаш си кажувал дека работи за пари и ништо друго не го интересира. Беше со груевски, сега е со заев, паралелно е бизнис партнер со митко јанчев. Мене смешни ми се само тие што работат пр во влада и што лоцирале дека ако на слаткар му дадат пари ќе биде добра пропаганда за референдумот.
   
  На k0k014 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. ziak92

  ziak92 Weezy

  Член од:
  21 ноември 2007
  Мислења:
  8.854
  Допаѓања:
  5.881
 12. Клипче

  Клипче asd

  Член од:
  8 јануари 2012
  Мислења:
  11.689
  Допаѓања:
  28.036
  Ja neam po-selski i po-glup diss slusnato na nasava scena, mozda da se dissat Lavovi Gruuup megju sebe pa da ispadne neso vaka glupo osmisleno.
   
  На BilboBaggins и Beric Dondarrion им се допаѓа ова.
 13. Beric Dondarrion

  Beric Dondarrion Lord of Blackhaven

  Член од:
  14 август 2006
  Мислења:
  25.305
  Допаѓања:
  29.699
  Песната е ужасно лошичка.
  Викам, боље би му било да напишел еден проза-текст и да го прочитал на ЈуТјуб, неголи преку ваква ужасна песна.
  Не дека е ова најлошата македонска рап песна, али прилично е лошичка. Diss-от е причина сам за себе, во песнава. Не му треба таа.

  А Слаткар, ако не знаевте дека му се битни парите, изгледа не сте го следеле у прошлост.
   
  На k0k014 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Клипче

  Клипче asd

  Член од:
  8 јануари 2012
  Мислења:
  11.689
  Допаѓања:
  28.036
  Abe mene Marko ne mi e predmet na diskusija, toj uste od poodamna si se opredeli za toa kakva muzika ke prai, jbg, toa si e negov izbor ama da ostaneshe dosleden na popristojniot rap togas nesomneno ke bese eden od podobrite.

  A za Bizzy neam so da kazam poekje, ocobol od tekst, jas ne znam od kade si zima ovoj tolku sila da se fura deka e kojznae kakov faktor u rapot, valjda radi Ago ali toa e toa.
  Imase porano i diss za Dzaka i za Peshe, ne mozam sea da go najdam ali mislam deka beshe malce pookej togash.
   
  На k0k014 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. VardarVoSrceto

  VardarVoSrceto

  Член од:
  7 август 2011
  Мислења:
  3.250
  Допаѓања:
  4.433
  Ти си wanna be me хахахахахаха. Не дека го поштувам марко или па ми се свиѓа неговата музика ама зш би сакал да биде биззи со 400 субс на јутуб :pos:
  Слаткар имаше доста потенцијал ама си избра пат кај што кешот ќе му биде приоритет. Не знам зошто уопште би го дисал некој сега кога сам си има кажано дека го боли кур. Класичен клибејт потрага бо внимание е дисов.
   

Сподели преку: